FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
12-liniowy interlinearny przekład SEPTUAGINTY
Autor Wiadomość
katolik_hejka 

Wysłany: 19-10-15, 22:24   12-liniowy interlinearny przekład SEPTUAGINTY

Witam,

wczoraj na swoim serwerze umieściłem kolejny moduł interlinearny - SEPTUAGINTĘ

zob. link do portalu:

Biblia Apologety

OPIS TEGO MODUŁU tutaj:
OPIS modułu Septuaginta

Pozdrawiam

Cezary Podolski
Ostatnio zmieniony przez katolik_hejka 19-10-15, 22:29, w całości zmieniany 4 razy  

Marek MRB 

Wysłany: 19-10-15, 22:28   

Rewelka!

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

katolik_hejka 

Wysłany: 19-10-15, 22:32   

Dzięki :-)

noHumanek 

Wysłany: 21-11-15, 18:57   

Ciekawe, Ja niedawno pobierałem parę Biblii "interlinearnych" do bazy danych MySQL i myślę postawić stronę z porównywania, jakiego Ty skryptu używasz ??

katolik_hejka 

Wysłany: 22-11-15, 19:38   

Jedyna baza danych, na której się znam to Excel :-) Więc wszystko importuję do Excela, układam i sortuję dane. Na końcu eksportuję pliki EXCELA do HTML. Jestem na etapie szukania kogoś, kto przerobiłby mój portal bardziej fachowo, np. z zastosowaniem MySQL lub innych. Gdyby więc ktoś miał dużo czasu, ochotę i umiejętności (najlepiej katolik) to z chęcią nawiązałbym współpracę :-)

noHumanek 

Wysłany: 22-11-15, 20:31   

Mój Szef (niestety nie katolik) jest zainteresowany stworzeniem czegoś takiego i jest zapraszam do kontaktu na skype m5251370
Ostatnio zmieniony przez noHumanek 24-11-15, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

Dominik 

Wysłany: 23-11-15, 11:49   

katolik_hejka, Z tego co wiedzę to wszystko masz ładnie w tabelkach zamieszczone, więc do mySQL łatwo się to przeniesie. Tylko dużo klikania będzie.

Tylko przemyślmy czy jest sens to przenosić do bazy danych. Baza była by dobra gdyby była opcja szukaj na stronie.

Kiedyś myślałem o wrzuceniu do bazy kilku wersji Biblii, i ładnie to wyświetlać, żeby dało się wyświetlać jakie są zmiany w tłumaczeniach.
Coś takiego już jest, np. tutaj
http://biblia.oblubienica...apter/2/verse/1

katolik_hejka, mogę pomóc, trochę się znam na mySQL i PHP. Tylko jak widzisz, są już takie strony, nawet jak Twoja z tego co widzę pobieżnie. Dlatego wymyślmy coś, czego nie ma na innych stronach.

noHumanek 

Wysłany: 23-11-15, 20:33   

Ja Mam kopie bazy z http://biblia-online.pl/b...,,,2,1,1,1.html
Zawodowo zajmuje się parsowaniem stron WWW (podpier... Treści) i zapisywanie tego do bazy SQL/Excela

Dominik 

Wysłany: 23-11-15, 22:39   

W sumie takie trudne to nie jest, jakiś curl jeśli strona wymaga logowania, i dobrze operowanie jakimś grep, żeby kopiować odpowiednie komórki tabeli czy DIVy. Oczywiście o ile wszystkie podstrony mają ten sam wzorzec, a tak będzie z tymi stronkami z Bibliami.

katolik_hejka 

Wysłany: 23-11-15, 23:56   

Dziękuję za deklarację pomocy. Przemyślę to. Interesuje mnie zwłaszcza możliwość wyszukiwania danych, zwłaszcza w Septuagincie. Ale nie wiem czy nie poczekać do momentu, az uda mi się połączyć oba moduły tj LXX i NT i wstawić tam numerację Stronga i wszystkich wyrazów obu części Biblii.

katolik_hejka 

Wysłany: 24-11-15, 00:08   

Cytat:
katolik_hejka, mogę pomóc, trochę się znam na mySQL i PHP. Tylko jak widzisz, są już takie strony, nawet jak Twoja z tego co widzę pobieżnie. Dlatego wymyślmy coś, czego nie ma na innych stronach.

Nie sądzę, aby ktoś miał w Internecie interlinearną Septuagintę w wersji wyraz pod wyrazem, zawierająca polskie tłumaczenia. Portal oblubienica jest zrobiony bardzo ładnie ale tam jest tylko Septuaginta werset pod wersetem, no i jest to okrojona wersja Septuaginty (kanon protestancki). Moja wersja zawiera wszystkie księgi z edycji Rahlfsa.

Dominik 

Wysłany: 24-11-15, 08:29   

Można by pomyśleć o zrobieniu utrudnienia przed parsowaniem :-)

Najwięcej będzie tu miał noHumanek do powiedzenia, skoro zajmuje się tym zawodowo. Ja bym dodał między innymi wygenerowane losowo niewidoczne DIVy itp na stronach. Różne zmyłki, np DIV o nazwie stylu "pismo" na jednej stronie zawierał by właściwy tekst, a na innej stronie było by w nim np. menu strony.

Kiedyś wyszukiwałem informacje na kilku tysiącach podstronach pewnego serwisu, to właśnie na kodzie HTML polegałem, że był stały, nie zmieniał się, więc myślę że takie zamieszanie w kodzie utrudni kopiowanie.

noHumanek 

Wysłany: 25-11-15, 22:12   

Dominik napisał/a:
W sumie takie trudne to nie jest, jakiś curl jeśli strona wymaga logowania, i dobrze operowanie jakimś grep, żeby kopiować odpowiednie komórki tabeli czy DIVy. Oczywiście o ile wszystkie podstrony mają ten sam wzorzec, a tak będzie z tymi stronkami z Bibliami.

Też tak myślałem/robiłem 10 lat temu m.in tak przeniosłem To forum z .fora.pl na własny hosting

Dominik napisał/a:
Ja bym dodał między innymi wygenerowane losowo niewidoczne DIVy

Dobrze kombinujesz technicznie, ale myślę że bazę Biblii będziemy rozdawać gotową każdemu Kto będzie chciał :)

katolik_hejka 

Wysłany: 27-11-15, 20:26   

Cały czas myślę, czy spróbować dać Wam do przetworzenia obecną wersję Septuaginty, która jest właściwie fazą przejściową do projektu LXX-NT. Nie ma w tym module Stronga, jest dużo tłumaczenia Google-Translatorem. Tłumaczenie kontekstowe słów odmienionych to kwestia na wiele lat. Pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie pod każdym słowem tłumaczenia "ludzkiego" ok 30 tysięcy haseł ze słownika Septuaginty (wersja angielska), bo słów odmienionych w LXX jest około 624000. Co myślicie, czy warto zaangażować się czasowo w zrobienie projektu, który tylko częściowo jest zrobiony czy poczekacie, aż uzupełnię braki (to jednak oznacza około roku lub dwóch)?
Ostatnio zmieniony przez katolik_hejka 27-11-15, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

noHumanek 

Wysłany: 27-11-15, 23:09   

Myślę żebyś pracował :) na razie mam parę innych ważnych rzeczy

Odpowiedz do tematu