Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Twin » 07-10-14, 22:40

Poet of de Fall pisze:Panowie, mam pytanie. Sprzątacie po sobie czy zostawiacie to kobietom? Pytanie dotyczy głośnej wypowiedzi biskupa Gądeckiego, który chyba obrał za cel przebicie w medialnym rozgłosie biskupa Michalika i jego wypowiedzi o dzieciach molestujących księży.
Tak brzmi wypowiedź abpa Gądeckiego:
– Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.
źródło: http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... d-lat.html
Proponuję przeczytać całość wywiadu i zapoznać się z tym o czym mówił abp Gądecki zanim rzucisz w niego kamieniem podanym na tacy przez tzw media głównego nurtu. Ciekawe, że owe media nie odniosły się do innych spraw poruszonych przez abpa eksploatując jedynie tę wypowiedź w sposób taki, jaki jest im wygodny. Gdyby nie sugestia, że z tej wypowiedzi można by wyciągnąć takie wnioski jak próbuje się ogłosić wszem i wobec, sam na pewno bym na to nie wpadł, no ale ja nie jestem wrogiem Kościoła i nie zajmuję się zawodowo negatywnymi reinterpretacjami wypowiedzi hierarchów.
Co do samego sprzątania to nie wyobrażam sobie kogokolwiek kto chciałby żyć pośród bałaganu i w ogóle nie sprzątał po sobie czekając aż zrobią to za niego inni, z wyjątkiem przypadków patologicznych.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

michu13
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 09-09-14, 17:04
Lokalizacja: Kryspinów

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: michu13 » 08-10-14, 17:47


Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Marek MRB » 08-10-14, 19:21

– Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.
Nie bardzo rozumiem gdzie tkwi zarzut wobec bp.Gądeckiego. Wymienił dobre cechy nauczania, które mogą wielu przyciągać: sprzątanie przez chłopców, równość i prawo do szczęścia. Następnie nastąpiło słowo "Lecz" i wymienił rzeczy, które się przemyca mydląc oczy tamtymi pierwszymi, dobrymi rzeczami.

Dziwię Ci się de Fall, że śpiewasz w chórze manipulantów.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

lenorek1220
Przyjaciel forum
Posty: 27
Rejestracja: 02-08-14, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: lenorek1220 » 08-10-14, 21:01

Ja również uwielbiam porządek i to ja zazwyczaj sprzątam i nie uważam że to Kobiety są jak sie to potocznie mówi do ' Garów " To co Bóg dał jako najpiękniejszą istote na ziemi czyli właśnie Kobietę nie można traktować jak psa ;) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Poet of de Fall » 08-10-14, 21:02

Słowa klucze:
"Niektórym rodzicom podoba się..."
"Pociągające jest hasło..."
Takie ujęcie zagadnienia ma bardzo specyficzny wydźwięk. Nie pozwala nic autorowi imputować, a jednocześnie przemyca czytelny sygnał, że autor negatywnie ocenia to, o czym mówi.

Spróbujmy podmienić wartości, które wspomniał ww. kapłan na inne, bardziej katolickie i zobaczmy jak cała wypowiedź będzie wyglądała:
"Niektórym rodzicom podoba się, namawianie dzieci do czystości przedmałżeńskiej. Pociągające jest również hasło regularnej spowiedzi. Lecz..."
Prawda, że dziwnie brzmi?

IMHO gdyby ten biskup był rzeczywiście pozytywnie nastawiony do wspomnianych kwestii, to użyłby zupełnie innych figur retorycznych. Tak przynajmniej ja to widzę.

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Marek MRB » 08-10-14, 21:33

Poet of de Fall pisze:Słowa klucze:
"Niektórym rodzicom podoba się..."
"Pociągające jest hasło..."
Takie ujęcie zagadnienia ma bardzo specyficzny wydźwięk. Nie pozwala nic autorowi imputować, a jednocześnie przemyca czytelny sygnał, że autor negatywnie ocenia to, o czym mówi.
Nie. Słowa te mają zupełnie inny wydźwięk w całości wypowiedzi - mianowicie w tym, że dobre hasła przykrywają działania bynajmniej nie dobre.
Spróbujmy podmienić wartości, które wspomniał ww. kapłan na inne, bardziej katolickie i zobaczmy jak cała wypowiedź będzie wyglądała:
"Niektórym rodzicom podoba się, namawianie dzieci do czystości przedmałżeńskiej. Pociągające jest również hasło regularnej spowiedzi. Lecz..."
Prawda, że dziwnie brzmi?
Nieadekwatne, bo bez dalszej części wypowiedzi.
Wyobraź sobie że mówimy o sekcie:
"Niektórym rodzicom podoba się, że dzieci, medytując, stały się mniej nerwowe. Pociągające jest również to, że więcej się modlą. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię zbliżenia się do Boga zachęca się adeptów do eksperymentowania z używkami i wystawia na niebezpieczne praktyki okultystyczne".
IMHO gdyby ten biskup był rzeczywiście pozytywnie nastawiony do wspomnianych kwestii, to użyłby zupełnie innych figur retorycznych. Tak przynajmniej ja to widzę.
...raczej tak to widzą media, których propagandę łykasz jak kaczka ciastko.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Poet of de Fall » 08-10-14, 23:29

Marek MRB pisze:...raczej tak to widzą media, których propagandę łykasz jak kaczka ciastko.
Przepraszam bardzo, ale ja Tobie nie mówię co Ty łykasz, więc powstrzymaj się od tego typu komentarzy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 09-10-14, 07:00

michu13 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=8FllPlF3wfE&spfreload=1 hiobie czy oo tą bajkę chodzi? :)
Tak, dzięki. To jest nawet gorsze, niż pamiętałem, a przecież to była moja ulubiona bajka na dobranoc. :oops:
Poet of de Fall pisze:
Marek MRB pisze:...raczej tak to widzą media, których propagandę łykasz jak kaczka ciastko.
Przepraszam bardzo, ale ja Tobie nie mówię co Ty łykasz, więc powstrzymaj się od tego typu komentarzy.
Poet of de Fall, bo Marek nie łyka... ;-) A prawda jest taka, że tekst bez kontekstu jest tylko pretekstem do tego, co chcemy udowodnić. Mam wrażenie, że cały Twój problem wziął się właśnie z tego, że bez przeczytania tekstu skrytykowałeś wypowiedz biskupa opierając się na wyrwanych z kontekstu fragmentach jego wypowiedzi, zamieszczonych we wrogo do Kościoła nastawionych mediach. a jak bardzo mylne mogą być wypowiedzi wyrwane z kontekstu, najlepiej udowadnia taki cytat z Biblii: "Nie ma Boga"
Ostatnio zmieniony 09-10-14, 07:01 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: PiterSV » 09-10-14, 13:05

Może ktoś wie co to za Truck i jak się nazywa tę specjalizację? :angel: 8-)
Obrazek
PS Nie umiem wklejać miniaturek :-/ :oops:
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: skrzydlaty » 09-10-14, 14:23

PiterSV, nie umiem niemieckiego, ale artykuł chyba pokazuje też zastosowanie (z lewej u góry, mały obrazek). Stąd domyślam się, że Haus-Zugmaschine to maszyna do ciągnięcia, holowania domów. :-)
Ciekawe zastosowanie i daleko posunięta specjalizacja.
Ostatnio zmieniony 09-10-14, 14:28 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: PiterSV » 09-10-14, 14:30

No tak, ale czy specjalizacja nazywa się ''ciąganie domów'' :mrgreen: No i pozostaje tylko pytanie jakiej marki jest ten truck. Może na truck paper jest.
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: skrzydlaty » 09-10-14, 14:50

Zależy w jakim języku. Ja znalazłem "house towing".
Ostatnio zmieniony 09-10-14, 14:50 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: hiob » 09-10-14, 15:02

To jest mały International poprzedniej generacji. Z tą kabiną było kilka różnych modeli, więc trudno jednoznacznie określić który to jest, ale będzie to coś takiego:

http://www.truckpaper.com/listingsdetai ... ID=2657329
http://www.auctiontime.com/OnlineAuctio ... &bcatid=27
http://www.truckpaper.com/listingsdetai ... ID=5503464

Dość typowy ciągnik do holowania "mobil homes". Spotyka się je tu na co dzień, choć niekoniecznie tej marki.

http://www.truckpaper.com/listingsdetai ... ID=3648629
http://www.truckpaper.com/listingsdetai ... ID=5075531
http://www.truckpaper.com/listingsdetai ... ID=5393649
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anteas

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: Anteas » 09-10-14, 18:32

Ja generalnie nie oglądam telewizji, (no chyba że jest mecz, a internet się tnie), bo wpływa na mnie odmóżdżająco, ale robiąc sobie herbatę przypadkiem usłyszałem reklamę nowego serialu, i pomyślałem sobie że sądząc po jego tytule za pewne będzie ulubionym serialem niejednego mieszkańca mojego osiedla. Myślę o tych mieszkańcach co to są już emerytami lub rencistami więc mają sporo czasu na uprawianie swojego hobby, a ich hobby to wiedzieć wszystko i o wszystkich. Serial zaś nosi tytuł "Sekrety Sąsiadów".

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Kawiarenka - pogadajmy o wszystkim i o niczym!

Post autor: PiterSV » 09-10-14, 19:57

"Sekrety sąsiadów" taki kontrowersyjny serial, bo nauczy naszych kochanych emerytów na grzebanie w cudzych sprawach (chyba).
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

ODPOWIEDZ