TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 07-06-09, 23:56

Jeszcze raz polska parafia świętych Piotra i Pawła w Tacoma. Dzisiaj akurat była uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, ale Matki - Polki ( i ojcowie też) nie bardzo się popisali. Tylko dwie dziewczynki przystąpiły do Pierwszej Komunii. Czemu to dzieci się przestały rodzić? :-/ :cry: Poza tym parę "muscle cars", starych i nowych i Wojtek Szostek z polskiej firmy Auscor i z Kochanowa (ostatnio w Worcester, Ma), z którym razem poszliśmy na spacerek na polską Mszę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 08-06-09, 00:43 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

trailer
Przyjaciel forum

Post autor: trailer » 08-06-09, 09:44

te wszystkie sytuacje wydarzyly sie temu niemcowi ;> ?? :p ale szatan z tego kolesia ;/ ;P

2k2
Przyjaciel forum

Post autor: 2k2 » 08-06-09, 09:46

Moim zdaniem to ten Niemiec stwarza najwieksze zagrozenie na drodze - nawet nie zwolnil zeby nie uderzyc w poprzedzajacy samochod na filmie 08, na filmie 09 specjalnie przyspieszyl zeby kierowca terenowki sie nie zmiescil :evil: Jezdzi agresywnie i agresywnie sie zachowuje.
Bardzo mnie irytuje jak ktos wyladowuje emocje i kompleksy za kolkiem, jazda (szczegolnie wielkim truckiem) to nie przepychanka w barze..

Oraz fajna Impala w ostatnim poscie:)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Kontakt:

Post autor: KubaCh » 08-06-09, 10:19

Aż z ciekawości zajrzałem na te filmiki - przeraża mnie, że ktoś taki dostał prawo jazdy na ciężarówkę. I jeszcze się chwali swoimi wyczynami :-/

cowboy
Przyjaciel forum

Post autor: cowboy » 08-06-09, 10:19

witam tak ogólnie to obserwowałem sobie ten temat jest wspaniały i mogę wrócić choć poprzez te zdjęcia do USA,ogólnie jestem tam co roku na jakieś 2-3 miesiące w tym roku niestety nie jadę ale ok koniec i sorry za OT.

Wspaniałe zdjęcia,krajobrazy no miodzio hehe.Musiałem jednak teraz napisać gdyż obejrzałem wyczyny tego niemca tragedia co ten głupek wyrabia,wiem jak jeżdżą amerykanie jest napewno wiele do życzenia ale to co pokazuje on swoją klasą to przerasta wszystko,czyli teraz wiem że nie tylko u siebie czy w Europie gdzie jestem kierowcą ciężarówki widzę te popisy ze strony ludzi z tego obszaru(nie będe tu blużnił ale aż się chce)nawet w USA muszą udowadniać jacy to panowie i króle szos.
Brak słów jestem zdruzgotany po obejrzeniu tych filmów IDIOTA to mało powiedziane.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 08-06-09, 16:48

Na pewno kierowca, który ma dużo wypadków "nie ze swojej winy" ma problem. Dobry kierowca powinien także umieć unikać wypadków i przewidywać chore zachowanie się innych na drodze. Oczywiście do pewnego stopnia. Czasem naprawdę nic się nie da zrobić, jak np. na tym filmie, gdy polski kierowca we Włoszech przebił barierkę na autostradzie u uderzył w auta jadące z przeciwka, lub ten wypadek, gdy mój znajomy, Sab, zginął, gdyż uderzył w niego jadący z przeciwka autostradą truck, który nie wyrobił na zakręcie.

Powiedziawszy to chciałby dodać, że musimy być ostrożni w ocenie sytuacji na drodze patrząc na takie filmiki. Prawdą jest, wydaje się, że na filmie nr 8 on wręcz złośliwie przywalił w samochód przed nim, ale nie byłbym taki szybki w oskarżaniu go o winę w wypadku na dziewiątym filmie. Fakt, że zachował się agresywnie i wygląda na to, że chciał zablokować możliwość wjazdu pojazdowi z prawej, ale też tamten samochód nie miał absolutnie żadnego prawa się wciskać w ruchliwą autostradę, gdzie po prostu nie było miejsca. Tym bardziej, że to jest zjazd z autostrady i całkiem możliwe, że on po prostu chciał wykorzystać kilkadziesiąt metrów pasa przeznaczonego do zjazdu do przeskoczenia kilku aut na ruchliwej drodze.

Jednym z największych zagrożeń na autostradach są "życzliwi kierowcy", którzy za wszelką cenę chcą wpuścić tych wjeżdżających na drogę, nie myśląc w ogóle o tych, którzy na drodze już są. Nieraz jakiś idiota zwolni do 30 km/h, by wpuścić kogoś, kto niemal stoi na drodze wjazdowej. Wymieniają sobie uprzejmości, a za nimi w panice hamują kilkanaście samochodów jadących ponad setkę. Taka "uprzejmość" to igranie z ogniem. Tym bardziej, że często konsekwencje są takie, że na drodze pozostaje karambol, a sprawdza tego zamieszania dawno odjechał, nawet nie wiedząc, co spowodowała jego nieprzemyślana decyzja pomocy.

Pomagać innym można i trzeba, ale też przepisy regulujące to, kto ma pierwszeństwo na drodze są z jakiegoś powodu. A nie każdy kierowca jest świętym Franciszkiem. Czasem stress, zmęczenie, problemy w domu powodują, że nasza cierpliwość kończy się bardzo szybko. Nie usprawiedliwiając więc zachowania się kierowcy na tamtym filmie nie poszedłbym jednak tak daleko, by powiedzieć, że to była jego wina. Wina była w 100% samochodu, który wręcz wjechał pod zderzak ciężarówki. Kierowca ciężarówki mógł się okazać dżentelmenem i zamiast dodawać gazu, mógł zwolnić trochę i wpuścić tego SUVa. Ale to byłoby coś extra z jego strony. coś co powinno charakteryzować każdego truckera, ale co jest ideałem trudnym do zrealizowania w praktyce. Natomiast kierowca SUVa nie miał żadnego prawa w takiej sytuacji włączać się do ruchu. Nawet, gdyby kierowca trucka nie dodawał tam gazu, ciągle nie było tam miejsca na włączenie się do ruchu.

I jeszcze jedno. Kamera nie oddaje rzeczywistego obrazu odległości i szybkości na drodze. Tak jak wypukłe lusterka, tak i szerokokątne obiektywy zniekształcają rzeczywistość. Nie znamy też sytuacji wcześniejszej, jak doszło do tego zagrożenia, więc nasze opinie mogą być niesprawiedliwe i niezgodne z tym, co się rzeczywiście tam stało. To chyba tyle co mógłbym dodać... i módlcie się za wszystkich kierowców, na czele ze mną, żeby jednak zawsze było w nas więcej ze świętego Franciszka, niż ze stresowanych, zmęczonych i niecierpliwych demonów szos. ;-)

Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
arek wójciak
Przyjaciel forum

Post autor: arek wójciak » 09-06-09, 14:07

hiob pisze:ale nie byłbym taki szybki w oskarżaniu go o winę w wypadku na dziewiątym filmie. Fakt, że zachował się agresywnie i wygląda na to, że chciał zablokować możliwość wjazdu pojazdowi z prawej, ale też tamten samochód nie miał absolutnie żadnego prawa się wciskać w ruchliwą autostradę, gdzie po prostu nie było miejsca.
I DOBRZE ,ŻE CHCIAŁ GO ZBLOKOWAĆ. JEST PEŁNO TAKICH IDIOTÓW NA DROGACH. WŁAŚNIE PRZEZ TAKI SAM MANEWR MIAŁEM WYPADEK A WŁAŚCIWIE STŁUCZKĘ W PAŹDZIERNIKU. JECHAŁEM ZA CYSTERNĄ(JUŻ JĄ DOGANIAŁEM I MIAŁEM WYPRZEDZAĆ), A TAKI SAM PALANT WJECHAŁ NA SIŁĘ PRZED CYSTERNĘ. CYSTERKA PUSTA WIĘC STANĘŁAW MIEJSCU, A JA JĄ LEKKO "UBODŁEM W TYŁ". AUTA ZA MNĄ W SZOKU TOTALNYM, PONIEWAŻ PO STŁUCZCE AUTO MI ZGASŁO NA CHWILĘ I STANĄŁEM W MIEJSCU A IDIOTA CZARNĄ BEEMKĄ TYPU SUV ULOTNIŁ SIĘ BEZ JEDNEJ RYSY. OSOBIŚCIE STARAM SIĘ TAKICH TEMPIĆ.
P.S; Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA CAPSY I JĘZYK, ALE WNERWIŁY MNIE TROCHĘ POSTY PRZED CYTOWANYM PRZEZEMNIE POSTEM HIOBA, KTÓRY W MIARĘ CZYTELNIE WYJAŚNIŁ "O CO BIEGA". :-?

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum

Post autor: Zbyszek Michał » 09-06-09, 14:24

Spójrzmy na video09. Kierowca ciężarówki miał pełne prawo się zdenerwować. Można by nawet było zrozumieć jego chęć postraszenia zajeżdżającego drogę. Tylko że prowadzi to do bardzo groźnej sytuacji. Trucker dokonał tu przestępstwa. NIC NIE UPRAWNIA DO TAKIEGO ZACHOWANIA!
Jezu ufam Tobie!

Jaruno
Przyjaciel forum

Post autor: Jaruno » 09-06-09, 17:28

Gdzie wy macie ten filmik ;p ja jakos ostatnio zagubiony ;p

kowalczyktom
Przyjaciel forum

Post autor: kowalczyktom » 09-06-09, 20:49

wracając do filmiku 8

Moim znaniem kierowca zachował się prawidłowo. Obejrzyjcie go spokojnie jeszcze raz.

Zwróćcie uwagę na prędkość. Widać że kierowca osobówki ledwo co zdążył się wepchnąć. Dosłownie na styk. Gdyby w tym momencie trucker przyspieszył mogło być nieciekawie bo pewnie osobówka wpadła by pod ciężarówkę z lewej. W sumie nie wiemy czy on nie zwolnił by go wpuścić. Na pewno nie przyspieszył. Wsłuchajcie się w głos silnika jak on mu zajechał drogę. Słychać wyraźnie że zdjął na chwilę nogę z gazu.

Później osobówka przyspiesza i szybko się oddala więc on też przyspiesza i daje daje upust swoim emocjom. Bo na filmiku to wygląda fajnie ale pewnie "ciepło" mu się zrobiło. Wiec świeci światełkami. Wszystko by było OK

Tylko dlaczego osobówka gwałtownie hamuje??? I co ten trucker miał zrobić? Powinien przewidzieć że jedzie przed nim idiota hamujący przed rozpędzoną ciężarówką która nie jest tak łatwo zatrzymać jak osobówkę. Tu widać, że nie zwalniał, może myślał iż tamten odpuści i przyspieszy... ale nie przyspieszył... i co miał zrobić?
Bo omijać go i zjeżdżać na lewy pas nie mógł gdyż na kamerce 3 widać że jeszcze nie minął tej ciężarówki. Zjeżdżając na lewo spowodował by karambol.
Poza tym nie widzimy co się dzieje za nim. Po patrząc na godzinę sądzę ze są to godziny porannego szczytu więc zapewne za nim nie jest pusto.
Nagle hamować nie na autostradzie w godzinach porannego szczytu? tym bardziej że oni jadą tylko dwoma pasami a na lewo jedzie wolno inna ciężarówka więc wszyscy się pewnie pchają na ten pas. I nagłe hamowanie jak mogło by sie skończyć? Niby można ale moim zdaniem wybrał mniejsze zło i uderzył w tego kierującego osobówką.

Spójrzcie jeszcze raz i uwzględnijcie prędkości z jakimi oni się poruszają. Jeszcze raz to napiszę, kolizja była nieunikniona już w momencie gdy idiota w osobówce zaczął hamować przed rozpędzoną ciężarówką. Gdyby zahamował starając się w niego nie uderzyć albo zjechał nagle na lewo (bo z prawej by go nie wyminął) mogło by dojść do groźnego wypadku tuż za nim. Trucker wybrał mniejsze zło. Uderzył go, lekko zarzuciło osobówką i mógł bezpiecznie zahamować i nikomu nic się nie stało.

Pozatym obejrzyjcie filmik do końca. Kogoś aresztowali, chyba nie jego prawda? Może tamten kierowca był pijany?

A wracając do zwierzątek to szkoda ich ...

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum

Post autor: Zbyszek Michał » 09-06-09, 22:07

przyjrzałem się jeszcze raz video09. I tu też jest raczej wypadek. Wygląda jakby trucker próbował przyspieszając zablokować możliwość wjazdu czarnej terenówce, a kierowce tej w tym samym momencie podejmuje idiotyczną decyzję o "zaparkowaniu" na styk. Prawie wypadek. Choć pierwszorzędną winę ponosi facet z terenówki, to i kierowca samochodu ciężarowego nie jest czysty. Co by było gdyby na drugim pasie nie jechał inny olbrzym, tylko jakiś mały samochodzik? Trucker byłby de facto winny może zabicia kogoś. Dlatego dobra rada brzmi, by nadstawić drugi policzek. Zaraz, zaraz, kto to powiedział?
Jezu ufam Tobie!

Jaruno
Przyjaciel forum

Post autor: Jaruno » 09-06-09, 22:19

Ale jestem ciemnota dopiero teraz zobaczylem te filmiki

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 10-06-09, 06:12

kowalczyktom, masz rację co do filmu nr. 8. Dokładnie tam słychać, że ten Niemiec zdjął nogę z gazu, gdy tamte auto zmieniło pas. Policja, zaaresztowała właśnie tamtego kierowce z osobówki.

Filmik 9 to w ogóle to nie jego wina, kierowca z terenówki po prostu wepchnął się przed maskę Niemca.

Filmik 5, nawet nie próbował hamować. Widać, że odległość od zobaczenia tego zwierzaka była mała, ale powinien chodziarz próbować ratować...

Jak oglądam tego Niemca to, aż mi się niedobrze robi :-/

herz
Przyjaciel forum

Post autor: herz » 10-06-09, 11:45

A ktoś widzi w ogóle ,że pas na którym jedzie terenówka odchodzi w prawo i to była ostatnia szansa na włączenie się do ruchu?
Mam na myśli film no.9.
Ostatnio zmieniony 10-06-09, 11:46 przez herz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiktor
Przyjaciel forum

Post autor: Wiktor » 10-06-09, 13:03

Mógł się zatrzymać, i poczekać aż będzie mógł się włączyć do ruchu.

ODPOWIEDZ