Od piosenki na youtube do Hajle Syllasje

Tutaj są dyskusje na temat wiary. Masz jakieś pytania dotyczące nauki Kościoła, na temat chrześcijaństwa, sekt, wiary, a także komentarz na temat jakiegoś tekstu z mojej stronki? Tutaj możesz wyrazić swoje opinie i zadać pytania.

Moderator: Marek MRB

mamamondfa

Od piosenki na youtube do Hajle Syllasje

Post autor: mamamondfa » 06-01-17, 12:28

Witam,
przesłuchując czeluści YouTube natrafiłam na taki utwór
Ras Luta - "Dzięki Bogu". Od razu moją uwagę zwrócił dziwny symbol - Gwiazda Dawida z wpisanym w nią krzyżem. Wsłuchałam się w tekst - taki całkiem mądry, z dobrym przesłaniem, ale usłyszałam:
Król Selassie, żywy Bóg na moim firmamencie
. Król Selassie? kto to taki? pierwszy raz mój malutki rozumek zarejestrował takie określenie, więc zaczęłam drążyć temat i znalazłam sporo artykułów na temat Hajle Syllasje, określanego jako Wybraniec Boga, prorok i jeszcze jakoś tam, Rastafarianie wierzą, że był mesjaszem.
Doczytałam coś jeszcze o Kościele Etiopskim i że tam Arka Przymierza niby jest ta prawdziwa...

sporo informacji na raz jak dla mnie :oops: i to artykuły takie czasami jakieś cyniczne, szydercze i strach się bać je czytać...

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat?

No i zastanawia mnie, bo wiadomo - przestrzega się młodych ludzi przed różnymi sektami, satanizm, joga, Harry Potter i inne takie, ale nigdzie nie spotkałam się żeby ktoś ruchami rastafariańskimi straszył. Oni tacy weseli, pozytywni, radośni, pokojowo nastawieni do wszystkich i z miłością do każdego człowieka, a tam chyba zło pod postacią baranka się czai? Czy się mylę?
Ostatnio zmieniony 06-01-17, 12:31 przez mamamondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ