FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciężarówki hioba
Autor Wiadomość
wert 

Wysłany: 17-11-13, 23:26   

Nie znam się na samochodach ciężarowych, ale ten International z pierwszej strony, ukradł mi serce, piękna maszyna. Od dziecka mi się marzy zostać kierowcą ciężarówki, przemierzać stan za stanem.
Pozdrawiam kierowców tych maszyn

Danio 

Wysłany: 16-03-15, 17:33   

Najładniej ten pierwszy

WebTom 

Wysłany: 16-08-15, 13:52   

Znalazłem ostatnio zdjęcia starego Volvo Hioba, których wcześniej na forum (chyba) nie było. Mam nadzieję, że Hiob się nie obrazi, gdy je tutaj wrzucę i że nie jest to dubel. ;>

MAVERICK27 

Wysłany: 18-08-15, 01:50   

Zapraszam Tutaj http://katolik.us/viewtop...r=asc&start=240 masz całe stadko :)

Olaf909

Wysłany: 30-01-18, 21:50   

Hiobie jak się nazywała ta firma od przesyłek lotniczych co woziłeś (własnym ciągnikiem ale z ich naczepą) około 15 lat??
Pozdrawiam 😀 :-)
Ostatnio zmieniony przez Olaf909 30-01-18, 21:52, w całości zmieniany 2 razy  

hiob 
Administrator

Wysłany: 11-02-18, 10:57   

Przede wszystkim przepraszam Was wszystkich, że odpisuję z takim opóźnieniem. Szczerze mówiąc nie wiedzialem, że tu się coś w tym wątku działo...

Olaf909 napisał/a:
Hiobie jak się nazywała ta firma od przesyłek lotniczych co woziłeś (własnym ciągnikiem ale z ich naczepą) około 15 lat??
Pozdrawiam 😀 :-)

Pracowałem w kilku firmach, a czasem w tej samej firmie, która zmieniała swoje nazwy. Pracowałem w TME w Chicago, w Texas Air w Dallas, Tx, dla faceta imieniem Bernie Jackson w NY, którego biznes działał jako część firm CRST, Malone i USXpress i pewnie dla paru innych też.

Lawnowerman napisał/a:

Hiobie przepraszam za odgrzanie "kotleta" - ale podkreślasz już któryś raz, że ciężarówka z "nosem" ma łatwiejszy dostęp do silnika.
Nie neguję tego, ale co takiego "trucker" robi przy silniku, że musi być aż tak łatwy dostęp?
I jak mocno bardziej skomplikowane są te działania w ciężarówce bez "nosa" ?

Obsługa codzienna, polegająca na sprawdzeniu poziomu płynów, zobaczeniu, czy są jakieś wycieki, luzy, urwane elementy, zniszczone przewody, kable i paski klinowe itp. Niektóre z tych rzeczy sprawdza się łatwo w caboverze, np. poziom oleju, ale inne można sprawdzić tylko poprzez obserwację, czyli trzeba je odsłonić. W conventionalu podnosimy maskę, w caboverze - całą kabinę.

skrzydlaty napisał/a:
Czy ta nowa ciężarówka nie ma rury wydechowej? Bo coś nie widać. :)

Rura jak w osobówce, pod autem

Domel napisał/a:
Hiobie na prawym przednim nadkolu jest taki mały srebny pypeć, jest to obrysówka czy inne ustrojstwo ?

Kamera. Monitor we wnętrzu. Najnowsze ciężarówki w US Xpress już ich chyba nie mają, wrócili do lusterek.

Bigoos napisał/a:
Ja mam pytanie w związku z tym.
Czy zmiany ciężarówki Hioba są związane z tym że Hiob narzeka na nie do dyspozytora i mówi jaki złom dostał, czy w tej firmie jest taka zasada że nie masz stałej ciężarówki i co jakiś czas zmieniasz jak Ci każą, czy może jest jakiś inny powód.
Bo w sumie, kierowca nie może się na dobre zadomowić w aucie, bo ciągle przeprowadzki, nie może wczuć się w auto, a nawet porządnie o nie zadbać.
Jak to jest Hiobie w Twoim przypadku?

Trudno powiedzieć, pewnie bywa i tak, i tak. Jak ktoś nigdy nie narzeka, to dostanie dziada i nim jeździ, jak za dużo narzeka, to też go nie lubią, ale generalnie to raczej jest to pewien poziom profesjonalizmu i sprawiedliwego podziału,a także obiektywnie istniejących możliwości. Jak się żyje w zgodzie z szefem, to zawsze spojrzy życzliwiej, ale jak nie ma, to i Salomon nie naleje.

Teraz jeżdżę w firmie, gdzie zmieniamy auta każdego dnia. Mamy samochody nowe, roczne, dwuletnie, trzyletnie i czteroletnie, a nawet kilka mających pięć lat. Nie pamiętam kiedy jechałem starszym, niż dwuletni. Zwykle rocznym, albo nowym. Ale przeprowadzka jest każdego dnia. :P

hiob 
Administrator

Wysłany: 11-02-18, 11:02   

wert napisał/a:
Nie znam się na samochodach ciężarowych, ale ten International z pierwszej strony, ukradł mi serce, piękna maszyna. Od dziecka mi się marzy zostać kierowcą ciężarówki, przemierzać stan za stanem.
Pozdrawiam kierowców tych maszyn

Thx. Internationalem Caboverem jeździło mi się wspaniale, mimo, że miał tylko 300 KM, 7 biegów i Vmax 90 km/h.

WebTom napisał/a:
Znalazłem ostatnio zdjęcia starego Volvo Hioba, których wcześniej na forum (chyba) nie było. Mam nadzieję, że Hiob się nie obrazi, gdy je tutaj wrzucę i że nie jest to dubel. ;>
[url=http://naforum.zapod...ef9.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...7ca.jpg]Obrazek[/url]
[url=http://naforum.zapod...28f.jpg]Obrazek[/url]

Nie wiem, nie widzę ich. :-(

hiob 
Administrator

Wysłany: 11-02-18, 11:08   

Filmiki. Peterbilty i Freightliner z US Xpress i Volvo z "Biedronki".

(Volvo gdzieś tak od drugiej minuty)
Ostatnio zmieniony przez hiob 11-02-18, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu