Byłem gangsterem

Moderator: Marek MRB

Anteas

Re: Byłem gangsterem

Post autor: Anteas » 25-09-14, 18:34

hiob pisze:To właśnie doskonale pokazuje z jakimi problemami borykają się nasi bracia chrześcijanie. Każdy pastor uczy innej ewangelii,
Zapomniałem dodać że w ogóle nie współczuję z tego powodu naszym braciom, ponieważ są oni heretykami, i z tymi problemami borykają się tylko i wyłącznie z tego powodu, że wolą tkwić w swoich herezjach, zamiast powrócić do zdrowej, chrześcijańskiej i katolickiej (czyli zgodnej z Prawdą obiektywną) nauki.
Czego im szczerze życzę.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Byłem gangsterem

Post autor: Marek MRB » 25-09-14, 19:10

Zapomniałem dodać że w ogóle nie współczuję z tego powodu naszym braciom, ponieważ są oni heretykami, i z tymi problemami borykają się tylko i wyłącznie z tego powodu, że wolą tkwić w swoich herezjach, zamiast powrócić do zdrowej, chrześcijańskiej i katolickiej (czyli zgodnej z Prawdą obiektywną) nauki.
Obawiam się, że to nie jest aż tak proste.
Nie sądzę by było tak że wiedzą że KK ma rację i "wolą" tkwić w herezji. Może nikt im dobrze nie wytłumaczył? Może tak "zamknięto im postrzeganie" w domu? A może to jakiś katolik zgorszył (lub tylko "nie zachwycił") ich swoim zachowaniem zamykając ich na Prawdę?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Anteas

Re: Byłem gangsterem

Post autor: Anteas » 26-09-14, 15:29

Marek MRB pisze:A może to jakiś katolik zgorszył (lub tylko "nie zachwycił") ich swoim zachowaniem zamykając ich na Prawdę?
Jeśli ktoś miał by się nawrócić, bo go jakiś Katolik "zachwycił", to niech się lepiej w ogóle nie nawraca, bo to żadne nawrócenie. Może za tydzień go "zachwyci" jakiś islamski terrorysta i będzie się znowu nawracał na co innego?

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Byłem gangsterem

Post autor: skrzydlaty » 26-09-14, 15:49

To ty uważasz, że lepiej.
Pan Bóg tak nie uważa:

Łk 15, 7: Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Byłem gangsterem

Post autor: Marek MRB » 26-09-14, 19:34

Anteas pisze:
Marek MRB pisze:A może to jakiś katolik zgorszył (lub tylko "nie zachwycił") ich swoim zachowaniem zamykając ich na Prawdę?
Jeśli ktoś miał by się nawrócić, bo go jakiś Katolik "zachwycił", to niech się lepiej w ogóle nie nawraca, bo to żadne nawrócenie.
Naprawdę?
Czyż nie mówi się, że należy ewangelizować życiem? Czy Jezus nie mówił o niebezpieczeństwie zgorszenia?
Czy św.Paweł nie pisał do Żydów "Z waszej to bowiem przyczyny – zgodnie z tym, co jest napisane – poganie bluźnią imieniu Boga"/Rz 2,24/ ?
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Dżoker
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 18-04-14, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byłem gangsterem

Post autor: Dżoker » 25-04-15, 12:36

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0RAYjgpq79M?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0RAYjgpq79M?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
Ostatnio zmieniony 25-04-15, 12:48 przez Dżoker, łącznie zmieniany 7 razy.

ODPOWIEDZ