Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 376
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 30-11-21, 15:34

Kochani,
w kalendarzu kościelnym, tzn. liturgicznym zaczęliśmy już Adwent, a więc nowy rok liturgiczny. W ten sposób jesteśmy „do przodu” w porównaniu ze światem, który wciąż jeszcze trwa w starym.
Grudzień to praktycznie czas Adwentu, a Adwent to czas przygotowania do obchodów urodzin Pana, które też obchodzimy w grudniu, ale Adwent to także obraz całego naszego życia, bo nasze życie jest (albo też i nie jest) przygotowywaniem się na ostateczne spotkanie z Panem, które nastąpi w czasie powtórnego Jego przyjścia albo w godzinę naszej śmierci. Od tego spotkania zależy cała nasza wieczność. Dlatego życzę tak sobie jak i Wam oraz Waszym najbliższym dobrego przeżycia tego Adwentu rozpoczętego w ostatnią niedzielę, i tego większego adwentu, którym jest nasze życie, abyśmy oczekiwali Go z utęsknieniem i z radością wybiegli Mu naprzeciw, gdy przyjdzie.
Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec, Syn i Duch Święty.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 02-12-21, 00:38

Ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
Le mie intenzioni per dicembre:
Per me e per mia moglie,che il Signore vegli sempre su di noi e sul nostro matrimonio.
Per Alice e la sua famiglia,che il Signore stia loro vicino e che porti a loro serenità e la Sua pace.
Per la conversione di Anna e Roberto,Nora,Fabio,dei musulmani e dei cristiani tiepidi.
Per questa prova che stiamo subendo in Italia e nel mondo,dove il demonio tenta di instaurare il suo dominio,che Nostro Signore ci stia vicino .
Per Il Santo Padre e le sue intenzioni.
Per il nostro gruppo del Rosario,che resti sempre unito nella fede..
Salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 376
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-01-22, 15:44

Kochani,

Zaczęliśmy nowy miesiąc a zarazem Nowy Rok. Pewnie już o tym pisałem w poprzednich latach, tym niemniej chcę powtórzyć ponownie. W pierwszy dzień Nowego Roku czcimy Maryję jako Matkę Bożą. W liturgii Mszy św. Kościół daje nam czytanie z Księgi Liczb, w którym jest mowa o błogosławieństwem Aaronowym. Kapłani mieli „wzywać imienia mojego nad synami Izraela”, a gdy tak będą czynić „Ja im będę błogosławił”. Pan Bóg zobowiązał się błogosławić tych, nad którymi kapłani będą wzywać Jego imienia (hebrajski ma w tym miejscu dosłownie: „na których będą kłaść Moje imię”). To starotestamentalne błogosławieństwo zostało przejęte przez Kościół i było także chętnie używane przez św. Franciszka z Asyżu. Zachęcony tym przykładem chcę "położyć imię Pana" na każdego z osobna i wszystkich razem, na członków Róż Różańcowych i wszystkich Waszych najbliższych, aby On sam Wam błogosławił:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem!”.

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 02-01-22, 09:58

Opieki Bożej dla całej grupy w 2022
potwierdzam ...i kolejne miesiące rowniez
Ewa :angel:

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 02-01-22, 13:49

Potwierdzam styczeń.
Za moją rodzinę
o Bożą opiekę i pomoc w wyborach życiowych.
Pozdrawiam

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 05-01-22, 18:31

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
Vorrei confermare le stesse intenzioni anche questo mese. scusate il ritardo.salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
Mariuszz
Przyjaciel forum
Posty: 101
Rejestracja: 19-06-17, 20:41
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Mariuszz » 06-01-22, 14:57

Witajcie Kochani z małym noworocznym poślizgiem!
Jest już gotowy przydział Tajemnic na 2022 - idziemy nadal kolejno przez Tajemnice, ale jeśli ktoś potrzebowałby sprawdzić swój przydział, to można tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

2022 rok rozpoczynamy z bilansem 22 osób w Róży. :-D
Artek, ewa7778, Maurizio dziękuję za Wasze potwierdzenia, brakuje tylko informacji od asm - asm będę wdzięczny, jeśli się odezwiesz, bo znowu dawno nie było od Ciebie wieści.

Mam nadzieję, że jesteście zdrowi i macie się dobrze! Trudny rok za nami, nowe wyzwania przed nami, ale z Bogiem damy radę - i tego Wam życzę!

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 30-01-22, 22:14

Potwierdzam luty.

Intencje:
O ułożenie spraw osobistych
pomoc w realizacji planów życiowych
potrzebne zdrowie i siły

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 376
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-01-22, 15:26

Kochani,
Na miesiąc luty oprócz błogosławieństwa mam pewną myśl, którą pragnę się z Wami podzielić, związaną z następującym cytatem biblijnym: „Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma” (Mat 10, 41 BT). Jak sądzę, wolno nam rozwinąć słowa Pana i zastosować do Jego Matki: „Kto przyjmuje Matkę Jezusa jako Matkę Pana, otrzyma Jej nagrodę”. Zapraszam do rozważenia tej myśli, kiedy będziecie medytować tajemnice Różańca św.
Niech Was i Waszych najbliższych błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 01-02-22, 05:47

Jestem z Wami, cały czas w modlitwie :angel: moje intencje na luty:. -dziękczynna za styczeń, który tak szybko przeminął,
- dziękczynna za nasze chrześniaki: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka,Laurę, Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelie, Natalię, Liliane, Igora zdrowie dla nich,. - za Karolinkę o Boże Błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej i Anioła Stróża, - za wszystkie porzucone dzieci...
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- o Boży pokój na świecie.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 05-02-22, 02:27

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni di febbraio:
Che il Signore Gesù possa stare vicino a me e mia moglie Cinzia,soprattutto nel contesto attuale.
per Alice e la sua famiglia.
perchè il Nostro Signore Gesù venga e trionfi su questo sistema malvagio che si sta instaurando nel mondo
per la conversione dei musulmani,dei cristiani tiepidi , di tutti i nemici di Dio e della Sua Chiesa
per le intenzioni del Santo Padre.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 376
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 28-02-22, 08:38

Kochani,
marzec to miesiąc tradycyjnie poświęcony św. Józefowi. Polecam Was i Waszych najbliższych opiece tego świętego Patrona Kościoła. Nabożeństwo do niego nie jest konkurencją, a raczej uzupełnieniem nabożeństwa do Matki Bożej. Także i poświęcenie się św. Józefowi da się łatwo pogodzić z poświęceniem się Niepokalanej. Wystarczy popatrzeć na naszego Pana, który w swoim dzieciństwie był powierzony opiece Maryi i Józefa.

Módlmy się o sprawiedliwy pokój za naszą wschodnią granicą i na całym świecie. Modląc się usuńmy z naszych serc pogardę i nienawiść do kogokolwiek, nawet jeśli te uczucia wydadzą się nam jak najbardziej słuszne, pamiętając, że nie toczymy walki z ciałem i krwią, ale z wrogami naszego zbawienia. Ten, kto walczy o dobrą sprawę, ale kieruje się przy tym nienawiścią, już przegrał, bo staje po stronie tego, który chce naszego potępienia.

Waszym modlitwom w tym miesiącu polecam też Izę i Mariusza, naszego Zelatora.

Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

ewa7778
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 08-07-17, 12:19

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: ewa7778 » 28-02-22, 22:13

POTWIERDZAM MARZEC

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 01-03-22, 17:43

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per marzo:
per me e mia moglie Cinzia,che il Signore ci aiuti e ci benedica ogni giorno.
per Alice,che resti sempre con il Signore,e per la sua famiglia.
perchè la guerra finisca e perchè ucraini e russi tornino a dialogare.
per Anna e Roberto,Mariagrazia,Fabio,Nora e per tutti i lontani nella fede.
perchè non si imponga il Nuovo Ordine Mondiale.
per il Santo Padre e le sue intenzioni.
per la conversione dei musulmani,cristiani tiepidi e i lontani nella fede.
salutandovi,con Dio
Maurizio

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 02-03-22, 22:03

i ja potwierdzam marzec.
o pokój na świecie, na Ukrainie
o pomoc w ułożeniu prywatnych spraw.

ODPOWIEDZ