EWTN

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: EWTN

Post autor: hiob » 08-11-07, 20:07

Alex pisze: ...
Będę musiała wyszukać ten program w ramówce. ...
Dziś może trochę śmieszy jego strój, jaki widzimy w telewizji, ale cóż, moda, nawet wśród kleru, zmieniła się przez te 50 lat. Jednak nie szata jednak zdobi człowieka. Sama nauka jest tak świeża, jak była przed pół wiekiem. Arcybiskup Fulton Sheen był nie tylko utalentowany gdy chodzi o "telewizyjną osobowość", czy zdolności aktorskie, ale też miał niesamowite poczucie humoru. Wiele anegdot z jego życia jest do dziś znanych.

Na przykład kiedyś inny biskup z kościoła episkopalnego, anglikańskiego, nie zgadzający się z nauczaniem Kościoła Katolickiego mówiącego, że anglikanie nie mają ważnego kapłaństwa powiedział do Sheena: "Ja mogę zrobić dokładnie wszystko to, co ty." Na co Sheen mu odpowiedział: "O nie, oczywiście, że nie. Ja mogę pocałować twoją żonę, a ty nie możesz mojej".

Inna znana anegdota z nim związana, to rozmowa w samolocie z przygodnie spotkaną pasażerką. Zapytała ona Sheena: "Jak to jest możliwe, że Jonasz trzy dni siedział w brzuchu ryby i przeżył? Chyba pan nie wierzy w takie bzdury?" -"Wierzę" -odpowiedział Sheen, -"Biblia to Słowo Boże. I co prawda nie wiem, jak to było możliwe, ale zapytam go, jak go spotkam w niebie". -"A jak go tam nie będzie?" zapytała dama. Sheen odpowiedział: "To wtedy pani go zapyta". :lol: :-P :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: EWTN

Post autor: Alex » 09-11-07, 10:07

...a ojciec Corapi w ostatnim programie mówił, że każdy ma swoje niepowtarzalne powołanie, przeznaczone tylko dla tej jednej, konkretnej osoby. A on - John Corapi - został księdzem, ponieważ Pan Bóg nie miał do niego aż takiego zaufania, by powierzyć mu rolę rodzica... :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: EWTN

Post autor: hiob » 20-11-07, 17:11

Alex pisze:...a ojciec Corapi w ostatnim programie mówił...
Mówiąc o ostatnim programie, to w kolejnym, tym w poprzednią niedzielę, mówił on o biskupie Fultonie Sheenie. Powiedział między innymi, że on, tzn ojciec Corapi, ciągle pamięta wszystko, co kiedykolwiek usłyszal z ust arcybiskupa i nawet dowcipy, które opowiada w swoich kazaniach w 90% przypadków są to recyklingowane (mam nadzieję, że jest takie słowo?) dowcipy biskupa Sheena. :-P :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: EWTN

Post autor: Alex » 02-08-09, 19:11

Fronda w swoim kanale "FrondaTV" na YouTube zamieściła program "Telewizja siostry Angeliki" (angielski tytuł to"EWTN built for you").

Program składa się z trzech części:
cz1. - http://www.youtube.com/watch?v=7AwqnQOc ... re=related
cz2. - http://www.youtube.com/watch?v=uVAjY08W ... re=related
cz3. - http://www.youtube.com/watch?v=WHamI9wX ... re=related

Niestety YT zablokował ścieżkę dźwiękową pierwszej części ponieważ "Firma WMG nie wyraziła zgody na wykorzystanie ścieżki dźwiękowej użytej w tym filmie". Miejmy nadzieję, że ten sam los nie spotka pozostałych dwóch odcinków i że Fronda wyjaśni sprawę praw do tej audycji.

.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: EWTN

Post autor: Alex » 07-10-09, 20:48

MATKA ANGELIKA ZOSTAŁA ODZNACZONA PRZEZ PAPIEŻA

Notatka z Frondy:

"Eternal World Television Network dociera do 150 mln domów w 140 krajach i jest największą religijną stacją telewizyjną na świecie. Jej założycielka, klaryska matka Angelika, została uhonorowana przez Papieża odznaczeniem "Pro Ecclesia et Pontificae".

Oprócz 86-letniej zakonnicy nagrodę otrzymał także wieloletni prezydent stacji, 80-letni diakon Bill Steltenmeyer. - Odznaczenie wyraża uznanie dla ogromnej wiary, ciężkiej pracy i niesamowitych ofiar, które w ciągu lat oboje ponieśli, zakładając i budując stację – można przeczytać w laudacji.

Matka Angelika założyła stację EWTN w 1981 roku w garażu klasztoru klarysek w Irondale w stanie Alabama w USA. Początkowo program trwał 4 godziny, dziś 24-godzinne pasmo dociera do 150 mln domów w 140 krajach. Stacja jest największym nadawcą religijnym na świecie, nie tylko katolickim.

Odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontificae" ("Dla Kościoła i Papieża") ustanowił w 1888 roku papież Leon XIII. Otrzymują je świeccy i duchowni szczególnie zasłużeni dla Kościoła rzymskokatolickiego To najwyższe watykańskie odznaczenie, jakie otrzymać może osoba świecka."

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: EWTN

Post autor: hiob » 08-10-09, 06:30

Tak, tak, wiemy. :-D To znaczy ja wiem, bo przecież słucham EWTN każdego dnia. Gratulacje dla obu. Diakon Bill Steltemeier zrezygnował z kariery adwokata i poświęcił całe swoje życie i majątek na wspomaganie dzieła Matki Angeliki. Na pewno czeka go za to nagroda w niebie, ale miło, że i tu doczekał się, wraz z Matką Angeliką, "oficjalnego uznania". Cieszę się także, że to właśnie lokalny biskup, wielki przyjaciel EWTN, wręczył im te medale.

Już dodałem komentarz na "frondzie" i uzupełniłem tam także informację o tym odznaczeniu w ostatnim odcinku biografii Matki Angeliki.
Ostatnio zmieniony 08-10-09, 06:34 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: EWTN

Post autor: hiob » 02-11-18, 04:26

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ