Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 31-07-18, 22:52

Potwierdzam obecność na modlitwie w sierpniu za siebie i Agnes.
Moja intencja: dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski.
Pamiętam o Was i Waszych intencjach :angel:
Szczęść Wam Boże! :machamy:
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-08-18, 11:19

Intencje na sierpień 2018 r.
- za naszą Ojczyznę, prezydenta, rząd, posłów; żeby Boże Prawo miało swoje odbicie w prawie stanowionym, i żeby było zachowywane przez Polaków, szczególnie, żeby nie było w Polsce dzieci poczętych mordowanych w aborcji;
- za pewną wspólnotę zakonną, aby Matka Boża rozwiązująca więzy rozwiązała pewien po ludzki niemożliwy do rozwiązania problem;
- za chorych, przeżywających jakiekolwiek trudności, a zwłaszcza za konających i dusze cierpiące w czyśćcu;
- o życie w trzeźwości dla Grzegorza i Piotra;
- w intencji Zenona, o wyjście z bardzo trudnej sytuacji życiowej;
- w intencji młodych małżonków Izy i Mariusza; Iwony i Marka; Magdy i Damiana;
- o ukończenie rozpoczętego projektu, który polega na napisaniu książki apologetycznej w odpowiedzi na książkę Eliasza Leszka Szczepaniaka: „Wierzę w Jeden Katolicki Kościół. Świadectwo konwersji do Prawosławia”;
- o nawrócenie autora wspomnianej wyżej książki;
- Waszym modlitwom pragnę polecić także sprawę listu wysłanego przeze mnie do Kongregacji Nauki Wiary w sprawie książek M. Vadii;
- za wszystkich, których spotkałem w życiu, a zwłaszcza tych, którzy są zadani mojej opiece duszpasterskiej i modlitwie.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-08-18, 11:21

Kochani,
Mamy nowy miesiąc. W połowie sierpnia – tego w sumie bardzo pielgrzymkowego miesiąca – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Matki Pana, a jednocześnie obchodzimy ważne dla Polski rocznice. W ten sposób elementy maryjnej pobożności łączą się z patriotycznymi treściami. Podobnie jest zresztą w maju. I nie jest żaden przypadek, bo ten związek tkwi mocno w całej naszej tradycji. A nie jest to martwa tradycja, ale wciąż jest obecna i żywa, także wśród młodych, z czego należy się cieszyć.
Ten rok jest o tyle szczególny, bo jubileuszowy; w roku 2018 obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli! To nasze narodowe wady stały się jej przyczyną rozbiorów i niewoli. Niepodległość to dar, a jednocześnie zadanie. Bardzo podoba mi się inicjatywa polskich biskupów, aby stulecie niepodległości Polski uczcić 100-dniowym okresem abstynencji. Dobrowolna abstynencja wielu pomoże w walce uzależnionych od alkoholu. Alkoholizm ojców i matek niszczy życie rodzinne, jego ofiarami są nie tylko członkowie najbliższej rodziny, ale w jakiś sposób my wszyscy. Zachęcam do przyłączenie się do tej cennej inicjatywy.
Niech Pan Bóg obdarza Was i Wasze rodziny obfitym błogosławieństwem!

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-08-18, 20:51

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per agosto:
per Alice,che continui a crescere nella fede..per i suoi genitori,che possano riconciliarsi in Gesù Cristo...
per Anna e Roberto,affinche abbandonino le pratiche occulte e si convertano...
per Nora,Cinzia,Umberto e Mariagrazia..che lo Spirito del Signore li sostenga e li conforti...
per le intenzioni di Papa Francesco...e per tutti i sacerdoti...
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi,e i nemici della chiesa in generale...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nello Spirito...
per me,che possa dare testimonianza con il nuovo lavoro....
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-08-18, 11:41

Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się za moją teściową. Zmarła dzisiaj rano. Proszę o modlitwę za spokój jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Podaję jeszcze raz moje intencje na sierpień.

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o miłość i jedność między nimi oraz siły w codziennym życiu. O wyzdrowienie z ciężkiej choroby dla Bronisławy.
- Za nowożeńców Ewelinę i Karola.
- O nową pracę dla mnie w moim mieście. O łaski i siły w mojej nowej pracy.
- W intencjach Bogu znanych, szczególnie jednej, trudnej.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich muzułmanów, wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików.
- Aby kapłani i wierni Kościoła nie ulegali wpływom modernistycznym, o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą,
- o łaskę macierzyństwa dla Justyny, Edyty, Justyny i Joanny.
- za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech prawo legalizujące związki homoseksualne, o nawrócenie dla wszystkich, którzy to prawo tworzyli i popierają. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby członkowie nowego rządu we Włoszech kierowali się zawsze wartościami katolickimi, sprawiedliwością i miłością bliźniego. Polecam Najświętszej Marii Pannie nowy rząd w Włoszech.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, św. Andrzeja, św. Antoniego, św. Tadeusza, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski, szczególnie za stabilną pracę dla mojego męża.
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-08-18, 11:49

Maurizio Leoni pisze:
01-08-18, 20:51
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per agosto:
per Alice,che continui a crescere nella fede..per i suoi genitori,che possano riconciliarsi in Gesù Cristo...
per Anna e Roberto,affinche abbandonino le pratiche occulte e si convertano...
per Nora,Cinzia,Umberto e Mariagrazia..che lo Spirito del Signore li sostenga e li conforti...
per le intenzioni di Papa Francesco...e per tutti i sacerdoti...
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi,e i nemici della chiesa in generale...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nello Spirito...
per me,che possa dare testimonianza con il nuovo lavoro....
salutandovi,con Dio
Moje intencje na sierpień:
- Za Alicje, aby nadal wzrastała w wierze, za jej rodziców, aby pojednali się z Jezusem Chrystusem.
- Za Annę i Roberto, aby porzucili okultystyczne praktyki i nawrócili się.
- Za Norę, Cinzię, Umberta, Mariegrazię, aby Duch Pański wspierał ich i pocieszał.
- W intencjach papieża Franciszka, za wszystkich kapłanów.
- O nawrócenie muzułmanów, letnich chrześcijan, oraz wrogów Kościoła.
- Za naszą grupę różańcową, aby nadal trwała w jedności Ducha Świętego.
- Za mnie abym mógł świadczyć (o wierze) po znalezieniu nowej pracy.

Pozdrawiam was. Z Bogiem.
Magda

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 04-08-18, 14:59

Witajcie :machamy:
W zastępstwie Mariusza przypominam link do zaktualizowanej formatki z intencjami:
https://docs.google.com/document/d/1cdy ... sp=sharing
Juski pisze:
09-07-18, 08:59
Osobiście ostatnio, po za nowo odkrytym św Charbelem, na nowo odkrywam bogactwo św Józefa. Chyba jeden z najcichszych a jednocześnie chyba najbardziej niesamowity święty i jakże skuteczny orędownik...
W parafii, w której funkcjonune nasza Wspólnota, raz w miesiącu odbywają się Msze z moditwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela, w trakcie których można ucałować relikwię i przyjąć namaszczenie jego olejem. Proboszcz tej parafii ma ogromne nabożeństwo do św. Charbela. Przypomnę się na grupie przy najbliższej okazji, chętnie zabiorę intencje z Grupy na tę Mszę. :-)
o. Placyd Koń pisze:
30-06-18, 17:40
14 lipca moja siostrzenica wychodzi za mąż. Polecam ich Waszej pamięci modlitewnej, podobnie jak innych młodych małżonków czyli Izy i Mariusza (tzn. Moherkowej i Terezjusza; przy okazji tak mi teraz przyszło do głowy, że żona zazwyczaj przyjmuje nazwisko męża. Czy nie powinno to mieć swego wyrazu na naszym forum: a więc nie Moherkowa, ale Terezjuszowa? ;-))
Przegapiłam post, troszkę mnie tu nie było... Mam nadzieję, że ślub Ojca siostrzenicy był dla wszystkich pięknych dniem, a szczególnie dla państwa młodych. Będziemy pamiętać w modlitwie, aby każdego nadchodzącego dnia przez resztę wspólnego życia potrafili odnajdywać w sobie to piękno.

Jeśli chodzi o nick na forum... miałam napisać do Patryka o zmianę po prostu na imię, ale Terezjuszowa też nieźle brzmi.
Poczułam się przez chwilę jak żona kościelnego! :-D
o. Placyd Koń pisze:
30-06-18, 17:40
Kochani Izo i Mariuszu, życzę Wam duuużo dzieci i jeszcze więcej Bożego błogosławieństwa!
Jeszcze raz dziękuję za każdą modlitwę i błogosławieństwo!
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Juski
Przyjaciel forum
Posty: 9
Rejestracja: 30-06-17, 09:17

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Juski » 06-08-18, 21:51

Ojciec Placyd pisał na temat alkoholizmu Problem ostatnio mnie dotknął Choć zupełnie się tego nie spodziewałam. Zadzwoniła do mnie przyjaciółka że jej mąż wylądował w szpitalu z atakiem padaczki a potem zaczęły się halucynacje. Okazało się ze jest to alkoholizm... Był to dla mnie szok, bo facet wypijal dwa - trzy piwa wieczorem Nie mając żadnych objawów upojenia alkoholowego Coś jak kawa rano To on piwko wieczorem. Ostatnio zaczął mieć problemy zdrowotne i to co się stało okazalo się być syndromem odstawienia....niesadzilam że nałóg może być tak podstępny. Proszę pamiętajcie o nich w modlitwie. Facet ma trzydzieści pięć lat i dwójkę dzieci. A przyjaciółka jestw rozsypce choć powtarza że Bóg ja kocha i to na pewno ma sens - jest niesamowita choć ciężko jej się odnaleźć. Św Charbelowi też bym ich chciała polecić. Dziękuję w ich imieniu.

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 09-08-18, 11:34

Kochani, pamiętacie na pewno, że właśnie mija kolejna rocznica śmierci Andrzeja-Puszeczki. Jest on w naszych stałych intencjach, ale westchnijmy szczególnie za niego, a tych z Was, których z nami nie było jeszcze wtedy w Róży, również proszę o modlitwę za świętej pamięci br.Andrzeja MI z naszej Grupy Różańcowej.

A propos naszej Róży... od sierpnia nasza Grupa uszczupliła się o dwie osoby, które zrezygnowały. Nie odzywają się też kolejne trzy osoby, które po przenosinach na to forum nie założyły kont. Nie ma też w ogóle kontakty z Vulem.
Wysłałem maile, czekam na odpowiedź, ale możliwe, że o te osoby Grupa się znowu pomniejszy. Pamiętajcie proszę w swojej modlitwie o intencji za naszą Różę, o wszystkich z którymi się modlimy i o nowych członków. A jeśli chcielibyście kogoś do Róży zaprosić, to śmiało. :-)

Ponieważ zaangażowałem się ostatnio w parę projektów, mam też i mniej wolnego czasu, dlatego napisałem email do tych osób z poza forum, o potwierdzenie czy nadal z nami są i poprosiłem o założenie konta na potrzeby tej naszej różańcowej formacji. Od teraz bardzo proszę także tych z Was, którzy tu jesteście, o potwierdzanie oraz wysyłanie intencji właśnie na forum, bo ogarniecie tego na trzy fronty (forum, email, facebook) pochłania nieco więcej czasu, którego zaczyna mi brakować. ;-)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 09-08-18, 11:55

Juski, będę pamiętać w modlitwie. Alkoholizm jest rzeczywiście bardzo podstępnym uzależnieniem. Wielu ludziom się wydaje, że jak alkoholik, to musi się upijać do nieprzytomności, a to nie zawsze tak jest. Dwa piwka mogą się wydawać niewinnym odstresowywaczem, ale ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, kiedy przekroczyli granicę i już się nie kontrolują.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 09-08-18, 19:41

pamietam naszego umilowanego Andrzeja Puszeczke . kapitalnie lagodzil male klotnie , ktore sie zdarzaly miedzy nami . wspominam jak umawialem sie z Nim do Fatimy . tak mi odpisal . https://megawrzuta.pl/download/25b9686d ... e1ed9.html
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 11-08-18, 18:12

Juski pisze:
06-08-18, 21:51
Ojciec Placyd pisał na temat alkoholizmu Problem ostatnio mnie dotknął Choć zupełnie się tego nie spodziewałam. Zadzwoniła do mnie przyjaciółka że jej mąż wylądował w szpitalu z atakiem padaczki a potem zaczęły się halucynacje. Okazało się ze jest to alkoholizm... Był to dla mnie szok, bo facet wypijal dwa - trzy piwa wieczorem Nie mając żadnych objawów upojenia alkoholowego Coś jak kawa rano To on piwko wieczorem. Ostatnio zaczął mieć problemy zdrowotne i to co się stało okazalo się być syndromem odstawienia....niesadzilam że nałóg może być tak podstępny. Proszę pamiętajcie o nich w modlitwie. Facet ma trzydzieści pięć lat i dwójkę dzieci. A przyjaciółka jestw rozsypce choć powtarza że Bóg ja kocha i to na pewno ma sens - jest niesamowita choć ciężko jej się odnaleźć. Św Charbelowi też bym ich chciała polecić. Dziękuję w ich imieniu.
Juski, jesli możesz, napisz mi proszę - jeśli nie chcesz na forum, to na priw - imię Twojej przyjaciółki i jej męża, imionami łatwiej mi pamiętać na modlitwie. Na początku września zapewne zaczną się u nas znowu te Msze z nabożeństwem do św. Charbela o uzdrowienie, będę o nich pamiętać. Jak będę znać datę, to dam znać, możemy przyjąć w ten dzień w jego intencji Komunię Świętą.
A propos alkoholizmu, to właśnie się dowiedziałam, że moja kilkuletnia znajoma załatwia sobie miejsce w ośrodku leczenia uzależnień. Prawdę móiąc w życiu bym nie powiedziała, że ta dziewczyna ma problemy właśnie z alkoholem. Jeszcze większy szok przeżyłam dowiadując się, że kilka lat temu przeszła już terapię w ośrodku na zamkniętym oddziale, ale później niestety nie kontynuowała terapii i nałóg powrócił. Groziła jej eksmisja, straciła pracę, ale na szczęście ma bardzo troskliwego chłopaka, który się o nią troszczy, będzie mieć silne wsparcie w trakcie leczenia i wierzę, że z Bożą pomocą, bo sama również jest osobą wierzącą, pokona nałóg. Przy okazji więc proszę Was także o modlitwę za Mirkę. U niej ten problem też nie objawiał się w upijaniu sie do nieprzytomności, ale jedno piwko, drink... dwa... wydawałoby się, że zupełnie w granicach normy, raz na jakiś czas, ale z czasem organizm bez tego jednego piwa nie daje rady.
Co nałóg robi z rodzinami, sama niestety wiem także z mojej rodziny. Wprawdzie moi rodzice nigdy alkoholu nie nadużywali, Mama to właściwie w ogóle alkohou nie uznaje (pamiętam, że jak w domu było piwo, to tylko na potrzeby przemywania liści dużego fikusa), ale już Dziadek i dwóch Wujków tak. Moja Mama do dziś nosi w sobie brzemię bycia dzieckiem alkoholika, jak to zostało współcześnie sformułowane - DDA. Niestety alkohol okazał się też ważniejszy niż zdrowie i Dziadek mimo zaawansowanej cukrzycy alkohol spożywał w nadmiarze... Skrócił sobie życie, a zanim się z nim pożegnał, bardzo skrzywdził żonę i dzieci. Moi starsi kuzyni też co nieco pamiętają, ja miałam niecałe 6 lat jak dziadek zmarł i pamiętam go dobrymi wspomnieniami, ale przez alkohol mężem i ojcem był bardzo trudnym.
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 11-08-18, 18:19

Dariusz-555 pisze:
18-07-18, 21:36
zatem witam w klubie czcicieli sw Charbela . te kamyczki kladzie sie na specjalny wegielek , mozna dolac kilka kropel olejku , zamyka sie calosc w specjalnym naczyniu i podpalic wegielek . wazna jest metalowa podstawka bo calosc jest bardzo goraca . jesli bedziesz chcial to zapodam fotke .milego wieczoru wszystkim
Darku, a wiesz może gdzie można dostać te węgielki? Wczoraj odebrałam przesyłkę od znajomej m.in. właśnie z tym kadzidełkiem i zastanawiam się, jak to ma być w praktyce z tymi "kamyczkami". :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 11-08-18, 19:48

ja kupuje te wegielki w Walldürn , miejscu Cudu Eucharystycznego w Niemczech w 15 wieku . no ale Ty przeciez nie bedziez jechac specjalnie do Niemiec po to . popytaj w sklepach katolicko - diecezjalnych . moja Mama ostatnio zamowila w Libanie to czy owo odnosnie sw Charbela . koperta przyszla rozdarta , sporo okradzione , niewiele zostalo .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 11-08-18, 20:19

https://megawrzuta.pl/download/a76b1f1b ... 2cbd9.html

tak wyglada to naczynie do kadzidla . obok ta czarna pastylka to ten wegielek . dym unosi sie do Nieba i dociera razem z modlitwa .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

ODPOWIEDZ