Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Jesteś tu nowy? Zapraszam Cię do powiedzenia o sobie paru słów. Oczywiście jeżeli tylko masz na to ochotę, nie jest to obowiązkowe. Jednak było by nam miło, gdybyśmy się dowiedzieli czegoś o Tobie. Tutaj także znajdziesz REGULAMIN FORUM
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: hiob » 29-12-10, 04:31

<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Swojego <a href="http://polonus.alleluja.pl/archn.php?ro ... =12"><span style="color: rgb(51, 51, 153);"> pierwszego bloga</a> <span style="color: rgb(51, 51, 153);">prowadzę już od 2003 roku, ale <a href=""><span style="color: rgb(51, 51, 153);">forum</a> <span style="color: rgb(51, 51, 153);">przyszło troszkę p&oacute;źniej, w&nbsp;roku 2007. Zakładałem je wcześniej parę razy bez większych sukces&oacute;w, aż w&nbsp;pewnym momencie &bdquo;zaskoczyło&rdquo;.&nbsp; Zapewne dzięki temu, że znalazło się kilka os&oacute;b pomagających mi w&nbsp;jego prowadzeniu, za co im tu od razu serdecznie dziękuję. Początkowo miało to być miejsce dla dyskusji pod moimi wpisami na&nbsp;alleluja.pl, ale taką rolę w&nbsp;zasadzie przejęły moje nowe blogi na&nbsp; <a href="http://hiob.us/"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">Frondzie</a> <span style="color: rgb(51, 51, 153);">i&nbsp;w <a href="http://jaskiernia.com/"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">Salonie24</a><span style="color: rgb(51, 51, 153);">.&nbsp; Forum natomiast stało się miejscem, gdzie zamieszczam niekończący się <a href="viewtopic.php?t=1747"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">fotoreportaż z&nbsp;moich podr&oacute;ży</a> <span style="color: rgb(51, 51, 153);">po USA,&nbsp; gdzie można podglądać <a href="http://truck27.com/"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">obraz z&nbsp;kamer</a> <span style="color: rgb(51, 51, 153);">zainstalowanych na&nbsp;ciężar&oacute;wce i&nbsp;przede wszystkim miejscem, gdzie prowadzimy nasze dyskusje na&nbsp; <a href="index.php?c=14"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">tematy związane z&nbsp;wiarą</a><span style="color: rgb(51, 51, 153);">.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Czasami w&nbsp;związku z&nbsp;tym staję wobec problem&oacute;w, kt&oacute;re nie mają łatwych rozwiązań. Forum z&nbsp;założenia musi być miejscem wymiany pogląd&oacute;w, ale co zrobić, gdy ktoś tam przyjdzie jedynie w&nbsp;celu propagandowym? Jedynie po to, by szerzyć poglądy nie tylko niezgodne z&nbsp;nauczaniem Kościoła, ale wręcz niebezpieczne?&nbsp; Lekarz przede wszystkim powinien nie szkodzić. To samo musi dotyczyć nauczycieli, czy przewodnik&oacute;w duchowych. Każdemu należy starać się pom&oacute;c, ale co zrobić, gdy ktoś nawet nie usiłuje &nbsp;ukryć tego, że nie ma uczciwych zamiar&oacute;w?
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Od czasu do czasu nasze forum odwiedzają osoby sprawiające problemy. Nie potrafią, albo raczej nie chcą skoncentrować się &nbsp;na temacie prowadzonej dyskusji, zaczynając tysiące nowych wątk&oacute;w. Jest bowiem znacznie prościej wkleić jakieś oszczerstwo, kłamstwo, plotkę, czy zarzut skopiowany z&nbsp;innych stron, niż podjąć dyskusję na&nbsp;jeden, konkretny temat.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Apologetyczne forum przyciąga przer&oacute;żne osoby. Ateist&oacute;w, protestant&oacute;w, katolik&oacute;w nie znających swej wiary, wyznawc&oacute;w przer&oacute;żnych religii i&nbsp;wierzeń i, na&nbsp;szczęście, także ortodoksyjnych katolik&oacute;w, kt&oacute;rzy potrafią odpowiedzieć na&nbsp;te wszystkie zarzuty i&nbsp;pytania. Czasami jednak trzeba się liczyć z&nbsp;tym, że człowiek usłyszy troszkę więcej, niż by pragnął usłyszeć. Zdarzają się przekleństwa i&nbsp;przer&oacute;żne epitety, a&nbsp;m&oacute;wiąc &bdquo;przekleństwa&rdquo; mam na&nbsp;myśli dosłownie to, co to słowo oznacza. W ostatnim czasie przeklęto i&nbsp;mnie i&nbsp;nasze &nbsp;forum parę razy.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Jednym z&nbsp;takich kontrowersyjnych gości forum była Gałązka. Wyznawczyni religii kt&oacute;rą można by scharakteryzować jako odmianę New Age, uważająca się za boginkę, bardzo często pisała w&nbsp;tak niejasny spos&oacute;b, że trudno było w&nbsp;og&oacute;le doszukać się w&nbsp;tym sensu. To jednak było p&oacute;ł biedy. Gorzej było, gdy zaczynała pisać zrozumiale, bo wtedy stawała się niebezpieczna. Zastanawialiśmy się z&nbsp;administratorami i&nbsp;moderatorami forum, czy się z&nbsp;nią pożegnać od razu, bo szkodzi, czy zaczekać i&nbsp;starać się ją przekonać, że pobłądziła. Większość skłaniała się do usunięcia jej z&nbsp;forum, ale to ja się sprzeciwiłem. Miałem nadzieję, że nasza dyskusja pomoże i&nbsp;jej i&nbsp;innym. Na przykład osobom, kt&oacute;re spotykają się gdzie indziej z&nbsp;takimi przejawami duchowości, jakie prezentowała Gałązka, a&nbsp;nasze dyskusje pozwolą im zobaczyć błędy jej religii. Okazało się, że trzeba było słuchać większości.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Dop&oacute;ki prowadziliśmy dialog z&nbsp;Gałązką w&nbsp;jednym temacie, wszystko było w&nbsp;miarę w&nbsp;porządku, ale problem się zaczął, gdy jej to przestało wystarczać. Jednym z&nbsp;ciekawszych wątk&oacute;w na&nbsp;forum są <a href="viewtopic.php?t=1684"><span style="color: rgb(51, 51, 153);">Zagadki Biblijne</a><span style="color: rgb(51, 51, 153);">. Regulamin tam jest bardzo prosty. Zadajemy zagadki, na&nbsp;kt&oacute;re odpowiedzią jest cytat z&nbsp;Biblii i&nbsp;osoba kt&oacute;ra ostatnia prawidłowo odpowiedziała, od razu wymyśla kolejną.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Oczywiście temat ten nie jest miejscem na&nbsp;propagowanie innych religii i&nbsp;wierzeń. Gdyby na&nbsp;przykład jakiś Świadek Jehowy starał się nam tam udowodnić, że Jezus nie jest r&oacute;wny Ojcu, nie jest tym samym, jedynym Bogiem, ale archaniołem Michałem, został by poproszony o&nbsp;zaprzestanie tego.&nbsp; Podobnie się stało z&nbsp;Gałązką, kt&oacute;ra zresztą już wcześniej była kilkakrotnie upominana za naruszanie r&oacute;żnych punkt&oacute;w regulaminu. &nbsp;I choć, przyznaję, upominając ją nie wykazałem się zbytnią dyplomacją, nazywając jej ostatni wpis &bdquo;bredniami&rdquo;, to jednak jej reakcja na&nbsp;moje słowa, delikatnie m&oacute;wiąc, zaskoczyła mnie.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Jest to dość charakterystyczne, że osoby nie potrafiące znaleźć argument&oacute;w merytorycznych zaczynają ataki personalne. Tu także dowiedziałem się paru sł&oacute;w o&nbsp;sobie. Pozwolę sobie zacytować jej ostatni wpis: <span style="color: rgb(51, 51, 153);">Wiec posłuchaj Kmieciu: Nikt nie będzie Dzieci Boga nazywał kłamcami, moherze z&nbsp;radia Rydzyka. Nie pozwolę sobie też na&nbsp;to by taki Cham zwracał się do mnie w&nbsp;ten spos&oacute;b. Ze względu na&nbsp;mojego Ojca. Ostrzegasz mnie? Poznasz potęgę Pana, choć nie wart jesteś nawet by Cię doświadczać. Będziesz siedział na&nbsp;gnoju w&nbsp;swojej beretce, bo ją Ci zostawię byś wiedział kto i&nbsp;dlaczego zgni&oacute;tł Cię jak karalucha. A do Hioba nawet się nie por&oacute;wnuj. Do wieprza się por&oacute;wnuj choć i&nbsp;Jemu ubliżasz, marny wsioku. Ciebie nie podźwignę nigdy. Niech Cię Rydzyk podźwignie zwodzicielu. <span style="color: rgb(51, 51, 153);">Co za miła i&nbsp;kulturalna osoba. Nazywając mnie chamem, pisze to z&nbsp;dużej litery. Pełen szacunek. Należy to docenić. Co do reszty, to przypomniał mi się, cytowany niedawno w&nbsp;innych okolicznościach, fragment Listu św. Pawła do Galat&oacute;w: <span style="color: rgb(255, 0, 0);">Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z&nbsp;ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, sp&oacute;r, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i&nbsp;tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, kt&oacute;rzy się takich rzeczy dopuszczają, kr&oacute;lestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pok&oacute;j, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. <span style="color: rgb(51, 51, 153);">(Ga 5, 19-23a) <span style="color: rgb(51, 51, 153);">Dlaczego piszę o&nbsp;tym wszystkim? Gł&oacute;wnie dlatego, by wytłumaczyć dlaczego Gałązki już na&nbsp;forum nie ma i&nbsp;by zilustrować co nie będzie na&nbsp;forum tolerowane. &nbsp;I tu nie chodzi o&nbsp;to, że to mnie obrzucono epitetami. Ja się już do tego przyzwyczaiłem. Jednak na&nbsp;naszym forum w&nbsp;og&oacute;le nie wolno nikogo nie tylko obrażać, ale nawet pouczać, czy robić jakichkolwiek uwag na&nbsp;temat innych gości. Możemy dyskutować do woli na&nbsp;r&oacute;żne tematy, ale nie temat innych uczestnik&oacute;w dyskusji.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Ostatni wpis Gałązki pokazuje wyraźnie jak prawdziwe są cytowane przeze mnie słowa Świętego Pawła. Ja to widzę najwyraźniej w&nbsp;sobie samym. Nie w&nbsp;tym, że jestem cierpliwy, uprzejmy, dobry, łagodny i&nbsp;opanowany, tylko właśnie w&nbsp;tym, że taki nie jestem. Widzę to po tym, jak trudno mi czasem opanować irytację i&nbsp;gniew, jak mi brakuje cierpliwości i&nbsp;opanowania. Ale wiem też, że pewnej granicy przekroczyć mi nie wolno i&nbsp;że muszę pracować nad sobą. Jeżeli bowiem robię cokolwiek dobrego, to kudłaty będzie się wściekał i&nbsp;nic by mu nie sprawiło większej radochy, jak pokonanie mojej słabej woli.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Biblia jest mi tu pomocą i&nbsp;dlatego warto Ją czytać i&nbsp;warto przypominać sobie rady, kt&oacute;re tam znajdujemy. &bdquo;Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj&rdquo; to maksyma, kt&oacute;ra powinna każdego z&nbsp;nas prowadzić. Nie tak łatwo? Jasne, że trudno. Sam to wiem najlepiej. Ale przecież nie robimy tego sami. Nie powinniśmy nawet pr&oacute;bować. Samemu się nie uda, ale &bdquo;wszystko mogę w&nbsp;Tym, kt&oacute;ry mnie umacnia&rdquo;.&nbsp; Z Jezusem uda się na&nbsp;pewno, bo ile razy upadniemy, On nam poda rękę. Z Nim nawet po wodzie można chodzić.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Gdy zaczynałem to forum nieco ponad trzy lata temu, odwiedzało je 3 &ndash; 4 &nbsp;tysiące os&oacute;b miesięcznie. W tym miesiącu będzie ich około 34 tysięcy. &nbsp;Dziesięć razy więcej, niż przed trzema laty. I choć wiem, że to nie żadne rekordy, to jednak miło, że tyle os&oacute;b zagląda do nas, że udało nam się stworzyć pewną społeczność, że wielu z&nbsp;nas spotkało się w&nbsp;&bdquo;realu&rdquo;. Myślę, że opr&oacute;cz wszystkich innych zalet naszego forum jedną z&nbsp;rzeczy, kt&oacute;ra przyciąga do niego ludzi jest właśnie to, że takie wypowiedzi jak ta zacytowana powyżej nie są tolerowane.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">Chciałbym więc na&nbsp;koniec podziękować wszystkim gościom za cały ten rok. Przeprosić, że już nie mogę odpowiadać osobiście w&nbsp;każdym temacie i&nbsp;nawet nie dam rady przeczytać wszystkich post&oacute;w. Forum stało się w&nbsp;pewnym sensie ofiarą swojego sukcesu, ale to dobrze. To nie jest już moje forum, ono jest nasze. Jednak zapewniam, że jedno się nie zmieni. Możemy dyskutować ostro i&nbsp;bezwzględnie, ale zawsze używając argument&oacute;w. Gdy tylko zaczną się uwagi personalne, obraźliwe ataki na&nbsp;kogokolwiek, to osoba je robiąca wyleci, zanim się zdąży zorientować co ją wywaliło. &nbsp;I naprawdę nikt po niej nie będzie płakał.
<span style="color: rgb(51, 51, 153);">A zatem jeszcze raz: Dziękuję i&nbsp;Szczęśliwego Nowego Roku!
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: Ada » 10-02-12, 20:10

hiob pisze:Co za miła i kulturalna osoba.
Pisałeś jeszcze o tym w dziale "apologetyka". Choć przeglądam ten temat po raz kolejny, nadziwić się nie mogę, i pojąć nie mogę, że ten człowiek może być chrześcijaninem...
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: hiob » 11-02-12, 00:35

Ada, Gałązki chyba nie można nazwać chrześcijanką. Jej wierzenia to jakiś miks New Age, chrześcijaństwa i jeden Bóg wie czego jeszcze. I dzięki za przypomnienie tego wątku, bo ona naprawdę potrzebuje naszych modlitw.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anteas

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: Anteas » 11-02-12, 19:49

Chyba na prawdę uważała się za boginie :mrgreen: Ale to nic dziwnego, wielu ludzi tak ostatnio ma :mrgreen: Zwłaszcza różnej maści naukowców :mrgreen:
Ale mam nadzieję, że u Gałązki nastąpiła poprawa :dog: Pomodlę się o nią dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 11-02-12, 20:02 przez Anteas, łącznie zmieniany 1 raz.

balagan
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 13-02-12, 00:54
Lokalizacja: wrocław

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: balagan » 14-02-12, 12:05

Witam Hioba, oraz uczestników tej, jakże rozbudowanej e-dyskusji(w sensie całego forum). Jestem świeżo po e-zaistnieniu.
Lekturę rozpoczynam od: paru uwag marnego wsioka w ... . Postać uczestniczki Gałązki, dała mi do zrozumienia, że spotkanie się osób w tej wirtualnej przestrzeni, nie jest kolejną "gałęzią" współczesnych Mitów Greckich. Uważam że Jan Parandowski w wyczerpujący sposób przybliżył nam świat bogów, pół- bogów i bogiń. A współcześni jedynie mogą doświadczać tego pogaństwa - jak to mawiał pewien dominikanin - w oparach Platonizmu.

Jak na razie witam się z Wami. Postaram się na początku zapoznać się z waszymi wpisami, dialogami. Na samą rozmowę jak na razie się nie porywam.

Pozdrawiam.
BAŁAGAN ale przez "L" (w związku z systemem znaków uni kode)
w ostatnim momencie powróciliśmy z elipsy na ziemię

Ada
Przyjaciel forum
Posty: 1066
Rejestracja: 06-09-10, 15:20
Lokalizacja: Radom

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: Ada » 15-02-12, 09:42

hiob pisze:chyba nie można nazwać chrześcijanką.
zgadza się, na pewno nie można. Przypomniałam sobie jej wątek...

Wielu protestantów też się tak zachowuje..., w chwili swojej wypowiedzi myślałam chyba bardziej o nich...
"Starajcie się wpierw o Królestwo Boże, a wszystko inne będzie wam dane"

Ada

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Parę uwag marnego wsioka w moherowej beretce.

Post autor: Anula » 11-09-15, 20:32

"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

Od czasu jakiegoś powraca do mnie ten cytat...Myślę, że wart jest odrębnej dyskusji. Poszukam na Forum.

Mam nadzieję Hiobie, że w tytule jest zawarty żart, sarkazm..? Choć z tego zdania, to nie wynika, oka nie puszczasz. Mam coś dla Ciebie:

Św. Paweł w 1 Liście do Koryntian mówi: "Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będąc osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki. Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę". 1 Kor 4,3-5

Tak tylko, myślę sobie, że skoro Bóg w nas mieszka, to tak chyba nie możemy ...
Ostatnio zmieniony 11-09-15, 21:18 przez Anula, łącznie zmieniany 1 raz.
... Bądż wola Twoja ... od narodzin ... i niech będzie tak już na zawsze ...

ODPOWIEDZ