Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

To podforum jest <b><a href="viewtopic.php?p=22081#22081"> zamknięte do odwołania</a></b>.

Moderator: Moderatorzy

Jak sądzisz, kto zostanie prezydentem Polski w 2010 ?

W. Pawlak
2
6%
A. Olechowski
0
Brak głosów
J. Kaczyński
10
30%
B.Komorowski
9
27%
J. Korwin-Mikke
6
18%
G. Napieralski
1
3%
M. Jurek
5
15%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: hiob » 02-07-10, 19:02

Skąd się w ogóle wziął ten wątek na tym forum? :oops: Chyba zostanie wywalony, bo, widzę, polityczne dyskusje wzbudzają zbyt wiele niezdrowych emocji. To nie jest i nie będzie forum o polityce. Nie brakuje takich w Necie, nie chcę, by moje było jednym z nich.

Chciałbym, byśmy tu byli jedną rodziną, a widzę, że za chwilę zacznie się tu lać krew.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 02-07-10, 19:28

Panowie Vul i N* - przeczytałem sobie Waszą dyskusję i jestem zachwycony - bo jest "z jajami" (tzn. odważna i szczera). Oczywiście żeby taka była, obaj poruszacie się "na krawędzi" i mam nadzieję, że zdajecie sobie z tego sprawę i rozróżniacie takie chwyty retoryczne jak np. ironia. W każdym razie - jeśli jesteście na krawędzi, to jest ryzyko, żęby ją przekroczyć - na szczęście zostało Wam już tylko kilka godzin, więc ryzyko maleje ;-)

A teraz wracając do tematu - tak jak napisałem, głosuję na Komorowskiego, bo uważam go za "mniejsze zło". A to wynika głównie w ze sprawy tak subiektywnej, jak zaufanie do obu kandydatów. Jeden z nich w moich oczach skompromitował się tym, że:
- wymyślił i wprowadził w życie ustawę, która reguluje wysokość maksymalnych odsetek od kredytów - dzięki czemu część ludzi zamiast pożyczać oficjalnie, pożycza obecnie od mafii (bo nikt im nie pożyczy na 20%, bo ryzyko za duże),
- wpisał do statusu swojej partii zakaz wszelkich koalicji w Samoobroną i SLD (i jeszcze publicznie mówił, że Samoobrona to większe zło niż SLD) - po czym po wygranych wyborach zapis elegancko wymazał ze statutu i uczynił swoim zastępcą w rządzi Andrzej Lepera,
- publicznie zapowiadał, że nie powinno być tak, że premier i prezydent będą z jednej partii i desygnował na premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Po czym doprowadził do jego odwołania jak ten zaczął bić rekordy popularności i sam został jego następcą
- doprowadził do demontażu przez Antoniego Macierewicza polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w trakcie prowadzenia 2 ważnych wosjkowych operacji zagranicznych,
- jako prezes największej polskiej partii prawicowej uprawiał umizgi w stosunku do wyborców Grzegorza Napieralskiego zapominając o "postkomunizmie" i zastępując go "lewicą" oraz wychwalając rządy Gierka.

Dla mnie po prostu Kaczyński to człowiek, który w dowolnej chwili może zmienić swoje poglądy, bo tak akurat mu będzie wygodniej. I dlatego na niego nie zagłosuję - co nie zmienia faktu, że moim zdaniem wyniki niedzielnych wyborów nie będą miały większego wpływu na przyszłość - po prostu będziemy mieli kolejne 5 lat z hamulcowym i PO będzie miało dobrą wymówkę by nie reformować państwa :-/

Jeszcze odpowiem brunatnemu - nie umiem uzasadnić poglądów Komorowskiego na kwestię in vitro - podobnie jak nie jestem w stanie uzasadnić poglądów Kaczyńskiego na karę śmierci. Ale jak mówiłem - głosuję na mniejsze zło i co więcej - ocenę obu panów opieram na przesłankach subiektywnych - po prostu w moich oczach jest więcej argumentów świadczących przeciw uczciwości postawy Kaczyńskiego niż przeciwko Komorowskiemu.

Nie ukrywam też, że przeciwko Kaczyńskiemu świadczy jego historia z czasów poprzedniego systemu - jakaś dziwnie cukierkowa jak na działacza opozycji z patriotycznej rodziny. Choć oczywiście to znowu ocena subiektywna - na zasadzie "wydaje mi się", a nie "wiem coś ale nie powiem".
hiob pisze:Skąd się w ogóle wziął ten wątek na tym forum?
No cóż - już go miałem wywalić jak się pojawił, ale byłeś pierwszą osobą, która się wypowiedziała w tym temacie, więc nie śmiałem kasować ;-)

W każdym razie - ze kilka godzin zaczyna się cisza wyborcza, więc wątek i tak na jakiś czas zniknie. A po wyborach - będzie nieaktualny i spokojnie może trafić do archiwum ;-)
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 19:33 przez KubaCh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 02-07-10, 20:10

I jeszcze jedna uwaga - chciałbym przypomnieć punkt V.1 Regulaminu Forum
Jeśli masz uwagi czy pytania dotyczące pracy administratorów (lub moderatorów) - skieruj je przez Prywatne Wiadomości. Dyskusje na ten temat na Forum są zabronione

N*
Przyjaciel forum
Posty: 94
Rejestracja: 30-04-10, 14:04
Lokalizacja: z niezależnej strony

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: N* » 02-07-10, 20:16

hiob pisze:Skąd się w ogóle wziął ten wątek na tym forum? :oops: Chyba zostanie wywalony, bo, widzę, polityczne dyskusje wzbudzają zbyt wiele niezdrowych emocji. To nie jest i nie będzie forum o polityce. Nie brakuje takich w Necie, nie chcę, by moje było jednym z nich.
Chciałbym, byśmy tu byli jedną rodziną, a widzę, że za chwilę zacznie się tu lać krew.
Skąd się wziął wątek ? Sądziłem, że w temacie Polska można taki temat założyć. Był temat o ustroju gospodarczym, o wypadku samolotu, w którym było sporo polityki więc dziwie się takiej reakcji.

Prawie we wszystkich tematach w jakich brałem udział było dużo emocji, "lała sie krew". Chyba nie byla to moja wina tylko sam wybieralem takie tematy, na które ludzie mają często bardzo odmienne zdanie. ...cenzura moderacji...

Wydaje mi się, że ten post już napisałem i został wykasowany. Wyrzuciłem z poprzedniej nwersji uwagi dotyczące wybiórczego posługiwania się regulaminem bo zabrania tego regulamin.
Ostatnio zmieniony 02-07-10, 20:23 przez N*, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: KubaCh » 02-07-10, 20:26

N* pisze:Wydaje mi się, że ten post już napisałem i został wykasowany. Wyrzuciłem z poprzedniej nwersji uwagi dotyczące wybiórczego posługiwania się regulaminem bo zabrania tego regulamin.
Został wykasowany przez moderatora, zwolennika Bronisława Komorowskiego (i członka Platformy Obywatelskiej).

A powodem cenzury tym razem jest punkt III.6:
Zabrania się stosowania personalnych uwag dotyczących charakteru, wyglądu, sposobu pisania, wykształcenia, kompetencji, poglądów czy motywacji forumowiczów (w tym również administratora).
Temat z racji budzących się negatywnych emocji zamykam.

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: myschonok » 02-07-10, 20:26

To FORUM nie jest absolutnie w zadnej mierze Pisowskie- a KATOLICKIE,CHRYSTUSOWE.
Dlatego tez popierany jest tu swiatopoglad katolicki.
Jesli tego do dzis nie zauwazyles- to kiepsko sie na tym forum orientujesz.
Ten watek- jest watkiem traktujacym o polityce.
Jesli ty masz prawo popierac jakas partie- pozwol prosze rowniez wybierac innym.
Nawet,jesli to bedzie PIS ;-)
Nadal,wciaz bezgranicznie wydaje mi sie, ze pomyliles fora.
Naturalnie nikt Ci nie odmawia wolnosci slowa- jednak Twoje poglady - sila rzeczy - beda zapewne na tym forum krytykowane - jak to juz mialo miejsce w innych tematach.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na kogo oddasz swój cenny głos? Wybory 2010

Post autor: Vul » 05-07-10, 08:24

Już po wyborach więc wątek wraca na forum. Potraktujmy go jako historię. Temat zostanie zamknięty, ponieważ stracił aktualność.
Jako zwolennik Kasczyńskiego przyjmuję wynik wyborów i będę się modlił o dobrą dla Polski prezydenturę Prezydenta Komorowskiego.
Gratuluję jego zwolennikom i wierzę, że wybór prezydenta nie będzie powodem niesnasków w rodzinie, szczególnie w naszej forumowej rodzinie.

Z Panem Bogiem
Wspólnota Domowego Kościoła
&#22825;&#28961;&#32085;&#20154;&#20043;&#36335; (&#22825;&#26080;&#32477;&#20154;&#20043;&#36335;)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Zablokowany