Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 01-07-19, 09:46

przepraszam ale ten czas tak szybko leci potwierdzam lipiec, sierpień
intencje jak czerwiec
pozdrawiam
Ewa :angel:

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-07-19, 18:55

Kochani,

bardzo gorącym dniem rozpoczęliśmy nowy miesiąc. W lipcu czcimy w sposób szczególny Najświętszą Krew naszego Zbawiciela, cenę naszego zbawienia. Nigdy, także i w wieczności, nie uda nam się wystarczająco podziękować za to, co nasz Pan uczynił dla nas przelewając za nas na Krzyżu swoją Najświętszą Krew. Dlatego trzeba nam wykorzystać do tego każdy dzień, a ten miesiąc jest do tego szczególną okazją, np. przez odmawianie Litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zanurzajmy w Krwi Pana polecanych naszej modlitwie i całą ludzkość.

Niech Was błogosławi i strzeże Bóg wszechmogący Ojciec, Syn i Duch Święty!

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 02-07-19, 08:07

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per luglio:
per me eCinzia,per sentire vicino il Signore Gesù.
per Alice,affinchè continui nella fede,e per la sua famiglia,che abbiano la fede.
per Nora e famiglia,affinche siano confortati dallo Spirito Santo.
perchè non debba prevalere l'ideologia gender e le lobby LGBT.
per la conversione dei musulmani,dei cristiani tiepidi e di tutti i peccatori.
per Papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
perchè possa trovare un'occupazione.
per il nostro gruppo del Rosario,che possa sempre continuare nella fede.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 02-07-19, 21:20

Maurizio Leoni pisze:
02-07-19, 08:07
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per luglio:
per me eCinzia,per sentire vicino il Signore Gesù.
per Alice,affinchè continui nella fede,e per la sua famiglia,che abbiano la fede.
per Nora e famiglia,affinche siano confortati dallo Spirito Santo.
perchè non debba prevalere l'ideologia gender e le lobby LGBT.
per la conversione dei musulmani,dei cristiani tiepidi e di tutti i peccatori.
per Papa Francesco e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
perchè possa trovare un'occupazione.
per il nostro gruppo del Rosario,che possa sempre continuare nella fede.
salutandovi,con Dio
ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
Moje intencje na lipiec:
- Za mnie i Cinzię aby usłyszeć, ze Pan Jezus jest blisko,
- Za Alicję, aby nadal trwała w wierze oraz za jej rodzinę, aby uwierzyła.
- Za Norę i rodzinę, aby zostali pocieszani przez Ducha Świętego.
- Aby nie zwyciężała ideologia gender i lobby LGBT.
- O nawrócenie muzułmanów, letnich chrześcijan oraz wszystkich grzeszników.
- Za papieża Franciszka i jego intencje, za wszystkich kapłanów.
- Abym znalazł zatrudnienie
- Za naszą grupę różańcową, aby trwała w wierze.

Pozdrawiam was, z Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
beti2503
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 29-06-17, 10:47

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: beti2503 » 03-07-19, 21:29

Kochani, potwierdzam spóźniona na lipiec za siebie i Agnes. Trwam codziennie na modlitwie z Wami. W tym miesiącu proszę szczególnie o modlitwę za wujka Henia, który bardzo cierpi z powodu nowotworu. Powierzam go Waszej modlitwie. Bòg zapłać ❤
Któż będzie cię wyróżniał? Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał? (1 Kor 4, 7)

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 08-07-19, 14:57

Ojcze Placydzie, dziękuję za lipcowe błogosławieństwo dla Grupy i przepraszam, że tak późno, ale miałem bardziej zabiegany czas.

Kochani, od tego miesiąca mała zmiana - nie będę już przepisywać naszych bieżących intencji na formatkę, bo i tak wszyscy jesteśmy na grupie, łącznie z kapłanem. Od teraz będą dwie formatki: Przydział Tajemnic oraz Intencje stałe Grupy Różańcowej. Jeśli ktoś będzie mieć taką potrzebę, by przejrzeć wcześniejsze intencje, wystarczy przejrzeć forum.

***

W minioną sobotę byłem w Licheniu na nocnej Adoracji, pamiętałem o Was na modlitwie... Pozdrawiam Was serdecznie i życzę błogosławionego wakacyjnego czasu! :machamy:

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 31-07-19, 08:45

Potwierdzam moją obecność w grupie :machamy:

Moje intencje na sierpień 2019:
- dziękczynna z okazji naszej 11 rocznicy ślubu, Boże dzięki Ci składamy za Twe hojne dary, o łaskę rodzicielstwa upraszamy,
- dziękczynna za Irenę, Liliannę, z okazji urodzin, o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich bliskich, o zdrowie, dary Ducha Świętego, Opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża,
- o wsparcie dla trójki małych dzieci: Antka, Pawła i Franka, których rodzice się rozwiedli, Matko Boska miej ich w swojej opiece,
- o uzdrowienie Marka, opiekę jego patronów, Anioła Stróża, dary Ducha Świętego,
- o uzdrowienie dla Sabiny, Krystyny, Gerarda, Doroty, Helmuta, Wiktorii o siły dla nich i ich bliskich, Matko Boża miej ich w swojej opiece,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- dziękczynna za nasze chrzestne dzieci: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka i Laurę, Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelię, Marcusa o zdrowie dla nich,
- o odwagę dla mnie w szukaniu nowej pracy (Boże pomóż, dodaj odwagi, Ufam Tobie),
- o zgodę, wzajemny szacunek, pokój w rodzinie i w pracy.

Panie Boże udziel pokoju w życiu rodzinnym i w pracy.

Jezu Ufam Tobie

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 31-07-19, 08:57

Potwierdzam. Moje intencje na sierpień:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Magdy, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny. Aby znikły wszystkie przeszkody dla ślubu kościelnego Łukasza i Magdy, o miłość i jedność między nimi oraz siły w codziennym życiu.
- O dobrą pracę dla mnie w moim mieście.
- W intencjach Bogu znanych.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich Muzułmanów, Żydów oraz wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O nawrócenie masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- O przezwyciężenie kryzysu w Kościele oraz o częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili, których zgorszyłam swoją postawą. W intencji Margarety i Franciszki i Józefa i ich rodzin. O zdrowie dla Giovanniego. O nawrócenie Rafała i Jerzego. O łaskę macierzyństwa dla Małgorzaty.
- Za ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Alessandro, ks. Tadeusza, ks. Daniela, ks. Janusza, ks. Kazimierza, ks. Roberta.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech i Niemczech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- Za zmarłych z mojej rodziny, i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski.
Z Panem Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 31-07-19, 09:06

Witajcie.
Wybieram się na pieszą pielgrzymkę do Matki Najświętszej na Jasnej Górze. Jeśli macie dodatkowe, szczególne intencje modlitewne, które mogłabym zanieść przed tron Matki Bożej, to możecie je podać na forum lub priv. Oczywiście będę modlić się w naszych intencjach już wpisanych.

Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.
Magda

Awatar użytkownika
patryk84
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 29-07-10, 18:22
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: patryk84 » 31-07-19, 13:15

Potwierdzam!

- W intencji Bogu wiadomej.

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 31-07-19, 23:50

Potwierdzam obecność w sierpniu. Pozdrawiam :-)

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-08-19, 01:10

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per agosto:
per l'anima di Maurizio,che il Signore l'accolga nel Suo Regno e consoli la sua famiglia.
per me e Cinzia,affinchè il Signore vegli su di noi....
per Alice,che continui il suo cammino di fede e per la conversione della sua famiglia.
perchè l'ideologia gender e lo strapotere delle lobby LGBT non prevalgano.
per la conversione dei musulmani e dei cristiani tiepidi.
per Papa Francesco e le sue intenzioni.
per tutti i sacerdoti.
per me,che possa trovare un'occupazione.
per il nostro gruppo del Rosario,che continui sempre unito nella fede.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-08-19, 10:03

Kochani,

Sierpień łączy w sobie treści religijne i patriotyczne. Nasza Ojczyzna została zbudowana na fundamencie Ewangelii. Jeśli dzisiaj mówi się o „wartościach”, to wszystkie wartości o tyle mają wartość, o ile mają ją w oczach Bogach, lub inaczej mówiąc, o ile te wartości są obecne w Ewangelii. To podkreślenie jest o tyle ważne, bo dzisiaj wielu mówi o „miłości”, która jest czymś innych niż miłość, opisana na kartach Ewangelii, której idealny przykład znajdujemy w życiu Pana Jezusa i Jego Matki. Podobnie wielu mówi o „wartościach”, ale nierzadko zdarza się, że owe „wartości” po bliższym przyjrzeniu się okazują się antywartościami.

Zalew zła może powodować poczucie bezradności. Ale nasze słowa i czyny mają swoje znaczenie; nasza modlitwa połączona z pokutą może wiele. Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę na tylko jeden konkretny aspekt: trzeźwość. Aby alkoholicy mieli siły do walki z nałogiem, przynajmniej niektórzy muszą zrezygnować z alkoholu. Każde umartwienie, choćby najmniejsze, ma swoją wartość i pomaga innym. Dlatego zachęcam, żebyśmy w miesiącu sierpniu zrezygnowali z alkoholu, i w ten sposób wsparli naszych rodaków uzależnionych od alkoholu i ich rodziny.

Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty!

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 01-08-19, 23:12

Ojcze Placydzie, dziękuję za błogosławieństwo dla Grupy na kolejny miesiąc wspólnej modlitwy!

Moje intencje sierpniowe:
- za wszystkich, którym obiecałem modlitwę i którzy o nią prosili
- za Halinę i Czesława o łaskę zdrowia i nawrócenia.
- za wszystkich, wśród których mieszkam i pracuję;
- za kapłanów, braci i siostry zakonne;
- za dusze wszystkich tych, których znałem, a których nie ma już wśród nas;
- w intencji wszystkich próśb o modlitwę, na które natrafiam w internecie.
- za Monikę i Krzysztofa oraz za całą ich rodzinę, o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski szczególnie na najbliższy czas, o pozytywne dla nich rozwiązanie bardzo ważnej i trudnej sprawy.
- za Agnieszkę i jej rodzinę;
- za Hiobą z Żoną o bezpieczną podróż i udany urlop w Polsce :-)

Magdo, westchnij proszę w czasie pielgrzymki w mojej intencji, o łaskę rozeznania dla mnie w pewnej sprawie, do której Bóg mnie zaprasza, abym umiał podjąć dobrą, zgodną z wolą Bożą, decyzję.
W najbliższą sobotę będę ponownie w Licheniu więc odwdzięczę się modlitwą w Twoich i Grupy intencjach.

P.S. Tradycyjnie przypominam formatki:
Przydział Tajemnic oraz Intencje stałe Grupy Różańcowej

Pozdrawiam Was!

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Posty: 83
Rejestracja: 27-06-17, 10:39
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Iza » 02-08-19, 14:02

Do sierpniowych intencji Grupy, wraz z potwierdzeniem dołączam wszystkie moje intencje stałe, a szczególnię to łaskę Nieba dla mojego ś.p. Taty, którego 6 rocznica śmierci przypada jutro. Bóg Wam zapłać za każde westchnienie.

Magdo, wysłałam Ci na priv intencję, jeśli wyruszyłaś już na pielgrzymkę i nie masz jak odczytać wiadomości, to zostawiam ją tam z zaufaniem w "pocztę niebieską". :-)
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

ODPOWIEDZ