Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Opisy i zdjęcia amerykańskich trucków i fotoreportaż z mojej podróży dookoła Stanów Zjednoczonych. Zapraszam, miejsca sporo. :-D
Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: Tartaruga » 26-07-11, 17:25

Cześć. Wspominałem o tym na czacie, artykuł pochodzi jeszcze z autualnego ClassicAuto nr. 58 :) Zachęcam do lektury.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przepraszam za jakość, mamy drugą dekadę XXI wieku a póki co nie posiadam jeszcze skanera :)
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: zs » 26-07-11, 21:42

Interesujące.
Jako pasażer jechałem kiedyś PF125 pochodzącym z odrzutu eksportowego do GB. Oczywiście kierownica była po prawej stronie, kierowca bardzo się śpieszył i wyprzedzał na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Więcej z nim nie jeździłem :)
---
Mała porada:
Znajomy fotograf rzadko korzysta ze skanera (przy wysokiej rozdzielczości długo trwa skanowanie) i radzi sobie z takim problemem przyciskając szybą obiekt. Fotografuje ze statywu pod kątem, żeby nie było refleksów świetlnych lub doswietla dodatkową lampą odpowiednio umiejscowioną, wówczas aparat może być nad obiektem. Ewentualną zbieżność obrazu lub beczkowatość likwiduje przy pomocy programu do obróbki zdjęć.

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: Wolnygosc » 27-07-11, 12:12

Bardzo ciekawy artykuł dzięki :)
zs pisze:Jako pasażer jechałem kiedyś PF125 pochodzącym z odrzutu eksportowego do GB. Oczywiście kierownica była po prawej stronie, kierowca bardzo się śpieszył i wyprzedzał na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Więcej z nim nie jeździłem :)
Fakt kiedyś podobno wróciła do nas partia z GB i ludzie wtedy mogli to zarejestrować i poruszać się tym po drogach - dzisiaj to już nie jest tak oczywiste :)

Polskiego Fiata 126 można spotkać jeszcze nawet na tamtejszym portalu Autotrader :)

W porcie w Dunkierce we Francji w kolejce na prom spotkałem kiedyś naszego Poloneza tyle że ze znaczkiem Rover'a na klapie ;)
Ostatnio zmieniony 27-07-11, 12:13 przez Wolnygosc, łącznie zmieniany 1 raz.

KAsztAn
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 25-07-11, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: KAsztAn » 28-07-11, 22:13

Nigdy tam nie byłem, aczkolwiek na Kubie czy w Egipcie można spotkać jeszcze Polskie myślę technologiczne ;-)

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: Wolnygosc » 29-07-11, 12:35

W temacie starej motoryzacji ze słyszenia wiem że na Węgrzech można spotkać relikty motoryzacyjnej przeszłości i cofnąć się dosłownie w czasie. Widząc dużą ilość Trabantów Wartburgów Ład Zastaw itp wozidełek :)

Pozdrawiam

FLYP
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 29-06-09, 09:08
Lokalizacja: Leszno, Polska

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: FLYP » 29-07-11, 15:43

Wolnygosc pisze:W temacie starej motoryzacji ze słyszenia wiem że na Węgrzech można spotkać relikty motoryzacyjnej przeszłości i cofnąć się dosłownie w czasie. Widząc dużą ilość Trabantów Wartburgów Ład Zastaw itp wozidełek :)

Pozdrawiam
Fakt. 2-3 tyg. temu na granicy węgiersko-serbskiej spotkałem Poloneza Caro.
A Zastaw, Ład, Yugo itp. samochodów jeździ od groma :D
Ostatnio zmieniony 29-07-11, 15:43 przez FLYP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toma87
Przyjaciel forum
Posty: 32
Rejestracja: 24-04-10, 09:02
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: Toma87 » 30-07-11, 15:37

Niedawno temu miałem trasę na Węgry, dokładnie pełno jeździ Trabantów, ład, zastaw itp. chwilami myślałem że cofnąłem się przeszłość.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: hiob » 14-08-11, 07:28

Ja także dziękuję za bardzo ciekawy artykuł. Polskie Fiaty można spotkać (obok Warszaw) na Kubie. Nie wiedziałem, że istnieje "legalny" Polski Fiat w USA. Słyszałem, że w Chicago jest 126p, ale podobno nigdy nie był legalnie zarejestrowany i nie jestem w stanie potwierdzić nigdzie tej informacji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tartaruga
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 14-02-10, 16:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fiat 125p w Stanach Zjednoczonych...

Post autor: Tartaruga » 17-08-11, 16:24

Jak wspomniał autor artykułu, plany były zacne - ówczesna dyrekcja FSO chciała zaadaptować na tamtejszy rynek trzy wesje: sedan, kombi i pick-up. Niestety, inicjatywa nie wypaliła ze względów ekonomicznych i opłacalności. Jednak mimo, że jestem pasjonatem starej motoryzacji, byłbym sceptyczny. 125p służyły już amerykańaskim soldatom, kiedy stacjonowali w Rammstein (ot, takie wozidełko, którego nie szkoda zajechać i zostawić pod koniec misji gdzieś w krzakach). Opinie miały one wtedy raczej nieprzychylne. Stąd też nie mamy pewności, czy eksport tego modelu za Wielką Wodę miałby na dłuższą metę sens i czy w ogóle byłby popyt.
Lubię tematy związane z ciężarówkami, ale nie chcę zostać kierowcą zawodowym.

ODPOWIEDZ