Over the Top ....

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Bigoos
Przyjaciel forum

Re: Over the Top ....

Post autor: Bigoos » 06-03-12, 08:09

bigguy pisze:KW T2000. Zobaczymy jak ten bedzie chodzil, narazie chodzi lepiej niz Volvo wczesniejsze.

Możesz bardziej to sprecyzować? Wygodniejszy, czy w lepszym stanie technicznym? Jak będziesz miał więcej czasu zrób trochę więcej fotek autka :) :lol:
Ostatnio zmieniony 06-03-12, 08:15 przez Bigoos, łącznie zmieniany 1 raz.
He taught me how to watch, to fight and pray

Kłodex
Przyjaciel forum

Post autor: Kłodex » 06-03-12, 15:01

Mi się wydaje, że East Coast nie jest aż takie straszne, ale nie lepiej jeździć na całe Stany Zjednoczone? Wtedy po trochu będziesz i tu i tam ;-)
A Kenworth fajny, daj fotki z wnętrza jeszcze :-)
Dajemy radę

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 08-03-12, 15:02

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobiet z okazji dnia kobiet.
A przede wszystkim najlepszego dla kobiet truckerow, a jest ich nie malo az jestem w szoku ile kobiet jezdzi na truckerce. Gratuluje odwagi no i szerokiej drogi.

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 08-03-12, 19:22

Wyjezdzam dzis do Los Angeles, ostatnie kolko gdyz po powrocie robie sobie 2 tygodnie wakacji i oczywiscie jak to przystalo na pasjonate przygody zeby sie za bardzo nie nudzic jade na 5 dni do San Francisco, tym razem wlasnie pozwiedzac ...

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 02-04-12, 23:11

OK troche czasu minelo od kiedy bylem na forum gdyz mialem urlop i po prostu nie mialem czasu. Najwyzszy czas wracac na trase. Dzis wieczorem wyjezdzam do Denver, Colorado.

A ponizej zdjecie z Chicago kiedy ostatnio sie podstawialem pod rozladunek i musialem cofac z pod kata 90 stopni przez prawe ramie. Jest to bez watpienia najtrudniejszy manewr ciezarowka. Przynajmniej dla mnie byc moze i jest wielu kierowcow dla ktorych jest to bulka z maslem. Troche sie nameczylem ale jakos poszlo i nic nie rozwalilem, wiec jest ok.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02-04-12, 23:13 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 02-04-12, 23:31

Ostatnia trasa byla bardzo fajna ... a dlaczego ??? .... dlatego ze uwazam byla bardzo efektywna .... Trasa przebiegala nastepujaco : wyjazd z Chicago, IL po ladunek do Milwaukee, WI, stamtad zjazd do Bolingbrook (poludnie Chicago) po kolejny zaladunek. Obydwa ladunki szly do Los Angeles. Potem na powrot jeden ladunek zaladowalem rowniez pod Los Angeles i drugi w Yuma, Arizona. I oczywiscie powrot do Chicago.

Cala trasa zajela 6 dni i przejechalem 4700 mil. Srednio 783 mile dziennie. Dziennie nie jest to zadna rewelacja bo nieraz zdaza mi sie jechac znacznie wiecej niz 780 mil w ciagu dnia. Czasem robie 900 mil, czasem 1000 mil tez, najwiecej zrobilem 1100 mil, jednakze z punktu widzenia 6 dni pod rzad to jest niezly wynik.

Jak narazie to bylo najbardziej efektywne kolko jakie zrobilem z punktu widzenia przejechanych mil w danym przedziale czasowym. Oczywiscie wszystkie ladunki i rozladunki byly ladnie zgrane i zajely stosunkowo malo czasu az sam bylem w szoku ze tak szybko wszedzie poszlo.
Ostatnio zmieniony 02-04-12, 23:38 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kapsiu
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Kapsiu » 03-04-12, 12:57

Znowu jeździsz Volvem?

Kłodex
Przyjaciel forum

Post autor: Kłodex » 03-04-12, 14:42

No extra :-) Widzę, że cały czas Volvem jeździsz 8-)
Pozdrawiam
Dajemy radę

Bercik
Przyjaciel forum

Post autor: Bercik » 03-04-12, 22:29

bigguy masz może konto na YouTube ? może byś czasami wrzucał ten filmy z tras...

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 04-04-12, 18:39

jezdze Kenworthem, zdjecie Volvo to bylo jeszcze ze starych tras.

No a dzisiaj niespodzianka w Cheyenne, WY. ... pierwsza inspekcja i dostalem 10 godzin out of service.
Bo nie mialem logbookow za ostatnie 7 dni. ...... niewazne ze mialem urlop ponad dwa tygodnie i to jest moj pierwszy wyjazd po urlopie. ...... skorumpowany rzad musi sie przyczepic do wszystkiego. Smiech na sali, biurokracja gora. Ciekawe tylko kto rozlicza rzad za wszystkie przekrety w Waszyngtonie i na Wall Street. A no wlasnie czepiaja sie zwyklych ludzi. ..... a sami sa jedna wielka organizacja przestepcza. Ale nic w przyrodzie nie ginie, czas tyka dla Ameryki a jej upadek jest w zasadzie nieunikniony, jest jedynie kwestia czasu.

nevesu
Przyjaciel forum

Post autor: nevesu » 04-04-12, 18:58

Zobaczyłbyś co w Europie, za 7 dni to parę dobrych tysięcy kary byś dostał a nie 10 godzin snu.

Musisz mieć przecież jakąś podstawę prawną do tego, co robiłeś. Sytuacja w której nie masz nic, to równie dobrze wolne jak i brak prowadzenia książki.
Ostatnio zmieniony 04-04-12, 18:58 przez nevesu, łącznie zmieniany 1 raz.

skrzydlaty
Przyjaciel forum

Post autor: skrzydlaty » 04-04-12, 20:06

bigguy pisze:...... skorumpowany rzad musi sie przyczepic do wszystkiego. Smiech na sali, biurokracja gora. Ciekawe tylko kto rozlicza rzad za wszystkie przekrety w Waszyngtonie i na Wall Street. A no wlasnie czepiaja sie zwyklych ludzi. ..... a sami sa jedna wielka organizacja przestepcza. Ale nic w przyrodzie nie ginie, czas tyka dla Ameryki a jej upadek jest w zasadzie nieunikniony, jest jedynie kwestia czasu.
Czy aby trochę się nie zagalopowałeś? Bo wydaje mi się, że zdenerwowanie przez ciebie przemawia, a to nie jest dobry doradca. Chyba wiesz, że nie tolerujemy tutaj teorii spiskowych?
Pozdrawiam

bigguy
Przyjaciel forum

Post autor: bigguy » 05-04-12, 00:00

a dlaczego od razu ma to byc teoria spiskowa? ..... to nie teoria spiskowa tylko fakty z calego tego balaganu ktory jest w USA. Ale moze i fakt ze jest to nie na temat tutaj wiec nie powinienem pisac. Po prostu z zamilowania calym czas jestem ekonomista i ciezko mi nie rozmawiac o problemach tego kraju w ktorym wszyscy bylismy zakochani zanim tu przyjechalismy. A ze jest to moj temat to chyba nie ma nic zlego w tym ze wyrazam swoja opinie ..... z pewnoscia wileu podzieli moja opinie bo kazdy widzi co sie dzieje. Powyzsze fakty z upadajacej gospodarki USA przedstawiam juz od kilku lat na innych stronach internetowych i nie ma specjalnie nic wspolnego ze sie wkurzylem na DOT dzis. Po prostu wszesniej na ten temat sie nie wypowiadalem aczkolwiek zdanie mialem takie samo. A w zasadzie dlaczego moja opinia mialby kogos urazic? Chyba lepsza jest najgorsza prawda niz najlepsze klamstwo. A unikanie rozmaiwania na tego typu tematy do niczego lepszego prowadzic nie bedzie. Wszyscy jedziemy na tym samym wozku i wszyscy poniesiemy spore konsekwencje chorej politki fiskalnej i monetarnej tego kraju.
Ostatnio zmieniony 05-04-12, 00:01 przez bigguy, łącznie zmieniany 1 raz.

patrykq12345
Przyjaciel forum

Post autor: patrykq12345 » 07-04-12, 22:24

zna ktoś jakieś firmy przewozowe w New Yorku i San Francisco bo nie długo chce wyjechać do USA z bratem ciotecznym który już tam jest ja w New York chce zamieszkać a on w San Francisco

patrykq12345
Przyjaciel forum

Post autor: patrykq12345 » 08-04-12, 12:19

ja chce jeżdzić na wschodzie a brat w San Francisco po zachodzie firmy takie jak wyjazdy kilkudniowe

ODPOWIEDZ