TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-03-09, 22:13

Obiecanki, cacanki... widać ile moje słowo jest warte. Miałem zniknąć na siedem tygodni i zjawiam się po dwóch. Ale mam pewne powody, o których nie chcę tu pisać. Dodam trochę zdjęć z poprzedniej trasy do Seattle. Nie będę już używał fotosika, bo jak widać, (przynajmniej dzisiaj), blokują moje zdjęcia. Mimo, że na ich stronie jest informacja, że moje fotki nie będą blokowane:

Obrazek

Cóż, ich strata. Ja swoje pieniądze będę wysyłał teraz na picturepush. Zaletą ich jest między innymi możliwość umieszczenia większych ikonek, a więc nie trzeba będzie teraz otwierać wszystkich fotek, by się przekonać, że nie ma na nich nic ciekawego. :-D A na zdjęciach, jak zwykle. Jakieś billboardy przypominające o istnieniu Boga (i jeden reklamujący sklep Kaminskiego ;-)) trochę radiowozów plus "cywilny" Dodge Charger, gabaryty, dwa stare cabovery przy drodze i łuk w Saint Louis, nad brzegiem Missisipi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nawiasem mówiąc nie wiem, czemu powyżej jest widoczny post ze stycznia. Nie ja go tam wsadzałem, chyba sam wskoczył. Ale może jak wskoczył, tak wyskoczy. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11-07-11, 09:09 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 13-03-09, 22:21

Hiobie a na drugiej fotce to jest jakaś fabryka, że tak z kominów bardzo dymi ? Jak zawsze fotki bardzo mi się podobają, zawsze jest coś ciekawego.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-03-09, 22:59

Dopadła mnie w końcu zima. Mróz minus 20, śnieg, a miejscami gołoledź taka, że niemal nie dało się jechać. A dzień wcześniej było już całkiem wiosennie. Niemal lato. W missouri było plus 20, zaledwie 24 godziny wcześniej. Ta dziwna piaskarka, to OshKosh, auto zwykle używane na lotniskach, ale jak widać nie tylko. Jednak najgorsza burza się kończy i zawsze potem zaczyna wyglądać słoneczko:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-03-09, 23:24

Wiikiitor pisze:Hiobie a na drugiej fotce to jest jakaś fabryka, że tak z kominów bardzo dymi ?
Ja myślę, że to tylko para wodna. Teraz już jest nie do pomyślenia, by jakaś fabryka tak zanieczyszczała powietrze. Ale w mroźny dzień para wodna tworzy takie malownicze obrazy. Poniżej jest jeszcze jedna fabryka, albo raczej elektrownia, a także inne zimowe widoczki. Na parkingu dla samochodów od razu zaczęto usuwać nadmiar śniegu. Poza tym dwie ciekawe nazwy, kojarzące mi się z erą zdobywców Dzikiego Zachodu. Potok Zdechłego Konia i Potok Wariatki. Pewnie tak wtedy tworzono nazwy. Komuś zdechła szkapa, a niedaleko płynęła rzeczka, to nazwali ją "Dead Horse Creek". Inna rzeczka przepływała koło domu jakieś obłąkanej kobiety, więc została nazwana "Crazy Woman Creek". A biedne krówki nawet nie mają się gdzie schować... :-/

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 13-03-09, 23:55

Jeszcze trochę gabarytów, parujących elektrowni i innych widoczków z drogi. Ten biały pickup jedzie po torach, dzięki dodatkowym kółeczkom utrzymującym go we właściwym położeniu. Napędzają go jednak jego zwykłe koła, ale ma trochę węższy rozstaw tych kół, niż normalne auto. Tory w USA są szerokie, ale nie tak szerokie, jak amerykańskie pickupy. :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 02:47

Ostatni odcinek drogi do Seattle. W Butte, Montana spotkałem sympatycznego rodaka, pracującego w "polskiej" firmie Auscor. Tam też był ciekawy Freightliner. Według kierowcy to jest oryginalna maska z lampami starego typu, przełożona do trochę nowszego trucka. Sam grill także jest nowszego typu. Jak powinien taki grill wyglądać, widać na czternastej fotce. Akurat była niedziela, więc byłem na Mszy. Bardzo "europejski" kościół z wyglądu. Lubię takie tradycyjne wnętrza. Już rzadkość, bo wiele świątyń po prostu pomalowano na biało. Jeszcze tylko zjazd z gór, przejazd przez most i jesteśmy w Seattle. A tam, oczywiście, deszcz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale i w Seattle czasem wychodzi słoneczko. Na drugi dzień się przejaśniło i wyszły piękne fotki z downtown Seattle. I ruszamy w drogę na wschód, do stanu Nowy Jork:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-03-09, 05:12 przez hiob, łącznie zmieniany 3 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 03:10

Jakieś gabaryty, kilka trucków z tego samego Flying J z Butte w Montanie (jadę już spowrotem na wschód, do stanu Nowy Jork). To Kenworth T660, Freightliner Cascadia, Kenworth W900 i KW T600 z groźnie wyglądającym co-driverem. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 03:59

Trochę gabarytów, osiedle domków na kółkach, tak zwanych "mobil homes" i jeszcze jedna nazwa miejscowości, której nie da się wymówić. Chyba, że się jest Indianinem. Nawiasem mówiąc film z tym gabarytem można zobaczyć TUTAJ

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 04:18

Kilka starych wozów strażackich - reklama mini-browaru "Firehouse Brewing Company". Ale jeden billboard się zawalił, prosto na wóz strażacki. :mrgreen: Poza tym kilka caboverów: KW K100, Peterbilt, International i Ford. Dwa billboardy. Jeden mówi: Aborcja. Wybór, który zabija". Drugi: "Aborcja. Czy nie zapominasz o kimś?" Ciekawy pomysł wykorzystania jednego słupa przy krzyżujących się liniach wysokiego napięcia, piętrowy autobus i dwa klasyki: Volvo VT 880 i Pete 379:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 04:37

Już dojeżdżamy do celu. New York State. Potrójne naczepy, trochę caboverów, billboard "Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem...", stary Chevrolet i jakaś intereująca stara ciężarówka, z którą się wyminąłem na jakiejś drugorzędnej drodze, rejestracja "I AM NERD", czyli "jestem nerdem". Tylko jak to przetłumaczyć? Nerd to taki "jajogłowy", kujon, lizus, mól książkowy. Kiedyś słowo to miało wyraźnie negatywny wydźwięk, teraz już nie, bo "nerds" kojarzą się z kimś, kto jest znawcą od komputerów. Na koniec przepiękny zachód słońca:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 06:01

Ostatni etap poprzedniej trasy. Zbliżamy się do Charlotte. Po drodze spotkanie z Viperem, z klasycznym Chevroletem, z Mariuszem w Florydy i już widać downtown Charlotte:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Za kierownicą tego Internationala mój kolega, Krzysiek Golla. Pisałem kiedyś o jego synu na forum. Jego syn, Cliff, zapłacił najwyższą cenę za obronę takich wartości jak wolność i demokracja. Zginął w 2006. roku w Iraku. Pisałem o tym TUTAJ.

Obrazek Obrazek

Kilka klasyków. Chevrolet El Camino i Malibu SS, Mustang i BMW M Convertible. W Charlotte już upały, ale to niezwykła temperatura. Prawdę mówiąc dzisiaj, kilka dni później, jest calkiem chłodno. To w końcu jeszcze zima. I zdjęcie nowo otwartej restauracji "Kavkaz" znajdującej się niedaleko miejsca, gdzie parkuję trucka. Jeszcze nie byłem, ale jak się Wielki Post skończy, na pewno ją odwiedzimy. Serwuje "bliskowschodnie i wschodnio-europejskie" jedzenie. Zapewne otworzyli ją imigranci ze "Związku Radzieckiego". Może Gruzini, czy Azerbejdżanie. Nie wiem, ale na pewno zapytam. :-D Na razie jednak zamiast przysmaków kaukaskich chleb Ezechiela. ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poszalałem, przetestowałem Picture Push, www.picturepush.com i teraz naprawdę opuszczam ten wątek. Już tylko miesiąc do Wielkiej Nocy, to naprawdę szybko zleci. A więc kolejna aktualizacja w kwietniu, a teraz jeszcze raz: Owocnego spędzenia Wielkiego Postu i do zobaczenia za pięć tygodni.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 14-03-09, 13:11

Dzięki Hiobie, za odpowiedź :-)

Hiobie, parę fotek na pewno trafi do mnie na pulpit. Te chlebki na fotkach to twoje Hiobie? Wyglądają naprawdę apetycznie. Bardzo piękny zachód słońca. Nie daleko mnie jest stacja Lukoil, mi się wydaje że jest to podzielone na dwa odziały: Amerykański, Europejskim. Ale sam do końca nie jestem tego pewien. Ten duży gabaryt, filmik naprawdę mi się spodobał. Podsumowując wszystkie fotki bardzo mi się podobają ;-)
Ostatnio zmieniony 14-03-09, 13:12 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: hiob » 14-03-09, 14:40

Wiikiitor pisze:Te chlebki na fotkach to twoje Hiobie? Wyglądają naprawdę apetycznie....
Zobacz ten post: http://polonus.az.pl/forum/viewtopic.php?t=1009 Powyżej także jest ten link zamieszczony. Tam piszę więcej o tym chlebie. Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Sojusz » 14-03-09, 17:53

Ohoho ile nowych zdjęć :D Super. Piękne foty. Świetne widoczki, ciężarówki, panoramy NY, wszystko :) Mam pytanie: czy to jest stary KW W900?

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: TOUR DE USA! Zapraszam w drogę.

Post autor: Wiktor » 14-03-09, 18:05

Hiobie mam kolejne pytanko. Na pierwszej fotce z ostatniej aktualizacji jest zestaw na jakieś konstrukcji. Dla jasności jest to ten zestaw z napisem: "Truck Discount". Czy podczas silnych wiatrów jest możliwość, że może spaść? Bo nie widzę, nic co mogło by go mocno przymocować do konstrukcji. Bardzo mnie to ciekawi.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ