Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Tutaj można zgłosić problemy związane z funkcjonowaniem forum oraz z widocznością hioba w kamerze lub poszukać dla nich rozwiązania. Mówimy też tutaj o narzędziach, które mogą wesprzeć naszą aktywność na forum, wrzucanie zdjęć, itp.

Moderator: Ben

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-04-08, 15:34

Właśnie. Gdzie wysłać zdjęcia przed zamieszczeniem ich na forum? Jaki serwis jest najlepszy? I dlaczego? Ja używam fotosika, bo polski, bo ma wiele użytecznych narzędzi i dlatego, że jak do tej pory nigdy nie zawiódł. Stare zdjęcia nie znikają i serwer ich nie pada.

Główną zaletą fotosika jest dla mnie to, że mogę przeglądając zdjęcia w moim laptopie kliknąć na nie prawym klikaczem i wybrać opcję "Wyślij na fotosik". Zaletą jest także możliwość wysłania na raz chyba do 50 zdjęć w darmowej opcji, a nawet więcej w płatnej. Po wysłaniu otrzymuję od razu wszystkie kody do malych ikonek na forum.

Wady? Kilka. Kody z ikonkami muszę "rozdzielać", gdyż inaczej fotki wyświetlają się jedna pod drugą, nie obok siebie. Poza tym nie ma kodów do ikonek otwierających zdjęcia w pełnym rozmiarze na stronach. Łatwo zrobić to manualnie, troszkę modyfikując kod, ale jak się chce zamieścić kilkadziesiąt zdjęć, zabiera to czas.

Ktoś polecał niedawno Picture Push, www.picturepush.com . Chyba kiedyś będzie to bardzo dobry serwis, ale na razie nie mają kilku takich opcji, jakie ma fotosik. Jak wspomniane wysyłanie zdjęcia przez klikniecie na nie, czy kopiowanie na raz kilkudziesięciu kodów z ikonkami po wysłaniu zdjęć. Poruszyłem te problemy na ich forum, więc może szybko je rozwiążą.

Ich zaletą jest brak limitów, można wysyłać całe foldery z setkami zdjęć. Poza tym można do nich wysyłać także filmy. Zapowiadają się na bardzo dobrego usługodawcę w dziedzinie publikowania swych zdjęć i być może będę ich nawet używał jako "magazynu" swoich zdjęć z trasy, usuwając je z laptopa. Nie będzie wielkiej tragedii jak przepadną, a w laptopie także nie są całkiem pewne. Komputer wcześniej czy później i tak będzie miał "crash".Nawiasem mówiąc moja stronka u nich to będzie www.polonus.picturepush.com

Tyle moich uwag na gorąco i czekam na Wasze.

PS. Dodane 4. stycznia 2010. Jak widać, nie korzystam już z fotosika, teraz zamieszczam fotki w PicturePush. Wyjaśniłem więcej dalej, ale tu wspomnę, że to dzięki "fotosikowi" poznikało ponad tysiąc fotek. Wykupiłem u nich płatne konto, potem jeszcze przeniosłem się na droższe - ciągle im za mało. Co więcej, gdy raz wyłączą zdjęcia za przekroczenie limitu transferu, wcale ich nie przywracają, gdy w następny miesiąc ten transfer jest mniejszy.

Co więcej, transfer tak się różni między poszczególnymi miesiącami, że ja po prostu nie wierzę w prawdziwość ich miernika. Jeżeli liczba wejść na moje strony jest w zasadzie co miesiąc taka sama i różni się nie więcej, niż o 10 procent, to dlaczego moje transfery z fotosika wynoszą, podaję za ich własną stroną:

Luty 19,3 GB
Marzec 9,6 GB
Kwiecień 1,7 GB
Maj 5,6 GB
Czerwiec 6,5 GB
Lipiec 10,0 GB
Sierpień 7,8 GB
Wrzesień 7,7 GB
Październik 8,9 GB
Listopad 10,3 GB
Grudzień 6,2 GB

Jak to jest możliwe, że miałem w lutym 19 GB transferu, a w kwietniu niecałe dwa? I jeżeli w listopadzie przekroczyłem limit i w konsekwencji zablokowali mi tysiąc zdjęć, to czemu są zablokowane nadal w styczniu? Grudniowy transfer wykorzystałem tylko w 62%.

Zatem, moja dobra rada - trzymajcie się z daleka od fotosika. Chyba, że macie za dużo pieniędzy, a zamiast zdjęć chcecie pokazywać biały kwadracik z napisem "Zdjęcie czasowo niedostępne". A "czasowo", to według fotosika "na święty Nigdy". :-/

Co więcej, fakt, że wykupiłem u nich płatne konto, nie uchronił mnie przed otrzymywaniem od nich ton spamu. Najwyraźniej u fotosika to nie jest alternatywa: Płacisz, albo zarabiamy z reklam". U nich jest: "Płacisz, a my ciągle zarabiamy na reklamach".

Z tej okazji oświadczam, że ani nie wyślę im już grosza, ani nie polecam korzystania z ich serwisu. Prowadzą samobójczą politykę i mam nadzieję, że stracą wkrótce wszystkich klientów. Chcą za dużo, nie dostaną nic. A moje fotki pewnie znikną, jak mnie "zdegradują" to poziomu niepłacącego klienta. Ale to dopiero za kilka miesięcy.
Ostatnio zmieniony 04-01-10, 19:26 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: PiotrossS » 08-04-08, 16:53

Hmm.. no wiec wypowiem sie na ten temat.. Otoz z tego, co kojarze, to fotosik daremny jest tylko wtedy, gdy ma sie free account (ktorego Ty nie posiadasz). Fotki wtedy sa gorszej jakosci i sa ograniczone wagowo do chyba 2mb... Przy platnym koncie, to mozna wrzucac iles tam zdjec na raz i moze byc nawet po 5mb kazde.. (nie wiem, czy dokladnie tak).
Z mojego doswiadczenia, to te wszystkie inne serwisy hostujace zdjecia... sa do bani. A czemu? No wiec tak.. jezeli ktos nie wchodzil na dana fotke kilka razy na miesiac = delete.
Fotki najczesciej sa automatycznie "pomniejszane" - a my nawet o tym nie wiemy - LOL.


BTW: Kazdy serwis ma swoje wady ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-04-08, 17:05

PiotrossS, dlatego PicturePush wygląda obiecująco. Backup robią każdego dnia, każde zdjęcie jest na kilku niezależnych serwerach, obiecują, że nigdy ich nie usuną i mają rozmiar do wyboru. Ja w każdym razie wyślę tam wszystkie moje zdjęcia z laptopa, jako zabezpieczenie przed awarią mojego twardego dysku, ale na forum nadal będę publikował przez fotosik. Przynajmniej na razie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 27-01-08, 16:40
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Bemo » 08-04-08, 19:12

Portal jest rzeczywiście obiecujący, ale konta nie będę na nim zakładam ponieważ i tak nie wrzucam na fotosika więcej niż wynosi limit. A jak mam więcej niż 10 zdjęć do wrzucenia robie to po prostu na 2 razy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 08-04-08, 19:23

Ja bym jeszcze poddał jedną opcję a mianowicie płatny hosting.
Kupuje się powiedzmy 150 MB za śmieszne pieniądze i poprzez ftp można tam wgrywać dowolne pliki, tworzyć katalogi wg własnego uznania a transfer jest na tyle duży, że trudno go wykorzystać.
Większość z nich oferuje listing, zatem wystarczy kliknąć w spis plików, otworzyć go i skopiować adres i podać na forum albo jako link do pliku albo jako obrazek.

Ja na przykład używam do pewnych celów czegoś takiego: http://www.lomza.9x.pl/ wybieramy interesujący nas plik np: bl11111.jpg i możemy go podać jako link:

Kod: Zaznacz cały

 [url]http://www.lomza.9x.pl/bl11111.jpg[/url] 

lub jako obrazek

Kod: Zaznacz cały

 [img]http://www.lomza.9x.pl/bl11111.jpg[/img] 




Jedyna wada to brak miniaturek. Za to w miarę szybki transfer pozwala dosyć szybko wczytywać fotki.
Średni transfer przez ftp na serwer to zależnie od łącza od 30 do 50 kb/sek zatem wgranie fotki w pełnej rozdzielczości o wadze ok 1,5 Mb to 20-30 sekund.
Transfer z serwera na komputer to czasami ponad 100 kb/sek [zależy od pory dnia ale zazwyczaj szybszy od fotosika]
Ponadto płatny hosting oferuje dostęp do logów gdzie można prześledzić kto i co ogląda na naszej stronie.[/code]

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-04-08, 20:01

Ksebki pisze:Ja bym jeszcze poddał jedną opcję a mianowicie płatny hosting.
Kupuje się powiedzmy 150 MB za śmieszne pieniądze i poprzez ftp można tam wgrywać dowolne pliki, tworzyć katalogi wg własnego uznania ...
Niewątpliwie masz rację, choć brak możliwości tworzenia kodów do malych ikonek jest na tym forum wadą. Poza tym żeby to zrobić, trzeba mieć choć odrobinę wiedzy na ten temat. Ja na przykład nie mam pojęcia co znaczy "poprzez ftp można tam wgrywać dowolne pliki". To forum jest zalożone na płatnym hostingu, więc pewnie mógłbym tutaj wgrywać swoje zdjęcia, ale najpierw musiałby mnie ktoś tego nauczyć. Muszę chyba się umówić z PiotrossSem i noHumankiem na jakieś szkolenie, bo zginę kiedyś jak buty Franka. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 08-04-08, 20:23

Hiobie szkolenie z ftp masz u mnie za darmo.
Cały wykład z ćwiczeniami praktycznymi przez telefon trwałby do 15 minut.

Jak będziesz chciał poćwiczyć w ramach mojego konta "ukroję" Ci kawałek miejsca na serwerze i tam mógłbyś poćwiczyć.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: hiob » 08-04-08, 20:38

Ksebki pisze:Hiobie szkolenie z ftp masz u mnie za darmo.
Cały wykład z ćwiczeniami praktycznymi przez telefon trwałby do 15 minut....
Jasne, dzięki. Przypomnij mi jak dotrę do domu, to się umówimy na lekcję. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 08-04-08, 20:43

hiob pisze:
Ksebki pisze:Hiobie szkolenie z ftp masz u mnie za darmo.
Cały wykład z ćwiczeniami praktycznymi przez telefon trwałby do 15 minut....
Jasne, dzięki. Przypomnij mi jak dotrę do domu, to się umówimy na lekcję. :mrgreen:
Nie ma sprawy, to naprawdę jest proste.

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: PiotrossS » 08-04-08, 20:55

Ksebki pisze:
hiob pisze:
Ksebki pisze:Hiobie szkolenie z ftp masz u mnie za darmo.
Cały wykład z ćwiczeniami praktycznymi przez telefon trwałby do 15 minut....
Jasne, dzięki. Przypomnij mi jak dotrę do domu, to się umówimy na lekcję. :mrgreen:
Nie ma sprawy, to naprawdę jest proste.

hehe, ja tez o tym samym pomyslalem i pare godzin temu zalatwilem serwer FTP dla Hioba :) 50GB - powinno starczyc.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 08-04-08, 21:03

Dobra fotka o wymiarach 640 x 480 piseli ma do 60 kb zatem 50Gb starczy na ..... ? fotek

Większych rozdzielczości nie ma co wstawiać bo przy standardzie 1024 x 768 taka wielkość fotki wydaje się być optymalna, ewentualnie jeszcze 800 x 600.

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Ksebki » 08-04-08, 21:04

PiotrossS, podaj mi na PW namiary na serwer i na jakich warunkach, jeśli to nie jakaś tajemnica?

Grisza
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 30-03-08, 17:58

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Grisza » 08-04-08, 21:23

Hiob , ja osobiście korzystam z imagevenue.com i jestem zadowolony:) są normalnie miniaturki, nie kasują nigdy plików szybko się hostują, za darmo itd... Właściwie jedyny minus to to ,że nie ma folderu w którym się ma je wszystkie dlatego ja osobiście mam stworzony notatnik z linkiem i opisem każdej foty i nie zajmuje to jakoś specjalnie dużo czasu a wszystko jest naprawdę ok... Ale osobiście uważam , że lepiej żebyś został na fotosiku:) nie tylko dlatego , że jesteś patriotą i wolisz to co polskie ale też dlatego ,że tak naprawdę fotosik nie jest taki zły:)

PiotrossS
Przyjaciel forum
Posty: 71
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Swansea, Walia

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: PiotrossS » 08-04-08, 22:14

Ksebki pisze:PiotrossS, podaj mi na PW namiary na serwer i na jakich warunkach, jeśli to nie jakaś tajemnica?
Hmm.. w pewnym sensie jest tajemnica :) Zalatwie go od Rybnik.pl (serwera FTP - cezar.um.rybnik.pl - zarzadzam strona z mojego gimnazjum, wiec taki serwerek raczje nie bedzie problemu ) Rozmawialem z kolega - nie wiem jak bedzie, jesli cos, to sam bede hostowac serwer :] okolo 150GB do dyspozycji (kolejne 120 na inne [ocenzurowano])

Jeszcze dokladnie nic nie wiem, staram sie wszystko zalatwic, aby nasz boss byl zadowolony:)

Awatar użytkownika
Bemo
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 27-01-08, 16:40
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Re: Fotosik? Imagevenue? PicturePush? Imageshack?

Post autor: Bemo » 29-08-08, 20:52

Ostatnio dostałem link do galerii znajomej na portalu http://www.deviantart.com/? Zobaczcie
sam słabo znam angielski i nie mogę go komentować. :-D

ODPOWIEDZ