FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody osobowe hioba.
Autor Wiadomość
Tartaruga 

Wysłany: 20-08-10, 19:07   Samochody osobowe hioba.

Cześć wszystkim. Jak każdy z nas wie, na forum jest temat o ciężarówkach hioba. Dlaczego więc nie założyć tematu o osobówkach? Wiem, że to głupie troszkę, jednak sądzę, że to także będzie ciekawe. Osobiście obstawiam, że hiob pewnie jeździł czymś rdzennie amerykańskim, jak Chevy Caprice czy Ford Crown Victoria :)

jacekn8 

Wysłany: 21-08-10, 18:11   

Co do Caprice'a/ Impali i Crown Vicky to nie wiem, ale wiem że Mustangiem i to chyba nie jednym...

hiob 
Administrator

Wysłany: 22-08-10, 01:46   

Prawdę mówiąc miałem też Chevroleta Impalę i to w wersji Station Wagon, czyli kombi. Można go zobaczyć pod sam koniec filmiku z lotniska Kennedy'ego z lądującym Concorde. Kupiłem go (Chevroleta, nie Concorde'a ;-) ), żeby mieć auto w Nowym Jorku, ale mi go ukradli i to dwa razy. Raz go policja odnalazła, drugi raz, na szczęście nie. Na szczęście, bo po odnalezieniu auta trzeba je wykupić z policyjnego parkingu, płacąc rachunki za przewóz auta i przechowywanie, a to wyniosłoby z pewnością więcej, niż auto było warte.

Ja miałem już auta amerykańskie, europejskie i japońskie. Moim pierwszym samochodem w USA był Ford Fairlane rocznik 1968, dwudrzwiowe coupe z dwoma kanapami na których zmieściłoby się pewnie z osiem osób. Miałem dwa Mustangi, 1985 i 86 i Mercurego Cougara model '72, który był wersją Mustanga. Miałem takie auta jak VW garbus, Nissan Sentra, Honda Civic, Jeep Wrangler, Saab 9000 turbo, AMC Pacer, Chevrolet Impala, Chrysler LHS, i teraz Mazda 6 i Pontiac Grand Prix.

Honda, Nissan, Mustangi, Jeep i Mazda były kupione nowe, pozostałe auta mniej, lub bardziej używane. Zwykle bardziej. A w sumie najlepsze auto, jakie kiedykolwiek miałem, to był Mercedes 170V rocznik 1936, kupiony jeszcze gdy byłem w liceum, w 1975 roku. ;-)

Tak więc, jak widać, nie ma żadnych rewelacji. Moje najlepsze auto dopiero kupię. Jak tylko wygram ten milion w lotto... :mrgreen:

Anaheim 

Wysłany: 22-08-10, 12:39   

AMC Pacer :D Podobno jeden z najgorszych/najbrzydszych produktow amerykanskiej motoryzacji. Jak wspominasz ten samochod?

Hunt3R 

Wysłany: 22-08-10, 21:09   

pacera rzeczywiście nie zazdroszczę. który z mustangów był w filmie, w którym jeździłeś nim po parkingu?

hiob 
Administrator

Wysłany: 22-08-10, 21:44   

Anaheim, a ja wspominam bardzo miło Pacera. On wyglądał jak... Porsche 928 pogryziony przez pszczoły. ;-) :mrgreen:

Kupiłem go w Luizjanie, gdy utknąłem na długi weekend. Jeździłem wtedy ze szwagrem, więc jeden z nas zabrał go do Nowego Jorku i tam nam służył, podobnie jak później Chevrolet, jako lokalny pojazd do poruszania się po mieście i okolicy.

Nie trzeba się było obawiać, że go ktoś ukradnie, albo okradnie, bo w środku nic nie było. Był mały, więc łatwo zaparkować, a w środku wygodnie jechało pięć osób. Stał na bazie, kluczyki były pod dywanikiem i każdy go używał. A w końcu się rozpadł ze starości i od nowojorskich dziur, odkręciłem rejestrację i "zapomniałem" go na tym parkingu. :-D

Hunt3R, na youtube jest mój drugi Mustang, model '87. Ten z roku 86 był czerwony, miał inne lampy, inną deskę rozdzielczą. dlatego zresztą wymieniłem w sumie nowe auto, bo zakochałem się w modelu '87. Głupota, wiem, ale jak czlowiek młody, to (czasem) głupi. :-D

skoli 

Wysłany: 22-08-10, 21:59   

Hiobie miałeś SAABa 9000 :-)
To moja ulubiona marka , miałem już kilka modeli saaba.
Jednak na 9000 nigdy nie mogłem sie zdecydować , za mało "saabowy" model jak dla mnie :lol:
Jak wspominasz to autko :?: jakie opinie o saabie są w USA :?:

hiob 
Administrator

Wysłany: 23-08-10, 05:19   

skoli napisał/a:

Jednak na 9000 nigdy nie mogłem sie zdecydować , za mało "saabowy" model jak dla mnie :lol:

To prawda. Miał stacyjkę w kolumnie kierownicy, nie w podłodze. :lol: Oczywiście wiesz, ze był to wspólny projekt kilku firm i takie auta jak Fiat Croma, Lancia Themai Alfa Romeo 164.

Cytat:
Jak wspominasz to autko :?: jakie opinie o saabie są w USA :?:

Ja go wspominam bardzo dobrze. Miał dwie kolosalne zalety:

1. Wielkość. Mimo, że był krótszy od Saaba 900, był on klasyfikowany w USA jako "large car", wraz z takimi pojazdami, jak Crown Victoria, czy Impala. Tymczasem BMW 7 to był zaledwie "midsize", a Jaguar XJ to nawet "compact. Po prostu w USA nie dzieli się aut według wymiarów zewnętrznych, lecz po wielkości wnętrza, dodając ilość miejsca z przodu, z tyłu i w bagażniku. Jak ta wielkość przekracza 120 stóp sześciennych, to jest "large car". A ponieważ był to jeszcze hatchback, z klapą, to był jak mała ciężarówka.

2. Osiągi. W tamtych czasach bardzo niewiele aut rodzinnych mogło osiągnąć setkę poniżej 8 sekund. ja co prawda przesiadłem się na Saaba z Mustanga, wiec mnie te osiągi nie powalały, ale na pewno nie był to zawalidroga.

Oczywiście miałem problemy z elektryką i elektroniką, ale silnikowo do końca się sprawował doskonale.

A opinie o Saabach w USA? Raczej niezbyt dobre. Auto dość popularne w Nowej Anglii, w okolicach Bostonu i w Maine spotyka się ich wiele, ale w innych regionach USA znacznie mniej. Za dużo jest lepszych i tańszych aut na rynku. :-D

jacekn8 

Wysłany: 23-08-10, 09:48   

Piękna historia. Co auto to inna marka :-D , a nie jak niektórzy całe życie kupują np. tylko Toyoty... albo tak jak ja dotąd... same Fordy :-P

Baboon
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-10, 15:14   

A masz już upatrzony następny samochód?

Hunt3R 

Wysłany: 25-08-10, 20:27   

same Toyoty na przykład kupuję ja. :D który miałeś model civica Hiobie?

hiob 
Administrator

Wysłany: 26-08-10, 06:25   

Hunt3R napisał/a:
który miałeś model civica Hiobie?

To była podstawowa, trzydrzwiowa Civic "hatchback", z klapą. Czterobiegowa skrzynia, silnik 1300ccm, plastikowe siedzenia. Cena za nówkę $5199.- oczywiście w 1984 roku. Dziewczyna na zdjęciu to moja żona, Grażynka, a w tle stacja telewizyjna NBC w Charlotte, gdzie Grażynka wtedy pracowała. Na drugiej fotce zdjęcie telewizora, podającego listę realizatorów Wiadomości, a wśród nich "Grace" Jaskiernia:

Baboon napisał/a:
A masz już upatrzony następny samochód?

Jasne. Zawsze. Tylko kasy nie mam. :-D Zobacz ten wątek: http://katolik.us/viewtopic.php?t=1634

Przy okazji kilka fotek... Nie wszystkie moje auta są na zdjęciach, ale kilka jest:

'68 Ford Fairlane, nasze pierwsze auto w USA. Kupione w 1982 roku za 300 dolarów. Na tylnej szybie nalepka "Solidarność" :mrgreen:

Nissan Sentra model 1983, nasze pierwsze nowe auto w USA (cena $4949) i nasz Garbus. A na drugim zdjęciu Oldsmobile Delta 88 mojego kolegi. Porównywaliśmy długość. Z tyłu Nissan i Oldsmobile stoją równo, z przodu Oldsmobile dłuższy o połowę... :-D Facet na zdjęciu to oczywiście ja. Na trzeciej fotce Sentra przy moim malutkim Macku, którym wtedy jeździłem w pracy.

'86 Mustang GT:

Jeep Wrangler. Kupiliśmy go nowego i za parę lat zamieniliśmy na Saaba:

Saab i '87 Mustang GT Nawiasem mówiąc widziałem wczoraj pierwszy raz na ulicy nowego Saaba 9-5 model 2011 i zrobił na mnie bardzo korzystne wrażenie. Ale to 9000 turbo, model, o ile pamiętam, 1985. Mustanga kupiliśmy wcześniej, nowego, Saaba już jako używany samochód:

Chevy Impala Station Wagon, moje nowojorskie auto:

Chryslera ciągle mam, ale już nie jest zarejestrowany. Stoi przed garażem i ostatnio zamieszkują go szerszenie i mrówki:

Mazda 6, ciągle nasze auto nr 1, choć ma już 240 tys km przebiegu i, prawdę mówiąc, już by się przydało coś lepszego:

To zdjęcie gdzieś skopiowane w Necie, ale miałem identyczny pojazd w 1975 roku. Mój pierwszy własny samochód, Mercedes 170V, kupiony po wakacjach, gdy zaczynałem maturalną klasę w liceum. Oczywiście to jeszcze było w Polsce:

A to zdjęcie takiego odrestaurowanego samochodu, zobaczonego przeze mnie na jakimś rajdzie staruszków w Krynicy, w 2010 roku:

Tutaj jedyna fotka mojego 170V, zrobiona przez sąsiada. Fotografował przyjaciół, auto jest za nimi, w tle. Okno na pierwszym piętrze, przy załomie muru, to okno do mojego pokoju, w którym mieszkałem całe niemal moje "polskie" życie:

Drugim moim autem był Polski Fiat 126P, 600 ccm. Ten co prawda nie był mój, lecz taty, ale ja go dostałem w "dzierżawę" i gdy po ślubie przeprowadziliśmy się do wynajętego mieszkania, auto przeprowadziło się z nami. Dopiero gdy wyjechałem z Polski, "maluch" wrócił do taty.

Ostatnio zmieniony przez hiob 26-01-16, 22:53, w całości zmieniany 3 razy  

Hunt3R 

Wysłany: 26-08-10, 21:03   

Takim samym civiciem jeździł jeszcze do niedawna mój brat cioteczny. :D http://picturepush.com/public/4065959 facet na zdjęciu to Ty? bo jakiś taki niepodobny... :D

hiob 
Administrator

Wysłany: 04-09-10, 05:32   

Hunt3R napisał/a:
facet na zdjęciu to Ty? bo jakiś taki niepodobny... :D

Bo ja wyglądam coraz lepiej ;-) Czasem aż sam siebie nie poznaję. Tamto zdjęcie jest z czasów, gdy na śniadanko zjadałem trzy papieroski popijając piwkiem, więc i mięsień piwny był zadbany. Ważyłem w pewnym momencie blisko 100 kg, a koło 90 kręciło się cały czas.

Dziś ważę 75, więc nie wyglądam już tak dobrze jak wtedy. :mrgreen: :-P Ale ten niekształtny łeb z pewnością należy do mojej skromnej osoby. :lol:

Hunt3R 

Wysłany: 05-09-10, 16:12   

zapomniałem się zapytać o coś. z którego roku był ten czarny mercedes? i co z chryslerem? na żyletki idzie?

Odpowiedz do tematu