FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Sesja Apologetyczna - zaproszenie
Autor Wiadomość
Marek MRB 
Administrator

Wysłany: 23-07-17, 14:24   Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Mam nadzieję, że ten post nie będzie nadużyciem Waszego zaufania. Jeśli tak, proszę Moderatorów o usunięcie.
Otóż chciałbym Was zaprosić na doroczną, już IX SESJĘ APOLOGETYCZNĄ.
Tegoroczna będzie absolutnie wyjątkowa. bowiem będziemy mówić o najważniejszym temacie na świecie - to jest o Eucharystycznej Ofierze Jezusa Chrystusa

Termin: 1-3 września 2017
Miejsce: Ożarów Mazowiecki pod Warszawą.

TEMATYKA
==========
Sesja toczy się w trybie konferencja - dyskusja (i od nowa...)

Jacek Święcki będzie mówił o opisie Mszy Świętej zawartej w... Apokalipsie.

Marek Piotrowski (tj. ja ;)) będę mówił o związkach Mszy Świętej i Ostatniej Wieczerzy i o tym, dlaczego "uczta eucharystyczna" i "Ofiara eucharystyczna" to synonimy

Małgosia Pastewka zajmie się przestrzenią sprawowania Najświętszej Ofiary - omówi jak to wyglądało w pierwszych XVI wiekach oraz o tym, co zmienił SVII

Bp.Andrzej Siemieniewski zreferuje, na podstawie świadectw wczesnochrześcijańskich, jak wyglądała Msza Święta w pierwszych wiekach Kościoła
Ten sam mówca zdekoduje Ofiarę Krzyżową, odpowiadając na pytanie: "Czy zagniewany Bóg Ojciec zemścił się na Synu za ludzkie grzechy?"

Wreszcie Tomasz Dyć naświetli temat ewangelizacyjny: "Kerygmat a Eucharystia" (czy zauważyliście, że w większości "kursów ewangelizacyjnych" Eucharystia nie znajduje żadnego odzwierciedlenia? Czy nie czas skończyć z tym skandalem?

Ponieważ chcielibyśmy mnie-więcej wiedzieć, ilu będzie uczestników sesji, byłbym wdzięczny za wstępne deklaracje na adres tek@wp.pl

Koszty – 160 zł za pełne 2 dni (noclegi i wyżywienie).
Dla osób które będą na części sesji: obiad 20 zł, kolacja 10 zł, śniadanie 10 zł, nocleg 40 zł
Możliwy udział bez noclegu (np. dla Warszawiaków) ale... nocne dyskusje też są ważne :)

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

skrzydlaty 
Administrator

Wysłany: 29-07-17, 23:46   

Rozumiem, że można również uczestniczyć w roli słuchacza?
Ostatnio zmieniony przez skrzydlaty 29-07-17, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  

Marek MRB 
Administrator

Wysłany: 31-07-17, 17:17   

Jak najbardziej.

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

mamamondfa
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-17, 22:10   

Ja właśnie jestem w trakcie lektury "Dlaczego ufam Kościołowi?'', a na Polce leży już druga Twoja książka Marku i zazdroszczę wszystkim uczestnikom udziału w dyskusjach i całej Sesji... ja nie dam rady przyjechać :-/ Sama po przeczytaniu kilku rozdziałów zaproponowałam naszemu Księdzu podobny temat, ale na razie tkwi w zawieszeniu. Przygotowałam nawet zwiastun, jeżeli chcesz mogę udostępnić :)

Marek MRB 
Administrator

Wysłany: 31-07-17, 22:54   

Łał, wielka sprawa! Dzięki!!!
Zaraz wrzucam na stronę sesji i na stronę książek apologetycznych!

mamamondfa
[Usunięty]

Wysłany: 01-08-17, 12:04   

:oops: Będę zaszczycona :)
:saint:

A książki genialne! Polecam wszystkim!

inquisitio 

Wysłany: 04-09-17, 12:55   

Kiedy nagranie z sesji ?

Marek MRB 
Administrator

Wysłany: 04-09-17, 23:37   

Nie wiem. To zależy od tych, którzy robią - jak to mówią "postprodukcję".

Odpowiedz do tematu