o Biblii

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

o Biblii

Post autor: skrzydlaty » 08-02-17, 22:46

Znalazłem ciekawą książkę "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii" dostępną online:

https://books.google.pl/books?id=Y_Mc3l ... &q&f=false

Posiada imprimatur.
Jest jakiś limit czytań, ale nie wiem na czym to polega.

Dominik

Post autor: Dominik » 09-02-17, 10:38

tutaj jest to samo, tylko inna forma, czcionki itd
http://portal.tezeusz.pl/cms/tz/fileadm ... Biblii.pdf

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 09-02-17, 16:59

Dzięki :)

prawnik
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 19-05-11, 15:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: prawnik » 20-03-17, 02:01

Jakiś czas temu trafiłem na tę książkę w necie. Też na tę wersję limitowaną. Widzę, że ta druga jest w całości. Super. Dzięki!

AdamoAdam35
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 08-05-17, 21:50

Post autor: AdamoAdam35 » 08-05-17, 22:18

Chciałbym się dowiedzieć, czy Pismo Święte mówi coś na temat życia zakonnego, papieża, odpustów, spowiedzi udzielanej przez kapłanów, kulcie świętych, tworzeniu podobizn Boga, pielgrzymkach, pacyfizmie, kulcie maryjnym, celibacie i sakramentach innych niż chrzest i komunia święta. Jeśli nie, to dlaczego katolicy je praktykują?

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 08-05-17, 23:23

AdamoAdam35 pisze:Chciałbym się dowiedzieć, czy Pismo Święte mówi coś na temat życia zakonnego, papieża, odpustów, spowiedzi udzielanej przez kapłanów, kulcie świętych, tworzeniu podobizn Boga, pielgrzymkach, pacyfizmie, kulcie maryjnym, celibacie i sakramentach innych niż chrzest i komunia święta. Jeśli nie, to dlaczego katolicy je praktykują?
Zdecyduj się - pytasz, czy mówi, czy ganisz że nie mówi? :-)

Poważnie i zyczliwie: możemy porozmawiać na KAŻDY z tych tematów (o większości z nich jest w Piśmie całkiem sporo), ale PO KOLEI. Inaczej do niczego nie dojdziemy.
Który temat zatem jest najważniejszy na tej liście, aby od niego zacząć? (Twój wybór).
A może wolisz porozmawiać o tym, jakie podstawy biblijne ma zasada "tylko Pismo" którą tu niejawnie wyraziłeś w ostatnim zdaniu? :-)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

AdamoAdam35
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 08-05-17, 21:50

Post autor: AdamoAdam35 » 08-05-17, 23:59

Ja tylko chciałem się dowiedzieć, które wersety Biblii nakazują te rzeczy, które tu wymieniłem. Może być wg tej kolejności, jaką podałem.

prawnik
Przyjaciel forum
Posty: 24
Rejestracja: 19-05-11, 15:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: prawnik » 09-05-17, 10:28

AdamoAdam35, zapraszam do wątku "A gdzie "TO" jest w Biblii?". Na część swoich wątpliwości znajdziesz tam cytaty z Biblii.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-05-17, 22:19

AdamoAdam35 pisze:Ja tylko chciałem się dowiedzieć, które wersety Biblii nakazują te rzeczy, które tu wymieniłem. Może być wg tej kolejności, jaką podałem.
Rozumiem zatem, że chciałbyś porozmawiać o życiu zakonnym, które wymieniłeś jako pierwszy temat?
I nie odpowiesz mi, gdzie w Biblii napisano, że wszystko musi być napisane w Biblii? ;)
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

AdamoAdam35
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 08-05-17, 21:50

Post autor: AdamoAdam35 » 09-05-17, 22:38

Ok, może być jako 1 życie zakonne.
"I nie odpowiesz mi, gdzie w Biblii napisano, że wszystko musi być napisane w Biblii? ;)"
A jeżeli coś, co ustanowił Kościół, na przykład odpusty, czyli odpuszczanie grzechów za pieniądze albo modlitwy do świętych Maryi, jest niezgodne z Pismem, to wtedy mamy się do tego stosować? Modlić się należy jedynie do Boga, a nie do Maryi, bo ona nie jest Bogiem. Tak samo absurdalne jest nazywanie Papieża Ojcem Świętym, którym jest przecież Bóg.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 09-05-17, 23:42

To może zdecyduj się - czy chcesz rozmawiać o żyiu zakonnym (jak deklarujesz na początku maila) czy też o Maryi i papieżu (jak robisz pod koniec).
Albo-albo.
"I nie odpowiesz mi, gdzie w Biblii napisano, że wszystko musi być napisane w Biblii? ;)"
A jeżeli coś, co ustanowił Kościół, na przykład odpusty, czyli odpuszczanie grzechów za pieniądze albo modlitwy do świętych Maryi, jest niezgodne z Pismem, to wtedy mamy się do tego stosować?
Nie jest "niezgodne" - co najwyżej np. odpust jest nieobecny w Biblii (przynajmniej wprost - jest tylko pewna aluzja) - a to nie sprzeczność.
Co do odpuszczania grzechów za pieniądze, to skąd CI to przyszło do głowy? Kto tak robi?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

AdamoAdam35
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 08-05-17, 21:50

Post autor: AdamoAdam35 » 10-05-17, 01:03

tzn robiono tak przez setki lat i to było właśnie niezgodne z Biblią.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 11-05-17, 00:03

AdamoAdam35 pisze:tzn robiono tak przez setki lat i to było właśnie niezgodne z Biblią.
Umówmy się - jeżeli piszemy że coś "jest niezgodne z Biblią" (albo przeciwnie - że "Biblia tak mówi") - to podajemy - księgę, rozdział, wersety których to twierdzenie dotyczy.
Inaczej to tylko przepychanka, a nie badanie Biblii.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ