Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: skrzydlaty » 12-04-14, 12:04

Wydaje mi się, że są pytania do ciebie w innych tematach.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 12-04-14, 17:02

skrzydlaty, ale celem tego wątku nie jest zadawanie mi pytań, choć jeśli ktoś chce, może i tu pytać. Nie tylko mnie, ale każdego z uczestników rozmowy. Ten wątek, w założeniu, miał być miejscem, gdzie można po prostu pogadać. Tak, jak gadają ze sobą członkowie grupy "trucker hiob" przez aplikację WhatsApp. Ja tam bardzo rzadko się odzywam, ale grupa jest cały czas aktywna. Po prostu chłopaki rozmawiają ze sobą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 12-07-14, 20:06

Znowu problemy techniczne ze złapaniem sygnału LTE. Z jakiś nieznanych mi powodów gdy wyczerpie się prąd w baterii i telefon padnie, po przełożeniu innej baterii nie mogę ani złapać sygnału GPS, ani się połączyć z netem przez 4G LTE, a bateria w telefonie rozładowuje się w sposób "cichociemny". Telefon pokazuje stan naładowania baterii 100%, kontrolka świeci na zielono - i nagle wszystko się wyłącza, bo okazuje się, że nie ma w telefonie prądu.

Trzeba by go wymienić na nowszy model, ale wtedy stracę nielimitowany transfer i wtedy w ogóle nie będzie transmisji na żywo. Tak więc nie bardzo wiem co zrobić.

Może gdybym "prywatnie" kupił jakiś telefon i przełożył kartę SIM oszukałbym ich jakoś? Tylko jaki telefon przyjmuje taką kartę SIM? W telefonie Grażynki jest karta dużo mniejsza.

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Ja mam teraz HTC Thunderbolt, model nieznany w Europie, choć są tam jakieś podobne, a należę do sieci Verizon.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

makos
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-13, 10:44
Lokalizacja: Szubin

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: makos » 12-07-14, 20:36

W Polsce zakup na własny rachunek daje możliwość korzystania z dotychczasowego abonamentu. Trudno mi powiedzieć czy w USA jest tak samo, a może robią jakieś inne triki. Ten telefon który masz Hiobie ma kartę mini sim, Pani Grażynka ma pewnie mikro sim lub jeszcze mniejszą nano ale to już mniej prawdopodobne. W Polsce można również wymienić kartę na mniejszą jeśli się np. wymieniło samemu telefon lub inne urządzenie. Więc podsumowując bo zaczynam chyba powoli mieszać w tym co piszę. Jeśli nie ma innych trików wystarczy wymienić telefon na taki który ma kartę taką jak posiadasz czyli mini sim lub jeśli są jakieś zabezpieczenia zakupić np. na ebay-u telefon pochodzący też z sieci Verizon i wspomnianą wcześniej kartą. Nawet taki samo jak obecnie posiadasz chyba że jesteś z niego nie zadowolony i chcesz jakiś inny model. To w dalszym ciągu nie daje pełnych 100% pewności bo nie do końca wiem jak wygląda rynek telefoniczny w USA. Najprostsza i najbezpieczniejsza forma sprawdzenia to znalezienie jakiegoś tel np w sklepie albo jakiegoś znajomego i próba uruchomienia na Twojej karcie sim i sprawdzenie czy wszystko działa. Jeśli natomiast jest tak że nie można zakupić telefonu w sklepie i używać tak jak w Polsce to by oznaczało że USA nie jest wolnym krajem. Pozdrawiam Hiobie może ktoś inny się jeszcze wypowie w tym temacie i będzie bardziej kompetentny w rynku GSM w USA
Ostatnio zmieniony 12-07-14, 21:08 przez makos, łącznie zmieniany 1 raz.

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Twin » 12-07-14, 20:36

Nie wiem jakie karty są stosowane w USA ale wygląda mi to na standardową kartę SIM http://www.blogcdn.com/www.engadget.com ... w-2-25.jpg
Pani Grażynka może mieć telefon obsługujący karty MicroSIM stąd różnica wielkości (tak przynajmniej jest w Europie). Być może kupno innego telefonu byłoby rozwiązaniem ale nie byłbym tego pewien na 100%. Po pierwsze musiałbyś znaleźć telefon, który może pracować w sieci Verizon. Zupełnie bez simlocka albo z simlockiem sieci Verizon, tak czy inaczej musi współpracować z kartą SIM tej sieci. Po drugie jeśli wymiana telefonu prowadzi do tak poważnych konsekwencji jak zmiana oferty to zastanawiam się czy korzystanie z niej nie jest jakoś powiązane z tym konkretnym modelem albo nawet egzemplarzem telefonu. Najlepiej by było przetestować to na innym telefonie tej samej sieci. Sieć "wie" z jakiego modelu telefonu korzystasz i w przypadku wykrycia zmiany może nie udostępnić Ci usługi jeśli jakoś ograniczyła ją do konkretnego modelu. Piszę to wszystko z punktu widzenia użytkownika z Polski, nie spotkałem się u nas z ograniczeniami co do modelu. Może i u Ciebie zwyczajnie wystarczy kupić inny telefon i po sprawie.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

mi
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 04-01-14, 14:07
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: mi » 12-07-14, 21:55

U nas w Polsce promocje przypisane są do karty SIM, a nie aparatu. Jeżeli nie ma blokady możemy przenosić. Ale nie wiadomo na 100% jak jest w USA.

Co ta elektronika tak ostatnio dziwaczy :roll:

Czy chwilowym rozwiązaniem nie byłoby zasilanie telefonu przez port USB laptopa?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 13-07-14, 06:38

mi, ja cały czas zasilam telefon - jest on non-stop podłączony do ładowarki USB, ale gdy się bateria zaczyna grzać, a to jest nie do uniknięcia w samochodzie, zaczyna się rozładowywać.

Zobaczymy jak będzie dzisiaj. Wyciąłem sporą dziurę w przykrywce z tyłu telefonu, może nie będzie się tak szybko przegrzewała. :mrgreen:

Kamerka powinna być włączona około 9:30-10 rano, pod warunkiem, że złapię ten sygnał LTE. Ale zwykle po całonocnej przerwie nie było z tym problemów. To tylko po wymianie baterii telefon głupieje - albo Verizon włącza jakąś blokadę, po kilkunastu godzinach wszystko wraca do normy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 13-07-14, 07:26

Twin pisze:... jeśli wymiana telefonu prowadzi do tak poważnych konsekwencji jak zmiana oferty to zastanawiam się czy korzystanie z niej nie jest jakoś powiązane z tym konkretnym modelem albo nawet egzemplarzem telefonu. Najlepiej by było przetestować to na innym telefonie tej samej sieci. Sieć "wie" z jakiego modelu telefonu korzystasz i w przypadku wykrycia zmiany może nie udostępnić Ci usługi jeśli jakoś ograniczyła ją do konkretnego modelu...
Zacząłem szukać po forach i znalazłem między innymi coś takiego:
if a Verizon device has a sim card its actually a uicc card that is for LTE only and in my experience not exchangeable between devices, aka its provisioned for the device it came with.
Z czego by wynikało, że nie tylko Verizon wiedziałby, że zmieniłem telefon, ale ten nowy telefon w ogóle by nie działał. :-?

Popytam jeszcze konkretnie na angielskojęzycznych forach i poszukam jakiś alternatyw. Problem z innymi sieciami polega na tym, że mają LTE tylko w miastach, więc i tak byłyby problemy z transmisją LIVE.

Ja się obawiam, że to wszystko jest celowe utrudnianie życia przez Verizon, bym ograniczał zużycie transferu i może to oznaczać koniec transmisji na żywo - przynajmniej na jakiś czas.

PS. Jak na razie to ciągle mój telefon nie łapie sygnału LTE. Być może dlatego, że jestem ciągle w domu, a tu często były z tym problemy, ale obawiam się, że to dalszy ciąg wczorajszych kłopotów, bo sygnału GPS też nie chce złapać. :cry:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: MRC » 13-07-14, 11:00

http://www.youtube.com/watch?v=1T40CaUo ... e&t=16m40s

Ciekawy link z rozważaniem n/t wiary jednego z bardziej znanych piwnych ekspertów mających kanał na YT. Poza tym materiałem były też w okresie świątecznym piękne Wielkanocne życzenia .

Bogumił
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 10-07-13, 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Bogumił » 13-07-14, 21:11

Hiobie a może spróbuj zapytać się czy jeżeli dadzą Ci nowy telefon możesz zatrzymać ten nielimitowany transfer. Wiem wiem, że sam mówiłeś, że jak zmienisz telefon to zabiorą Ci ten transfer. Może wynegocjuj tak, że dostaniesz nowy telefon, a za jakąś niewielką dopłatą będziesz miał dalej ten transfer ( mam nadzieję, że jakoś pomogłem). :)

MRC
Przyjaciel forum
Posty: 396
Rejestracja: 10-02-14, 20:57
Lokalizacja: Śląsk&okolica

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: MRC » 14-07-14, 16:39

Dzisiaj tj. 14-07-2014 natrafiłem (poprzez wpis tego pana pod pewnym artykułem na ogólnopolskim serwisie informacyjnym) na taką stronkę http://jw-ex.pl/mity-sj/rok-1914/ ex uczestnika ŚJ. Nie wiem czy to jest wartościowe czy nie, czy wiecie o tym czy nie, wrzucam do wglądu

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 15-07-14, 05:46

Bogumił pisze:Hiobie a może spróbuj zapytać się czy jeżeli dadzą Ci nowy telefon możesz zatrzymać ten nielimitowany transfer. Wiem wiem, że sam mówiłeś, że jak zmienisz telefon to zabiorą Ci ten transfer. Może wynegocjuj tak, że dostaniesz nowy telefon, a za jakąś niewielką dopłatą będziesz miał dalej ten transfer ( mam nadzieję, że jakoś pomogłem). :)
Myślałem o tym, ale obawiam się jednego: Że nie tylko nic nie wynegocjuję, ale stracę i to, co mam, bo jak na razie to mam ten układ dość nieformalnie. W każdej chwili mogą mi go zmienić - bo nasz kontrakt nie jest wiążący już od paru lat.

Dzisiaj ciekawa trasa, coś nowego. Jadę do McDonough w Georgii, za Atlantę i w drodze powrotnej biorę jakiś ładunek z Greenville, w SC. Kamera powinna być od jakiejś 9 rano.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

piotrek189
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 26-11-13, 15:13
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: piotrek189 » 15-07-14, 11:31

Tu jest link do tej piosenki, Mack pojawia się od 1:08
https://www.youtube.com/watch?v=9ePIZugahFc

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 16-07-14, 06:52

Dziś dla odmiany mam podobno jechać w góry, do Asheville, a potem do Greenville, SC po powrotny ładunek. Skończę pewnie wcześniej i być może dostanę potem jeszcze jakiś lokalny sklep w Charlotte.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 17-07-14, 14:08

( ͡º ͜ʖ͡º) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Testuję jakąś grafikę, skopiowaną w necie. Jak ludzie wymyślają takie cuda? :-?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ