Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
jarecki_s
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-09, 02:54
Lokalizacja: New York

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: jarecki_s » 06-12-09, 04:25

ciekawi mnie jak to jest w Kanadzie z długością zestawu. Gdzieś ostatnio przeczytałem wypowiedz kierowcy ze jeździł w Kanadzie z dwoma przyczepami. Czy jest to równoznaczne z tym że niema podanej max długości zestawu, albo jest ona na tyle duża że możliwe jest zapięcie pełnowymiarowej przyczepy do trucka z "mega sleeperem" np 130''

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: hiob » 06-12-09, 04:48

jarecki_s, z dwoma naczepami, czy przyczepami można jeździć także w niektórych stanach USA. W opisie mojej trasy jest przecież wiele fotek takich zestawów. Myślę, że w Kanadzie także przepisy są różne dla różnych prowincji, ale nie znam szczegółów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jarecki_s
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-09, 02:54
Lokalizacja: New York

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: jarecki_s » 06-12-09, 14:37

Wiatam raz jeszcze. Oto co znalazlem w internecie. Regulacje prawne na temat ciężaru i długości ciężarówek w Kanadzie. Niestety po angielsku, ale może komus sie przyda żeby zaspokoić swoja ciekawość. Pochodzi z 2003 ale sadze ze nic sie nie zmienilo od tamtej pory.
2003_09_23_heavyTruckWxD_en.pdf

Waldo
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 05-12-09, 08:09
Lokalizacja: usa

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: Waldo » 02-02-10, 16:12

Dodam tez ze np:Kanadyjski kierowca zatrudniony Kanadyjskiej firmie moze przywiesc towar do USA i wziasc towar spowrotem do Kanady nie wolno mu np:po przywiezieniu
towaru do Miami,fl wziasc i zawiesc nastepny towar do np:Dallas,TX tylko tam i spowrotem.Inaczej jest w przypadku gdy Kanadyjski kierowca jest zatrudniony w Amerykanskiej firmie wtedy moze kursowac gdzie mu sie podoba,wiem dlatego ze przez kilka lat sam jezdzilem do Kanady w shneider national z haz-matami ladunki wozilem na tej samej zasadzie tam i spowrotem jako kierowca zatrudniony w Usa nie moglem wozic ladunkow po kanadzie,musze tez przyznac ze firma tez byla dosyc ostra
np:uczyli split-sleeper rule ale jednoczesnie rakomendowali jej niestosowanie dlatego ze jest bardziej skaplikowana niz te proste,tak samo z cofaniem uczyli,ale tylko wtedy jak sie absolutnie musi,dla bezpieczenstwa lepiej objechac na okolo niz narazac sie cofajac.
Ostatnio zmieniony 02-02-10, 16:58 przez Waldo, łącznie zmieniany 1 raz.

Waldo
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 05-12-09, 08:09
Lokalizacja: usa

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: Waldo » 02-02-10, 16:17

Pozatym teraz w Kanadzie weszlo wiele zmianek,np wprowadzili blokady ktore musza byc zakladane w truckach zeby mozna bylo jezdzic po Kanadzie truck jest blokowany na 105km
http://fastertrucks.wordpress.com/2009/ ... miter-law/
Ja tego nie uwazam poprostu jest to strata koni mechanicznych i pieniedzy,ja uwazam ze jezeli zawodowy kierowca nie moze podporzadkowac sie do przepisow to out,nie powinien jezdzic.
Ostatnio zmieniony 02-02-10, 17:18 przez Waldo, łącznie zmieniany 2 razy.

Waldo
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 05-12-09, 08:09
Lokalizacja: usa

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: Waldo » 02-02-10, 16:23

Pochwale sie,ze np moj truck ma 600koni i osiemnascie biegow super duty zbudowany ze wzmocnionym zawieszeniem do ciagania over size loads czyl ladunki wieksze i nietypowe,ciagalem takie ladunki ale z powodu braku stalych ladunkow przenioslem sie na
drybox,czyli zwykly 53-fitowy trailer podobnie jak Hiob :-P
O jeszcze jedno przeczytalem tutaj gdzies na tym forum ze preferujesz bardziej Hiobie umieszczanie np:jednego wiekszego posta ,niz kilku mniejszych i tak sie bede staral robic,
w tym przypadku akurat przez pomylke umiescilem dwa takiesame posty i dlatego ze niewiedzialem jak jeden z nich wykasowac,wiec go zmienilem.
Ostatnio zmieniony 02-02-10, 17:11 przez Waldo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: hiob » 03-02-10, 04:28

Waldo, witaj. Nic się nie dzieje. Jak sobie ktoś przypomni o czymś po dłuższym czasie, nie ma możliwości już dopisać niczego. Chodzi tylko o eliminowanie nic nie wnoszących postów typu: "Aha, rozumiem", czy "Dziękuję za odpowiedź".

Dlatego też na naszym forum nie ma "rankingu" bazującego na ilości zamieszczonych postów. Bo co za rożnica, ile ich jest? Czasem jeden, ale mądry wart jest więcej, niż sto bezsensownych. ;-)

PS. Zamieścisz fotki swojego trucka?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Waldo
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 05-12-09, 08:09
Lokalizacja: usa

Re: Czy w Kanadzie są takie same zasady i prawo jak w USA

Post autor: Waldo » 04-02-10, 08:20

Witaj Hiob
Tak bardzo hetnie niebardzo wiem jak,zamiescic fotki na tym forum,moze tez mi to zajac chwilke
z powodu zmiany komputera wlasnie zepsol mi sie stary i kupilem i-mac mam taki telefon no to zeby bylo do pary ,znajomi doradzali mi wlasnie kupno tego appla zobaczymy jak sie w praktyce spisze,
wkazdymbadzrazie z mila checia umiescze fotki na forum.

ODPOWIEDZ