Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: Mariuszz, patryk84

ODPOWIEDZ
artek
Przyjaciel forum

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 01-10-22, 22:38

Jestem nadal :)
Nie radzę sobie z jedną sprawą i proszę o modlitwę w tej intencji :)
O pokój na świecie.
Za moją rodzinę,
Za moje siostry.
o zdrowie dla taty.
i dziękuję za wszystko co mam :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-22, 15:51

Kochani,
W książce „Uwierzyłam miłości”, która jest dzienniczkiem duchowym siostry Leonii Nastał, autorka napisała m.in. takie słowa:
„Raz wieczorem, myśląc o Komunii św. następnego dnia, mówiłam Panu Jezusowi: Mój Jezu, jutro nastąpi wymiana w oddaniu się. Oddam Ci moje serce, Ty mi dasz swoje. Oddam Ci moją duszę, Ty mi dasz swoją. Naraz przejęło mnie do głębi zagadnienie: A za Bóstwo – cóż Panu Jezusowi oddam? ‘Nicość swoją’ – szepnął cichy głos” (s. 43-44).
W dziennikach duchowym prowadzonych przez świętych i błogosławionych można znaleźć prawdziwą mądrość. Pan Bóg jest przedziwny w swoich świętych! Siostra Leonia Nastał nie jest jeszcze ogłoszona ani świętą, ani błogosławioną. Obecnie toczy się jej proces beatyfikacyjny. Ale jej dziennik duchowy świadczy o jej świętości. I jestem przekonany, że jego lektura połączona z medytacją będzie wielkim pożytkiem dla każdego czytającego.
To tylko przykład, bo tak jest z każdym świętym i błogosławionym. Poznawanie ich życiorysów, a jeszcze lepiej ich własnych pism, jest wielkim pożytkiem duchowym. Dlatego bardzo do tego zachęcam nie tylko 1 listopada, kiedy czcimy Wszystkich Świętych, ale każdego dnia listopada i całym roku.
Niech Was i Wasze rodziny błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-22, 15:52

artek pisze:
01-10-22, 22:38
Jestem nadal :)
Cieszymy się i obejmujemy modlitwą.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 30-11-22, 15:42

Kochani,
grudzień to przede wszystkim czas Adwentu, u którego końca jest Boże Narodzenie. W pewnym sensie Adwent jest obrazem całego naszego życia. Życzę Wam i sobie, abyśmy dobrze przeżyli ten czas łaski wykorzystując go jak najowocniej, aby Pan mógł przyjść z radością do naszych serc.
Niech Was i Waszych najbliższych błogosławi Bóg wszechmogący Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Kontakt:

Post autor: o. Placyd Koń » 01-01-23, 11:07

Kochani,
Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku chcę w słowie na styczeń wykorzystać błogosławieństwo, które daje nam Kościół w pierwszym czytaniu mszalnym w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26).
Niech Pan błogosławi i strzeże, rozpromienia swoje oblicze nad każdym i obdarza pokojem każdego z Członków naszej Róży Różańcowej oraz Wasze rodziny.

ewa7778
Przyjaciel forum

Post autor: ewa7778 » 01-01-23, 22:34

Błogosławienstwa Bozego i opieki Matki Bożej w 2023 roku dla całej grupy
potwierdzam obecnosc na kolejne miesiące
intencje jak zapisane ostatnio
a przydzial tajemnic na 2023 ? :angel: :angel: :angel: :angel:

Awatar użytkownika
Iza
Przyjaciel forum
Kontakt:

Post autor: Iza » 01-01-23, 23:43

Kochani, mamy problemy techniczne z głównym komputerem i chwilowo dostęp do forum mamy tylko z mojego konta, więc przekazuję ważniejsze informacje na prośbę o. Placyda i Mariusza:

1. Link do przydziału Tajemnic na 2023 rok - sprawdźcie proszę, czy wszystko się zgadza. ;-)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

2. Nowy rok to czas liczenia owieczek w Róży, asm, magda68, Artek - dajcie proszę znać, jak z Waszą obecnością w Róży w 2023r.
ewa7778 - dziękuję za potwierdzenie!

Błogosławionego Nowego Roku i obfitości Łask na każdy nadchodzący dzień,
pozdrawiamy Was!
Iza i Mariusz
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
(Lb 6, 24-26)

artek
Przyjaciel forum

Post autor: artek » 13-01-23, 10:11

Witam. Jestem nadal w róży.

ODPOWIEDZ