KĄCIK TRADYCJONALISTY

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 31-10-15, 20:50

To mi podoba się.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 07-12-15, 20:37

Drogi Marku: zdaje sobie sprawe, iz nieraz wolanie o dobro w Kosciele przybiera formy nie zawsze najlepsze czyli nie zawsze optymalne. Pragne w tym kaciku wyrazic swoje zauroczenie Kosciolem w Jego najwiekszym pieknie , wyrazajacym czesc dla Boga. Stad i te dyskusje i spory ... i nieraz konia krew zalewa, jak bardzo sie zapedza jedna i druga strona na manowce.
No, a jednak mozna razem, wspolnie, w jednosci z Kosciolem, papiezem ... i w pieknie Tradycji.
Pozdrawiam jak najserdeczniej.
konik

Mondfa

Post autor: Mondfa » 07-12-15, 22:24

Czytałam tylko część dyskusji. Przyznaję się bez bicia :-> samam rozdarta między to co dziś w Kościele, jako przewaga, a tym co walczy o Tradycję... I tak sobie marzę, jakby pięknie było jakby Pan Bóg na mnie choć odrobinę, choćby iskierkę Swojego Światła rzucił i olśnił, co jemu się najbardziej podoba... :angel: :-> A chyba najmniej mu się podoba ten cały spór toczony między Jego Dziećmi... Ciężko musi mieć z takimi "pociechami" :mrgreen:

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 09-12-15, 15:08

Hej, witaj ... ja z konskiej perspektywy odczuwam rowniez niedobor tradycji ... stad i ten watek, ktory zalozylem, a ktory pomogl i mnie w jakis sposob te sprawy uporzadkowac.
Ponad dwadziescia lat w protestantyzmie spedzonych odcisnelo na mnie jakis slad wypalenia i jalowosci doktryn protestanckich. Do Kosciola Rz-K. wprowadzili mnie wlasnie ksieza z FSSPX. Szkoda tylko, ze stanelo bractwo na pozycju negacji Kosciola po Soborze Watykanskim II, tak jakby tylko oni stanowili Kosciol. Ale wartosci jakie przekazali mnie osobiscie umocnily moja wiare, nauczyly systematycznosci itp. Ks. Stehlina poznalem rowniez osobiscie, stad moje zapedy jakis czas w kierunku bractwa - jednak bedac przy tradycji nie mozna byc przeciw nastepcy sw.Piotra. Stad po przemysleniu nie moge akceptowac i utozsamiac sie z trendem, jakim kieruje sie bractwo. Pozostaje jednak zyczliwym sympatykiem dla tego co dobre w ozywieniu i obronie tradycji w Kosciele, a co i bractwo w jakis sposob pozytywnie umocnilo. Odrzucam jednakowoz to wszystko, co moze miec rozlamowe reperkusje wynikajace z nieposluszenstwa papiezowi.
Ps: tym niemniej prawde o niebezpieczenstwach i dziwnych trendach w Kosciele jestem zobowiazany w sumieniu przedstawiac ( tak jak to potrafie zrozumiec), gdyz nie wszystko jest idealne ... a nieposluszni papiezaowi czy nauce Kosciola w samym Kosciele sa nieraz popierani, zas bractwo wystepujace czesto z tradycyjna doktryna katolick jest zwalczane.
Tego nie bardzo moge pojac.
Serdecznie pozdrawiam ... i niech nasz Zbawiciel prowadzi nas w Kosciele poprzez zdrowa krytyke i posluszenstwo, nie poprzez bunt.
konik

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-12-15, 23:21

Koniku, miód waść na serce moje lejesz...
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 10-12-15, 10:46

Po prostu staram sie byc konstruktywnie zyczliwy :-D dla wszystkiego co dobre ( dla Kosciola szczegolnie)
Inna sprawa, na ile to koniom wychodzi ( bo ze siano ze lba wychodzi, to juz rzecz wszystkim wiadoma :lol: )
Pozdrawiam serdecznie.
konik

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 22-04-16, 23:21

Kon ma nieraz taka tesknote, aby na jego serce ktos moiodu nalal ... a tu znowy chochla dziegciu :-(
W tym miesiacu czyli kwietniu w Warszawie byly dni ksiazki katolickiej : na te targi ochoczo wpuszczono literature protestancka, a literature rzymsko-katolicka wydawnictwa FSSPX zabroniono wpuszczac. Hmmm ... encykliki papieskie rowniez , bo wydane przez FSSPX.
Swiat staje do gory nogami ...

Juz w Kosciele mamy samobojcze dni islamu, moze doczekamy sie dnia dzichadu w Kosciele :-?

Ciekawe, kiedy koran bzacznie byc obowiazkowa lektura w seminarium ... w imie ble ble ble , multi kulti, teczowych itp.

Proponuje , aby wprowadzic swieto konia i stajni - a co, byl kon co nawet zostal senatorem ... :lol:
konik

michal.tarczon
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 03-06-18, 20:42

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: michal.tarczon » 04-06-18, 23:49

Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra (Fraternitas Sacerdotalis Sancti Petri, FSSP) – zgromadzenie zrzeszające katolickich księży tradycjonalistycznych. Zostało założone 18 lipca 1988 r. w opactwie cysterskim Hauterive w Szwajcarii. Kapłani zakładający to bractwo wywodzili się ze środowiska abpa Lefebvre'a (należeli do Bractwa Świętego Piusa X), który m.in. krytykował decyzje Soboru Watykańskiego II, a także odrzucał nowy ryt Mszy świętej Pawła VI. Gdy w 1988 r. Jan Paweł II uznał, że abp Lefebvre zaciągnął na siebie ekskomunikę wyświęcając biskupów bez mandatu Stolicy Apostolskiej, przyszli założyciele FSSP opuścili abpa Lefebvre'a.

Kapłani należący do Bractwa posługują się księgami liturgicznymi według wydania z 1962 roku (a więc sprzed reformy Pawła VI, ale już po zmianach wprowadzonych przez Jana XXIII); działają zawsze w porozumieniu z biskupem miejsca. Prowadzą posługę na terenie Francji, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Polski i Nigerii. Obecnie do Bractwa należy ponad 300 członków, w tym sześciu księży z Polski: Andrzej Komorowski, Wojciech Grygiel, Marcin Kostka, Krzysztof Sanetra, Jakub Kamiński i Michał Kołodziej.
Ks. dr hab. Wojciech Grygiel i ks. Marcin Kostka prowadzą w Krakowie Duszpasterstwo Wiernych Liturgii Łacińskiej. 29 czerwca 2011 roku w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Generał Bractwa św. Piotra kanonicznie erygował dom zakonny zgromadzenia w Krakowie.
Obrazek
Skrzyżowane klucze przypominają o świętym Piotrze, patronie stowarzyszenia. Wskazują również na Stolicę Apostolską, której Bractwo jest wierne od chwili powstania. Niebieski kolor tła ukazuje oddanie Matce Bożej i powierzenie się Bractwa pod Jej opiekę. Łzy przypominają o trudnych okolicznościach powstania Bractwa. Są również symbolem potrójnego zaparcia się św. Piotra, a później jego potrójnego wyznania miłości Chrystusowi. Ich liczba wskazuje również na charyzmat stowarzyszenia, oparty na trzech filarach: wierności przełożonym, tradycyjnej nauki Kościoła i liturgii łacińskiej.

Marek MRB2
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 24-05-18, 08:16

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: Marek MRB2 » 05-06-18, 17:37

wierności przełożonym,
...własnoręcznie wytworzonym. Bo jakoś wierności papieżom brak.

michal.tarczon
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 03-06-18, 20:42

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: michal.tarczon » 05-06-18, 18:38

...własnoręcznie wytworzonym. Bo jakoś wierności papieżom brak.
Powiadasz?
Obrazek
Św Jan Paweł z księżmi klerykami FSSP
Obrazek
U Benedykta XVI
Pomyliłeś księży z Bractwa Świętego Piotra z Bractwem Piusa X. Podlegają Kongregacji Ecclesia Dei. Bractwo Piusa X działa na zasadzie samowolki. Tu tekst z przed 6 lat: O Mszy bardziej i mniej trydenckiej.
https://www.liturgia.pl/O-mszy-bardziej ... Wroclawiu/

Obrazek
Ks. John Berg FSSP.

Z pochodzenia Amerykanin. Urodzony w 1970r. w katolickiej rodzinie w Minnesocie. Studiował w St. Thomas Aquinas College w Kalifornii w latach 1989 – 1993. W 1994 wstąpił do międzynarodowego seminarium FSSP w Wigratzbad, gdzie studiował przez dwa lata. Obronił licencjat w teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Św. Krzyża w Rzymie. Do momentu wyboru na przełożonego generalnego FSSP, był proboszczem parafii personalnej w Sacramento, w Kalifornii. Od 2006 jest przełożonym generalnym FSSP. W 2012 został wybrany ponownie na sześcioletnią kadencję.

Marek MRB2
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 24-05-18, 08:16

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: Marek MRB2 » 05-06-18, 21:10

Biję się w piersi, pomyliłem z Piusem X.
Odszczekuję niniejszym.

michal.tarczon
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 03-06-18, 20:42

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: michal.tarczon » 05-06-18, 21:30

Co do samego Piusa X zarzuca mu się zniszczenie Brewiarza. Co niektórzy wypominali mu to nawet i 40 lat po śmierci. Część ludzi powie że dobrze zrobił część nie.

http://www.christianitas.org/news/milca ... -wieku-xx/

Tu ks. bp Peter J. Jugis - biskup diecezjalny Charlotte. Udziela on Sakramentu Bierzmowania młodzieży w Formie Nadzwyczajnej.
Obrazek
Obrazek
Udziela uroczystego Błogosławieństwa na zakończenie Mszy św.
Obrazek
Msza św z wyższą asystą na której obecny jest bp Peter J. Jugis. Kościół pod wezwaniem św Anny (Charlotte, NC) 26 lipca 2011.
https://www.youtube.com/watch?v=lVYaoXYGvbU

Marek MRB2
Administrator
Posty: 84
Rejestracja: 24-05-18, 08:16

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: Marek MRB2 » 06-06-18, 00:42

Pius X był wielkim papieżem. Tym bardziej przykro, ze sobie lefebvreści nim gębę wycierają.

michal.tarczon
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 03-06-18, 20:42

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: michal.tarczon » 06-06-18, 16:05

Są i wśród nich malkontenci. Był taki jeden co twierdził że katedra w Tarnowie to kościół Szatana. W ostatnim czasie tylko jedna Msza w klasycznym rycie rzymskim była w katedrze tarnowskiej. Ten gościu co tak twierdził był obecny, pomimo że ksiądz był już święcony po Nowemu.
Taka wypowiedź mojego kolegi:
"Miałem wielką przyjemność poznać i rozmawiać z ks. Karolem Stehlinem, gdy jechał do Tuchowa. Bardzo łatwo szło mi –
indultowcowi znaleźć wspólny język z tym księdzem. Sądzę, że sporym krzyżem dla niego byli malkontenci, którzy wiecznie wybrzydzają." Najmłodszy Syn

michal.tarczon
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 03-06-18, 20:42

Re: KĄCIK TRADYCJONALISTY

Post autor: michal.tarczon » 23-06-18, 20:38

Ks Jan Kaczkowski i o znaczeniu Tradycji oraz Mszy w rycie trydenckim.
https://www.youtube.com/watch?v=D7QdJAkvGy4
https://www.youtube.com/watch?v=VLGpGkEf8Wk&t=34s
Jego pierwsza Msza św NFRR
https://www.youtube.com/watch?v=L4W9TBlkC00
Wśród wyświęconych kapłanów Polak ks Michał Kołodziej FSSP (pierwszy od prawej). Szafarzem Sakramentu Święceń Szwajcar biskup Vitus Huonder.
Obrazek
https://www.pch24.pl/biskup-vitus-huond ... 182,i.html

ODPOWIEDZ