Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 15-08-18, 15:11

a kto oglada katolicka stacje tv "TBN Poland" reka do gory . audycje i programy z jajami i z polotem .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 18-08-18, 06:39

przedwczoraj Joel Osteen zapodal kapitalny wyklad ( wlasnie na TBN ) o tym jak to nam sie wydaje ze Bog nic nie robi gdy mamy dni ciemnosci , i nic nam nie wychodzi mimo modlitw . kto sluchal ten wie co Bog czyni w takim momencie i jak nas przeprowadza przez kryzys .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 27-08-18, 09:43

Potwierdzam moją obecność w grupie

Moje intencje na wrzesień 2018:
- dziękczynna za mnie z okazji 40 urodzin, za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o spokój, dary Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, o łaskę rodzicielstwa,
- o uzdrowienie Marka, opiekę jego patronów, Anioła Stróża, dary Ducha Świętego,
- o uzdrowienie dla Sabiny, Krystyny, Gerarda, Doroty, Helmuta, Wiktorii o siły dla nich i ich bliskich, Matko Boża miej ich w swojej opiece,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za nasze chrzestne dzieci: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię, Marcusa o zdrowie dla nich,
- dziękczynna za wszystkie dzieci,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy (Boże pomóż, dodaj odwagi, Ufam Tobie),
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- dziękczynna za wszystkich ludzi, dobre i złe doświadczenia, które dane mi było poznać, przeżyć w ostatnim czasie,
- dziękczynna za wszystkich, którzy walczą o życie

- o pokój na świecie.

Pozdrowienia dla wszystkich :-)

voyak1
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 29-06-17, 20:11

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: voyak1 » 28-08-18, 19:49

Potwierdzam swoją obecność we wrześniu. Moje intencje:
- o łaskę zdrowia dla Mariusza;
- o rozeznanie drogi życiowej dla chrześniaków

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 30-08-18, 14:09

Potwierdzam. Moje intencje na wrzesień:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o miłość i jedność między nimi oraz siły w codziennym życiu.
- O pracę dla mnie w moim mieście. O łaski i siły w mojej nowej pracy.
- W intencjach Bogu znanych, szczególnie jednej, trudnej.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich muzułmanów, wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Aby kapłani i wierni Kościoła nie ulegali wpływom modernistycznym, o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą.
- o łaskę macierzyństwa dla Justyny, Edyty, Justyny i Joanny.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech prawo legalizujące związki homoseksualne, o nawrócenie dla wszystkich, którzy to prawo tworzyli i popierają. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby członkowie nowego rządu we Włoszech kierowali się zawsze wartościami katolickimi, sprawiedliwością i miłością bliźniego. Polecam Najświętszej Marii Pannie nowy rząd w Włoszech.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, św. Andrzeja, św. Antoniego, św. Tadeusza, śp Margę, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski.
Magda

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 31-08-18, 08:00

Szczęść Boże Kochani!
Potwierdzam udział na modlitwie we wrześniu za siebie i Agnes.
Moje intecje: dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski: szczególnie za łaskę zdrowia w naszej rodzinie, nową pracę męża, stabilną sytuację mieszkaniową, pokòj serca i wszelkie błogosławieństwo jakie Bòg na nas zsyła w ostatnim czasie.
To prawda, że Bóg zna nasze potrzeby zanim go jeszcze poprosimy. Chcę to z całą mocą podkreślić bo ostatnio silnie tego doświadczam. Chwała Panu za wszystko, co czyni w naszym życiu!
Juski pamiętam w modlitwie za mężczyznę, o ktòrym napisałaś. Otaczam modlitwą wszystkich uzależnionych i ofiarowuję to co mogę dobrowolnie z siebie dać: swoją całkowitą abstynencję. Zachęcam też Was Kochani do udziału w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Tak wiele możemy zrobić dla tych, którzy sami już się podnieść nie mogą. Każde nawet najmniejsze wyrzeczenie ma ogromną wartość w oczach Boga i jest dowodem nieobłudnej miłości bliźniego. Kochajmy więc! 😊 Pozdrawiam Was serdecznie! 😇 Pamiętam o Was w codziennej modlitwie!
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 31-08-18, 20:43

potwierdzam wrzesien 2018

moje intencje
dziękczynna za wszystkie otrzymane dobro
o Boże prowadzenie dla mojej rodziny, łaske nawrócenia
w intencji Bogu wiadomej
za śp mojego brata Jerzego i zmarłych dziadków , rodziców , tęscia , Bożeny aby Pan darował im winy i zabrał do siebie
za dusze w czyscu cierpiące o darowanie win

pozdrawiam
Ewa

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 31-08-18, 22:00

Potwierdzam swoją obecność we wrześniu.
Moje intencje są takie jak na sierpień.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 01-09-18, 14:52

Intencje spisane, Ojcze Placydzie prosimy o błogosławieństwo na kolejny miesiąc wspólnej modlitwy, przypominam także formatki:

Przydział Tajemnic

Intencje prywatne członków Grupy Różańcowej

Intencje stałe Grupy Różańcowej

***

Idę dziś na pieszą, nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia - będę o Was pamiętać w modlitwie, westchnijcie proszę za mnie i wszystkich pielgrzymów (z tego co wyczytałem bywa, że pielgrzymów jest nawet dwa tysiące), abyśmy bezpiecznie doszli do celu pielgrzymki i bezpiecznie wrócili.

***

Polecam także Waszej uwadze pewną różańcową ciekawostkę związaną z osobą naszego patrona, św. Jana Pawła II i postacią św. Jerzego Precy, raczej mało znanego świętego. W roku 1957 członkom założonego przez siebie Towarzystwa ks. Preca zaproponował do prywatnego odmawiania 5 nowych tajemnic różańcowych, które nazwał "tajemnicami światła". W 2002 r. tę nazwę i niemal niezmienione tematy tajemnic przejął św. Jan Paweł II, wprowadzając je w całym Kościele listem apostolskim Rosarium Virginis Mariae.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-09-18, 16:21

Kochani,

zaczęliśmy wrzesień, którego pierwszy dzień kojarzy się chyba wszystkim Polakom z początkiem roku szkolnego i rocznicą wybuchu II wojny światowej. Dla większości uczniów koniec wakacji i początek nauki łączy się z przykrymi odczuciami, ale pamiętam lekturę wspomnień dzieci z czasu II wojny światowej, które z nie mogąc chodzić do szkoły z zazdrością patrzyli na tych, którzy tam chodzili. Bogu niech będą dzięki za szkołę, pracę i pokój! I oby nie dane było nam przeżywać czegoś na podobieństwo tych, którzy wojny doświadczyli. Obyśmy umieli docenić wartość pokoju i dobrobytu. Ale niech osiągnięty dobrobyt nie stanie się powodem do zadufania w sobie i przekonania o samowystarczalności, które sprawiają, że Pan Bóg przestaje być potrzebny. Uczmy się postawy wdzięczności wobec Pana. Uczmy się dziękczynienia Bogu regularnie uczestnicząc w Eucharystii w niedziele i święta.

Niech błogosławi Was i Waszych najbliższych Bóg Ojciec i Syn, i Duch Święty. Amen.

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 01-09-18, 22:22

wspominam dzisiejsza poranna audycje w Radiu Jasna Gora czyli jesli masz problem trzymaj sie Jezusa . obojetnie czy kryzys bedzie trwal tydzien czy 20 lat . jesli sie oderwiesz od Niego , juz po tobie czyli zapomnij o " Jezu Ty sie tym zajmij " .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-09-18, 23:47

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo...
le mie intenzioni per settembre:
Per Alice,che continui il suo percorso di fede,e per la conversione dei suoi genitori...
Per Cinzia,Roberta,Umberto e Mariagrazia,perchè il Signore li sostenga nelle loro difficoltà..
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi..
per le intenzioni di Papa Francesco...per tutti i sacerdoti...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui a restare unito nella fede in Gesù...
per me,perchè possa trovare un nuovo lavoro....
salutandovi,con Dio..
Maurizio

Dariusz-555
Przyjaciel forum
Posty: 147
Rejestracja: 28-06-17, 22:32
Lokalizacja: Polska

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Dariusz-555 » 02-09-18, 11:28

za 3 tygodnie okragla 50 rocznica pewnego wydarzenia katolickiego . kto wie reka do gory ? oj beda sie dzialy cuda uzdrowien , oj beda . zacznijmy juz dzisiaj intensywne modlitwy .
Ojczyzne wolną racz nam wrócić Panie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 04-09-18, 21:40

Maurizio Leoni pisze:
01-09-18, 23:47
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo...
le mie intenzioni per settembre:
Per Alice,che continui il suo percorso di fede,e per la conversione dei suoi genitori...
Per Cinzia,Roberta,Umberto e Mariagrazia,perchè il Signore li sostenga nelle loro difficoltà..
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi..
per le intenzioni di Papa Francesco...per tutti i sacerdoti...
per il nostro gruppo del Rosario,che continui a restare unito nella fede in Gesù...
per me,perchè possa trovare un nuovo lavoro....
salutandovi,con Dio..
Moje intencje na wrzesień.

- Za Alicję, aby kontynuowała drogę wiary i o nawrócenie jej rodziców.
- Za Cinzię, Roberta, Umberta oraz MarięGrazię, aby Pan wspierał ich w trudnościach.
- O nawrócenie muzułmanów i letnich chrześcijan.
- W intencjach papieża Franciszka, za wszystkich kapłanów.
- Za naszą grupę różańcowa, aby trwała zjednoczona w wierze w Jezusa.
- Za mnie, abym znalazł nową pracę.
Pozdrawiam was. Z Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 05-09-18, 17:38

https://www.pch24.pl/biskup-paprocki-po ... 658,i.html

Może i my powinniśmy podjąć post w tej intencji (każdy wg własnych możliwości). Więcej w artykule.
Magda

ODPOWIEDZ