Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 26-06-18, 20:56

za dwa i pol tygodnia 15 lipca swiat zapomni o Bogu bo pilkarski final w Rosji bedzie punktem kulminacyjnym rozbawionego swiata . Pani Fatimska w oredziach wspomina o nawroceniu wlasnie Rosji . dokladnie tego dnia przypadnie tez dzien wspomnien Swietego Charbela - patrona czasow ostatecznych . tak mi sie te trzy fakty skojarzyly .
po raz kolejny polecam Litanie do Matki Bozej Dobrej Rady - to super dziala !
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Juski » 26-06-18, 21:29

Ciekawe skojarzenia... Aczkolwiek np ja z najbliższymi nie bardzo pamiętamy o tych meczach i naprawdę niewiele o nich wiem... i mam wrażenie ze sporo jest mi podobnych...

A w ogóle pisze żeby przeprosić że tak długo się nie odezwalam, ale o modlitwie pamiętam :)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 27-06-18, 08:38

ja w dzien wspomnien sw Charbela mam dwukrotne pozytywne doswiadczenie uzdrowienia . Juski , jak sadzisz , 15 lipca kogo bedzie bardziej " sporo " ? kibicow przed tv , telebimami itp czy oddawanie czci Bogu przez wstawiennictwo mistrza modlitwy i jedynego swietego , ktorego wizerunek przypomina ten z Calunu turynskiego . moglbym wiecej na ten temat ale zaangazowanie na tym forum jest nadal na poziomie " potwierdzam grudzien intencje jak w marcu " czyli kto to czyta
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 27-06-18, 12:30

:machamy:

Intencje na lipiec 2018:
- za wszystkich którzy walczą o życie,
- o uzdrowienie mojego męża, dziękczynna z okazji jego urodzin, o spokój i Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej,
- dziękczynna za Agnieszkę z okazji urodzin, o wszelkie łaski dla niej i całej rodziny, o zdrowie dla dziecka, którego oczekują,
- o uzdrowienie mojej siostry, mamy, taty, teściowej, teścia
- o zdrowie dla moich bliskich,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- o udany remont, o siły dla nas i nam pomagających, i Boże Błogosławieństwo na ten czas,
- dziękczynna za nasze chrześniaki: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię o zdrowie dla nich,
- dziękczynna za wszystkie dzieci,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy z Bożą pomocą,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- dziękczynna za wszystkich ludzi, dobre i złe doświadczenia, które dane mi było poznać, przeżyć w ostatnim czasie,
- o pokój na świecie,
- o wiarę dla mnie...

Panie Jezu,
Ty się tym zajmij,
Ufam Tobie...
:angel:

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Juski » 27-06-18, 23:00

To ja bym chciała więcej o tym świętym bo muszę przyznać się do niewiedzy w tym temacie.
A kibiców w sensie globalnym jest niewielu Tylko są dobrze naglosnieni... zresztą skończą się te igrzyska zacznal się następne, o których wszyscy beda pamietac tak dlugo jak długo będą trwały... a o świętych i modliwie może na pamięta wielu za to ciągle ;)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 29-06-18, 19:14

co najmniej 20 tysiecy udowodnionych cudow uzdrowien za wstawiennictwem sw Charbela mowia same za siebie . byly dyrektor katolickiej libanskiej tv-Noursat kilka miesiecy temu w Toruniu opowiadal w kosciele sw Antoniego o sw Charbelu oraz pokazywal odcisk dloni na swoim ramieniu tego swietego .
ja staram sie dobrze przygotowac do dnia wspomnienia Maronity i pustelnika z Libanu . zapodalem tu kiedys skan oryginalnej fotki , ktora dostalem we Wloszech w 2011 r. od libanskich Maronitow . pozar domu , wszystko spalone . fotografia sw Charbela jako jedyny przedniot ocalala tzn z zewnatrz nadpalona , Charbi jak najbardziej widoczny .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 30-06-18, 17:33

Intencje na lipiec 2018 r.
- za naszą Ojczyznę, prezydenta, rząd, posłów; żeby Boże Prawo miało swoje odbicie w prawie stanowionym, i żeby było zachowywane przez Polaków, szczególnie, żeby nie było w Polsce dzieci poczętych mordowanych w aborcji;
- za chorych, przeżywających jakiekolwiek trudności, a zwłaszcza za konających i dusze cierpiące w czyśćcu;
- w intencji młodych małżonków Izy i Mariusza oraz (jeszcze narzeczonych, ale już wkrótce małżonków) Iwony i Marka;
- za wszystkich, których spotkałem w życiu, a zwłaszcza tych, którzy są zadani mojej opiece duszpasterskiej i modlitwie;
- w intencji Zenona, o wyjście z bardzo trudnej sytuacji życiowej;
- o życie w trzeźwości dla Grzegorza i Piotra;
- o ukończenie rozpoczętego projektu, który polega na napisaniu książki apologetycznej w odpowiedzi na książkę Eliasza Leszka Szczepaniaka: „Wierzę w Jeden Katolicki Kościół. Świadectwo konwersji do Prawosławia”;
- o nawrócenie autora wspomnianej wyżej książki;
- Waszym modlitwom pragnę polecić także sprawę listu wysłanego przeze mnie do Kongregacji Nauki Wiary w sprawie książek M. Vadii.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 30-06-18, 17:40

Kochani,
Znowu minął miesiąc i zaczynamy kolejny, czyli lipiec. 14 lipca moja siostrzenica wychodzi za mąż. Polecam ich Waszej pamięci modlitewnej, podobnie jak innych młodych małżonków czyli Izy i Mariusza (tzn. Moherkowej i Terezjusza; przy okazji tak mi teraz przyszło do głowy, że żona zazwyczaj przyjmuje nazwisko męża. Czy nie powinno to mieć swego wyrazu na naszym forum: a więc nie Moherkowa, ale Terezjuszowa? ;-))

Moja siostrzenica Iwona i jej narzeczony Marek chcą, żebym pobłogosławił ich związek. Kiedy myślałem nad kazaniem przyszły mi na myśl słowa, które wypowiedział św. Jan Paweł II: „Powiedziano w piękny i zarazem głęboki sposób, że Bóg w głębi swej tajemnicy nie jest samotnością, ale rodziną, bo ma w sobie ojcostwo, synostwo i to, co stanowi istotę rodziny, czyli miłość”. Wynika z tego, każdy człowiek nosi w sobie Boże podobieństwo, ale jest ono pełniejsze w małżeństwie i rodzinie. Bo człowiek jako jedyna istota ze świata istot stworzonych został obdarzony szczególnym darem: może współdziałać z Bogiem w powoływaniu do życia istot zdolnych do życia wiecznego. Tego daru nie otrzymali aniołowie, bo aniołowie nie mogą się rozmnażać; podobnie zwierzęta, bo chociaż mogą się rozmnażać, to jednak nie są przeznaczone do życia wiecznego (a przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo). Jest to zatem wyjątkowy dar człowieka. I bardzo cieszy, kiedy małżonkowie decydują się na zrodzenie i wychowanie dzieci, nie tylko jednego czy dwojga, ale trójki lub więcej.

Kochani Izo i Mariuszu, życzę Wam duuużo dzieci i jeszcze więcej Bożego błogosławieństwa!
Wszystkich Członków Róży różańcowej im. św. Jana Pawła II i Waszych bliskich niech błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn, i Duch Święty.

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 30-06-18, 22:02

Potwierdzam obecność na modlitwie w lipcu za siebie i Agnes.
Moja intencja na lipiec: dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski.
Kochani, przeżywamy teraz z mężem i dziećmi bardzo piękny i ważny czas rekolekcji. Przez 2 tygodnie będę przedstawiać Bogu na codziennej modlitwie oraz podczas Mszy Świętej Wasze intencje modlitewne. Powierzam Waszej modlitwie naszą rodzinę, byśmy dobrze przeżyli ten czas i otworzyli nasze serca na łaskę Bożą. Bòg zapłać za modlitwę i pamięć!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 30-06-18, 22:45

Potwierdzam obecność w lipcu. Do moich poprzednich intencji dodaje jedną: o zdrowie dla mnie.
Pozdrawiam
Artek

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-07-18, 13:55

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per giugno:
per Alice e la sua famiglia,che il Signore mandi su di loro lo Spirito Santo..
per Roberta,Maurizio,Nora,Cinzia e le loro famiglia,perchè sentano la vicinanza del Signore Gesù..
per Papa Francesco e le sue intenzioni....
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi...
perché prevalgano la cultura della vita e i valori della famiglia naturale..
per tutti sacerdoti,affinche testimonino nel mondo il Santo Vangelo di Nostro Signore Gesù...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nel nome di Gesù..
per me,affinche il Signore mi mostri la Sua via e mi sorregga in questo momento di difficoltà..
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 01-07-18, 19:51

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy na kolejny miesiąc wspólnej modlitwy, szczególnie dziękuję za modlitwę za mnie i Izę, oczywiście będziemy pamiętać o Iwonie i Marku! :-)

Przypominam formatki:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Juski » 02-07-18, 08:59

Dariusz Poczytałam trochę o św Charbelu i faktycznie postać godna uwagi :) Pewnie zwrócę się do niego ale mam pytanko bo na kilku stronach nowenna za jego wstawiennictwem zawiera roznice Czy masz może jakis "pewny" link z tym tekstem? Przeczytałam też ze jego wspomnienie to 23 lipca / 28 lipca oraz trzecia niedziela lipca...
Mam też takie niewinne pytanko czy w małżeństwie/rodzinie naprawdę tak bardzo liczy się ilość dzieci...

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 02-07-18, 18:20

refren litanii ma dwie mozliwosci . "modl sie za nami" lub "umocnij nasza wiare" . w Jego Ojczyznie czyli w Libanie obchodza w trzecia niedziele miesiaca . od tego roku nie odbieram Tv-Noursat ( katolicja stacja tv z Libanu ) - nadaja z innej satelity , jednak w poprzednich latach nagrywalem mnostwo mszy swietych , koncertow katolickich , homilii , odczytow , Rozancow itd czyli w tym roku obejrze sobie co nieco z moich zbiorow na odtwarzaczu br/dvd . za kilka dni poczatek Nowenny do sw Charbela . zbyt duzo faktow uklada mi sie w " puzzle " by zlekcewazyc ten dzien .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 03-07-18, 13:09

Maurizio Leoni pisze:
01-07-18, 13:55
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per giugno:
per Alice e la sua famiglia,che il Signore mandi su di loro lo Spirito Santo..
per Roberta,Maurizio,Nora,Cinzia e le loro famiglia,perchè sentano la vicinanza del Signore Gesù..
per Papa Francesco e le sue intenzioni....
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi...
perché prevalgano la cultura della vita e i valori della famiglia naturale..
per tutti sacerdoti,affinche testimonino nel mondo il Santo Vangelo di Nostro Signore Gesù...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nel nome di Gesù..
per me,affinche il Signore mi mostri la Sua via e mi sorregga in questo momento di difficoltà..
salutandovi,con Dio
Potwierdzam mój udział w grupie.
Moje intencje na lipiec.
- Za Alicję i jej rodzinę, aby Pan zesłał na nich Ducha Świętego.
- Za Roberta, Maurizio, Norę, Cinzię, i ich rodziny, aby poczuli bliskość Pana Jezusa.
- Za papieża Franciszka i jego intencje.
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
- Aby zwyciężały kultura życia oraz wartości rodziny zgodne z naturą.
- Za wszystkich kapłanów, aby świadczyli wobec świata Świętą Ewangelię Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
- Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwała zjednoczona w imię Jezusa.
- Za mnie, aby Pan pokazał mi Swoją drogę i wspierał mnie w tym trudnym momencie.
Pozdrawiam was Z Bogiem.

Maurizio, hai scritto "per giugno", io nella traduzione o messo "luglio" :-)
Magda

ODPOWIEDZ