FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Bezpieczna strona Zapraszam na forum http://katolik.us i do zapoznania się z REGULAMINEM FORUM oraz FAQ
                      Forum wykorzystuje ciasteczka jeżeli się nie zgadzasz opuść tę stronę!
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
Niech go Bóg pogromić raczy - pokornie o to prosimy.
A Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.
Charlotte
Warszawa

Poprzedni temat «» Następny temat
Oldtimery z Europy
Autor Wiadomość
Lukasz1985r 

Wysłany: 26-12-07, 20:00   Oldtimery z Europy

Temat jest o starych samochodach osobowych i dostawczych z Europy.
_____________________________________________________________________________________________________________________

Kilka zdjęć starej WOŁGI - chyba była wzorowana na jakimś amerykańskim samochodzie z lat 60 - 70. Zdjęcia zostały zrobione prze ze mnie w Dniepropietrowsku ( Ukraina ) 2001 rok.

_____________ZIM GAZ__________ i ____________ ja _____________cobra__________ural zis z 1943 roku_______porsche______

___WARSZAWA_________Rolls Royce_______BMW 728 z 1979 roku________mikrus__________zabytki z PRLu_____FIAT 1100BL z 1946 roku___
Zdjęcia z wystawy w " Muzeum Motoryzacji i Techniki na Węglowej " http://www.motoretro.org.pl/index.php Białystok
Ostatnio zmieniony przez Lukasz1985r 30-12-07, 23:19, w całości zmieniany 2 razy  

hiob 
Administrator

Wysłany: 26-12-07, 23:54   Re: Oldtimery z Europy

Lukasz1985r napisał/a:
Kilka zdjęć starej WOŁGI - chyba była wzorowana na jakimś amerykańskim samochodzie z lat 60 - 70. Zdjęcia zostały zrobione prze ze mnie w Dniepropietrowsku ( Ukraina ) 2001 rok...

Dzięki za zdjęcia i za ten temat. Zdjęcia rewelacja. Można sobie powspominać... większość tych aut ja pamiętam jeszcze jako nowości.

Wołga GAZ 21 to niemal mój rowieśnik :-D Nawiasem mówiąc jej poprzednik nazywał się "Pobieda GAZ M20" i jak Wołga weszła do produkcji, produkcję Pobiedy przeniesiono do Warszawy. Dar narodu radzieckiego ;-) Zawsze nas te dary drogo kosztowały.

Wołga 21 jest kultowa w Rosji. Jest znanych kilka przeróbek aut zachodnich na pojazdy przypominające Wołgę z wyglądu. Najsłynniejsza z nich bazuje na 12-cylidrowym BMW 850:

http://forums.beyond.ca/showthread/t-6928.html

Podobno to auto kosztowało 500 tys $ i gdy ktoś zapytał właściciela tego samochodu czy zdaje sobie sprawę, że za te pieniądze mógłby kupić dwa Bentleye, odpowiedział: "Ale ja już mam dwa Bentleye, a nie miałem do tej pory dwunastocylindrowej Wołgi".

Mało osób wie, że była także ośmiocylindrowa, 5,53 litrowa Wołga GAZ M23 produkowana w latach 1962-1970 dla KGB. Nie było to BMW M5, silnik ciężki i niezbyt mocny, 195 KM z Czajki, ale na pewno była szybsza od cywilnych modeli M21. Parę zdjęć:

http://geezer18.narod.ru/gallery.html

Lukasz1985r 

Wysłany: 27-12-07, 02:42   

Zdjęć zrobiłem mało ,ale przy najbliższej okazji zrobię po kilka zdjęć dla każdego starego samochodu w tym muzeum :-D :-D :-D
hiob napisał/a:

Mało osób wie, że była także ośmiocylindrowa, 5,53 litrowa Wołga GAZ M23 produkowana w latach 1962-1970 dla KGB. Nie było to BMW M5, silnik ciężki i niezbyt mocny, 195 KM z Czajki, ale na pewno była szybsza od cywilnych modeli M21. Parę zdjęć:

http://geezer18.narod.ru/gallery.html

:shock: :shock: :shock: Nie wiedziałem że te samochody miały wersje z automatyczną skrzynią biegów :shock: :shock: :shock: ale w sumie nic dziwnego , te auta były wzorowane na tych z USA. :-D :-D :-D

Lukasz1985r 

Wysłany: 19-01-08, 21:08   

Stary Mercedes 240 ( beczka ) :-D

hiob 
Administrator

Wysłany: 05-01-08, 05:12   

Prawdę mówiąc nie wiem, gdzie to zdjęcie się nadaje. Jakoś nie mogę się pogodzić, że te auta to już oldtimery. :lol: Pamiętam, jak taka Nysa z podwyższonym dachem, o ile pamiętam miała ona oznaczenie 522, była prawdziwym szpanem. Miała lewarek do zmiany biegów w podłodze i była moim marzeniem. Jak pracowałem w "Łączności" chłopaki z inkaso, serwisu polegającego na zbieraniu utargu właśnie takie dostali, a mnie zżerała zazdrość, że muszę jeździć starymi Żukami ze skrzynią biegów zwaną w Ameryce "three on the tree". "Trójka na drzewie", czyli lewarek przy kolumnie kierownicy. :lol: :-P Żuk na zdjęciu to też już "nowy" model, z dużą kabiną i nowym typem atrapy chłodnicy. Ten też już pewnie ma lewarek w podłodze.

Tamto zdjęcie zrobiłem na Krzywej, koło Kleparza, a te niewiele dalej, na Rynku pod Wierzynkiem. Też oldtimer, choć całkiem inny. :lol: :mrgreen:

Huka 

Wysłany: 19-01-08, 22:26   

Lol ten mercedes to biblioteka na kołach...
http://www.fotosik.pl/sho...4a1f1ed97b655c2

ajw 

Wysłany: 05-01-08, 23:18   

Wita po długiej nieobecności. :)

Trochę przysypałem ale mam nadzieje, że to nadgonię. Zdjęcia są dość stare bo sprzed prawie roku (15.04.07) jednak mimo to chyba warte pokazania (zdjęcia pochodzą z II'go Warszawskiego Zlotu Miłośników Włoskiej Motoryzacji):

SnowmanPL 

Wysłany: 20-01-08, 00:01   

A takie coś to Hiob jeszcze pamiętasz jeszcze z 'polskich' czasów? Kiedyś luksus, teraz niestety już nie. Jakies 2 lata temu poszła na żyletki, aż się łezka w oku kręci jak się zdjęcia ogląda. Samochód tatowy, gdyby Zastavka wytrzymała z rok dłużej to już mógłbym nią jeździć. Niestety chyba głównie przez brak garażownia właściwie w ciągu 1 roku się posypała. Co by nie było, to już wtedy była oldtimer'em. Szkoda :(

hiob 
Administrator

Wysłany: 06-01-08, 04:38   

ajw napisał/a:
Wita po długiej nieobecności. :)

Trochę przysypałem ale mam nadzieje, że to nadgonię. Zdjęcia są dość stare bo sprzed prawie roku ...

Witam, witam :-D Moje były jeszcze starsze. Zdjęcia rewelacyjne. Poloneza z silnikiem chyba z Lancii Stratos o ile pamiętam przypominam sobie z czasów mojej młodości. O ile mnie pamięć nie myli, hybryda ta powstała z rozbitej przez młodego Jaroszewicza Lancii. Włoskiego auta nie dało się uratować, ale odzyskano silnik, mosty, skrzynię i "wklejono" do bagażnika Poloneza. Tak powstał "Polonez Stratos", czy też "Stratopolonez". :lol: :-P :-D Nawiasem mówiąc jest to identyczny silnik do montowanych w Ferrari Dino.

Citroen Traction Avant był moim marzeniem, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego egzemplarza i stąd moim pierwszym własnym samochodem był Mercedes 170V. Poza tym Citroena odradzali mi fachowcy, bo miał on skrzynię przed silnikiem i każda niewielka stłuczka uszkadzała ten podzespół, niemożliwy wręcz do odkupienia. Nie mówiąc już o złej sławie tego auta, jako samochodu Bezpieki zaraz po wojnie.

Jak sama nazwa wskazuje miał on przedni napęd, niezwykła rzadkość w latach 30. (tylko amerykański Cord był wcześniejszy spośród aut, które osiągnęły sukces rynkowy) i był chyba pierwszym, lub jednym z pierwszych aut z samonośnym nadwoziem. Był też niezwykle niski jak na lata trzydzieste. Przedni napęd i brak ramy umożliwiły skonstruowanie dość pojemnego wnętrza mimo tak niskiego nadwozia. Prawdę mówiąc na wiele następnych lat ukształtował on kierunek, w jakim rozwijała się firma Citroen. I mówiąc o Citroenach, 2CV sfotografowany parę lat temu w Krakowie:

A Ferrari 328 przypomina jak niesamowicie się zmieniła rzeczywistość motoryzacyjna w ciągu ostatnich 20 lat. Setka w 6 sekund, 1/4 mili w 14 to może były dobre wyniki 20 lat temu, ale teraz takie przyspieszenia osiągają pięciodrzwiowe rodzinne samochody, takie jak Subaru Impreza, Mitsu EVO, Golf, czy Mazdaspeed3. A nowe BMW M3 jest w stanie osiągnąć setkę poniżej 4,5 sekundy. Wręcz nieprawdopodobne.

Lukasz1985r 

Wysłany: 21-01-08, 16:45   

Syrena 105 po tuningu :lol:

zajk26

Wysłany: 06-01-08, 18:19   

hiob napisał/a:

Witam, witam :-D Moje były jeszcze starsze. Zdjęcia rewelacyjne. Poloneza z silnikiem chyba z Lancii Stratos o ile pamiętam przypominam sobie z czasów mojej młodości. O ile mnie pamięć nie myli, hybryda ta powstała z rozbitej przez młodego Jaroszewicza Lancii. Włoskiego auta nie dało się uratować, ale odzyskano silnik, mosty, skrzynię i "wklejono" do bagażnika Poloneza. Tak powstał "Polonez Stratos", czy też "Stratopolonez". :lol: :-P :-D

Ostatnio na TVN Turbo oglądałem program o tym polonezie i mogę potwierdzić w 100 % twoją wiedzę na temat tego auta.

hiob napisał/a:

Nawiasem mówiąc jest to identyczny silnik do montowanych w Ferrari Dino.

Mój znajomy ma Fiata Dino w Krakowie i o ile dobrze pamiętam to ma również w nim silnik seryjnie montowany silnik od ferrari.

Z chęcią pokażę też jakieś zabytki, bo sam biorę udział w MPPZ (Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych). Swojego cudeńka jeszcze nie pokażę, przyjdzie na to czas;)

Na początek Rzeszów 2007 (20 - 23 września)

Kocham to auto! Właściciel ma jeszcze piękne zielone 911 z pierwszego roku produkcji.

Resztę postaram się pokazać w innym terminie:)

hiob 
Administrator

Wysłany: 24-01-08, 08:40   

SnowmanPL napisał/a:
A takie coś to Hiob jeszcze pamiętasz jeszcze z 'polskich' czasów? ...

Jasne, mój najlepszy kumpel, który teraz mieszka w Chicago i jego brat, który jest naszym najbliższym znajomym w Charlotte, obaj mieli Zastavy. Teraz obaj jeżdżą między innymi Toyotami Land Cruiser. :lol: W sumie podobne auta... jeden i drugi ma cztery koła, pięć drzwi i kierownicę. :-D

Lukasz1985r napisał/a:
Stary Mercedes 240 ( beczka ) :-D

To ciągle jest dość popularny samochód w USA. Co kilka dni widuję egzemplarz "na chodzie", w całkiem dobrym stanie:

hiob 
Administrator

Wysłany: 07-01-08, 02:50   

Ech, łza się w oku kręci jak człowiek patrzy na Octavię, czy Mercedesa 220. Podobnego Mercedesa pamiętam jako zwykłą taksówkę. Facet mieszkał na Francesco Nullo w Krakowie i miał dwa, białe (bo zawsze można dorobić obsługując śluby), 180 i 220. Miał też chyba Wołgę, czy Warszawę z silnikiem Mercedesa. BMW 328 też był niedaleko mojego domu, na Grochowskiej i facet często przejeżdżał przed moim domem. Podobno miał dwa silniki do swojego auta, oryginalny 75KM i "rasowany" 125KM. Oczywiście nie mam pojęcia ile w tym prawdy, powtarzam, co się mówiło "na ulicy". :-D

A to to sam nie wiem jak nazwać... Oksymoron? Minilimuzyna? To oryginalne Mini przerobione na auto w stylu amerykańskich luksusowych limuzyn z lat trzydziestych. Hmmm :oops: Pewnych rzeczy jednak nie powinno się próbować. :-D Zdjęcie zrobiłem niedaleko lotniska w Monachium, gdy musiałem zostać na noc czekając na przesiadkę:

ajw 

Wysłany: 25-01-08, 00:07   

Ja natomiast mam dla Was takie coś - Polski FIAT 126P rocznik 1977 z silnikiem 600. :-) Jest to samochód mojego kolegi. Niestety ale wiele pracy, i zapewne też pieniędzy, było potrzebne by doprowadzić auto do takiego wyglądu. Może nie jest to jakieś wielki rarytas jednak coraz mniej "maluszków" widać na naszych drogach, a jak są już to te nowsze (z plastikowymi zderzakami itp.). Mam nadzieje, że samochód Wam się spodoba. :-)

Lukasz1985r 

Wysłany: 15-05-08, 20:49   

Fiat 126 bis z Anglii :-)

Odpowiedz do tematu