Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Róża Różańcowa to miejsce spotkań członków aby dzielić się intencjami różańcowym tworząc grupę modlitewną. Również miejsce gdzie możemy porozmawiać.
Widoczna dla wszystkich z możliwością pisania i odpowiedzi tylko dla grupowiczów.
W spawie przyjęcia do grupy należy się kontaktować z moderatorem grupy.

Moderatorzy: patryk84, Mariuszz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 31-08-21, 12:46

Kochani,
Tak, jak sierpień jest miesiącem, w których obchodzimy uroczystości Maryjne, które mówią o Jej wywyższeniu we Wniebowzięciu i królowaniu, tak wrzesień koncentruje się raczej na Jej udziale w męce naszego Pana, Jezusa Chrystusa, a Jej Syna. Dzień po święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Bliskość tych obchodów wskazuje na bliski związek Matki z Synem. Maryja współcierpiała z Jezusem, miała największy udział i jednocześnie była największą pociechą w ciągu całego życia, a szczególnie w Jego cierpieniach i opuszczeniu na krzyżu. Droga do chwały prowadzi przez cierpienie i krzyż. Im Chrystus chce nas mieć bliżej siebie, tym większy udział daje nam w swoich cierpieniach, wzgardzie, opuszczeniu, które mogą objawiać się w wydarzeniach życiowych i są przeżywane w głębi wrażliwych serc otwartych na Jego łaskę.

Niech Was i Wasze rodziny błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

Awatar użytkownika
asm
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 03-09-17, 19:14

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: asm » 01-09-21, 23:07

Jestem z Wami, cały czas w modlitwie :angel: moje intencje na wrzesień:. -dziękczynna za mnie z okazji urodzin, o dary Ducha Świętego, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, o łaskę rodzicielstwa,
- dziękczynna za nasze chrześniaki: Liliankę, Lenkę, Zuzankę, Pawełka,Laurę, Maksymiliana o Boże Błogosławieństwo dla nich i ich rodzin,
- dziękczynna za Franciszka, Liwię, Esterę, Floriana, Julię, Dariusza, Aurelie, Natalię, Liliane, Igora zdrowie dla nich,
- o wyjaśnienie sprawy Bogu wiadomej,
- o zgodę, jedność, szanowanie się nawzajem, pokój w naszej rodzinie i w pracy, niech Bóg w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą,
- o Boży pokój na świecie.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 03-09-21, 01:50

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per settembre:
per me e Cinzia,che il Signore benedica sempre il nostro matrimonio.
per Alice,che continui la sua crescita nella fede,e per la conversione della sua famiglia.
per la conversione di Anna e Roberto,Mariagrazia,Nora,Fabio e Agostino.
contro l'avanzare dell'ideologia gender e le lobby LGBT , contro l'obbligo vaccinale e green pass e altri strumenti del demonio.
per la conversione dei musulmani , dei cristiani tiepidi e di tutti i nemici della Chiesa.
per il Santo Padre e le sue intenzioni,e per tutti i sacerdoti.
per il nostro gruppo del Rosario,affinchè continui unito nel Signore.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 05-09-21, 10:36

Potwierdzam. Moje intencje na wrzesień:

- O łaski i błogosławieństwo dla Łukasza, Amelki, Zbigniewa, Władysława, Ireny, Katarzyny.
- O błogosławieństwo i łaski w mojej pracy oraz w pracy mojego syna i męża.
- W intencjach Bogu znanych.
- O nawrócenie niewierzących z mojej rodziny i znajomych.
- O nawrócenie do Chrystusa wszystkich Muzułmanów, Żydów oraz wyznawców innych niechrześcijańskich religii.
- O powrót wszystkich niekatolickich chrześcijan do Kościoła Rzymsko - Katolickiego.
- O należny szacunek dla Najświętszego Sakramentu u wszystkich katolików. Aby został zniesiony zwyczaj przyjmowania Najświętszego Sakramentu "na rękę".
- Dla mnie: o łaskę głębszego wniknięcia w Tajemnicę Najświętszej Eucharystii. Abym umiała z należnym szacunkiem przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- O częstsze sprawowanie Mszy św. trydenckiej.
- O łaski dla wszystkich, którym winna jestem modlitwę, którzy mnie o nią prosili. W intencji Margerity, Marka, Aliny, Elżbiety, Danuty, Pauliny, rodziny Eshenbruch, Anny i Andrzeja, Anny i jej rodziny, Jarosława.
- o nawrócenie dla Magdy, nawrócenie dla Jakuba.
- W intencji ks. Krzysztofa, ks. Cyrusa, ks. Tadeusza, ks. Daniela, ks. Janusza, ks. Kazimierza, ks. Roberta, kapłanów mojej parafii.
- O nawrócenie i opamiętanie dla masonów, ateistów, wszystkich walczących z Kościołem.
- Aby zostało anulowane ustanowione we Włoszech i Niemczech prawo legalizujące związki homoseksualne. Aby ustały prześladowania wobec tych, którzy się temu prawu sprzeciwiają. Aby Matka Najświętsza uchroniła naszą Ojczyznę przed wpływami homolobby. O nawrócenie wszystkich, którzy popierają legalizację związków homoseksualnych.
- O definitywne zakończenie aborcji na całym świecie oraz niewykorzystywanie ciał abortowanych dzieci do testowania i produkcji szczepionek oraz jakichkolwiek produktów.
- O opamiętanie dla rządu polskiego, aby zaprzestał prześladowania i niszczenia polskiego narodu.
- O zakończenie niszczenia życia rodzin i całych społeczeństw, oraz zakończenie ograniczeń dostępu do kościołów przez "lockdowny".
- Aby w tym roku wszędzie odbyły się tradycyjne pielgrzymki piesze do miejsc kultu.
- Za zmarłych z mojej rodziny i spośród znajomych, szczególnie za śp. moją mamę Elżbietę, śp. Bronisławę, śp. Sławomira, śp. Benedykta, śp. Jadwigę, śp. Armanda, śp. Andrzeja, śp. Antoniego, śp. Tadeusza, śp. Margę, śp. Giovannę, za śp. Gizelę, za śp. Piotra, za dusze w czyśćcu cierpiące.
Dziękczynna: za wszystkie otrzymane łaski, szczególnie za łaskę znalezienia dobrej pracy.
Z Panem Bogiem
Magda

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 05-09-21, 10:38

Mariusz.
Dziękuję za życzenia. Przepraszam, że odpisuję z tak dużym poślizgiem.
Magda

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-10-21, 08:14

Kochani,

pierwsze skojarzenie, jakie mam z październikiem, to oczywiście Różaniec. Październik to miesiąc różańcowy. W licznych objawieniach Matka Boża wzywa do odmawiania tej modlitwy i do pokuty. Modlitwa i ofiara są potrzebne, aby ocalić świat od zagłady i zmieniać go na lepsze. Ta prosta modlitwa wprowadza nas w życie Pana i Jego Najświętszej Matki, a rozważanie konkretnych wydarzeń z Ich życia zachęca nas do naśladowania ich cnót i jest pociechą i umocnieniem zwłaszcza w trudnych doświadczeniach.

Na rozpoczęty miesiąc niech Was i Wasze rodziny błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 01-10-21, 23:06

potwierdzam październik.
- za całą moją rodzinę
- za mnie, mądre wybory, ułożenie życia
- o dobrą żonę
Pozdrawiam

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 03-10-21, 00:54

ciao a tutti,confermo la mia presenza nel gruppo.
le mie intenzioni per ottobre:
per me e Cinzia,che il Signore benedica sempre il nostro matrimonio.
per Alice e la sua famiglia .
per la conversione di Anna e Roberto,Fabio,Nora,Mariagrazia .
per la conversione dei musulmani,dei cristiani tiepidi e di tutti i nemici della Chiesa.
affinche non prevalga l'ideologia gender e il Grande Reset.
per le intenzioni del Santo Padre e per tutti i sacerdoti.
per il nostro gruppo del Rosario,affinchè rimanga sempre unito nella fede.
salutandovi,con Dio
Maurizio

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 24-10-21, 22:39

Szczęść Boże.

Potwierdzam udział w Róży.


Bardzo proszę o otoczenie szczególną modlitwą naszego Maurizio.
Nie przyjął i nie ma zmiaru przyjąć demonicznej tzw "szczepionki przeciw Covid", nie ma tzw "Green pass" i nie może pracować.
Aby zakończyły się niegodziwe rządy bezbożnych ludzi zarówno we Włoszech jak i w każdym innym kraju na świecie.
Magda

planar
Przyjaciel forum
Posty: 58
Rejestracja: 07-04-16, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: planar » 26-10-21, 11:26

Proszę nie propagować teorii spiskowych, szczególnie że to wątek modlitewny, więc wystarczy informacja z prośbą o modlitwę. Opinia o szczepionce, komentarz polityczny i kto jest bezbożny jest zbędny.

Awatar użytkownika
magda68
Przyjaciel forum
Posty: 138
Rejestracja: 28-06-17, 21:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: magda68 » 27-10-21, 20:37

planar pisze:
26-10-21, 11:26
Proszę nie propagować teorii spiskowych, szczególnie że to wątek modlitewny, więc wystarczy informacja z prośbą o modlitwę. Opinia o szczepionce, komentarz polityczny i kto jest bezbożny jest zbędny.
Poniewaz dostałam formalne ostrzeżenie za "szerzenie teorii spiskowych" więc proszę o wykazanie w którym miejscu mój wpis był szerzeniem teorii spiskowych. Proszę o konkretne dane, analizy naukowe, linki, opinie poważnych lekarzy, naukowców, łącznie z wykazaniem że tzw "szcepionki przeciew Codid" są szczepionkami i nie zostały utworzone z zastosowaniem komórek dzieci z aborcji, i że nie powodują NOPów łącznie ze zgonami.
Czy może Pan tzw "badania naukowe" prowadzone przez A. Fauciego, w których przeszczepiał skórę z abortowanych dzieci, szczurom, nazwie Pan "działaniem dla dobra ludzkości", skoro wykazywanie nikczemności takich czynów u tych ludzi nazywa Pan upolitycznianiem?
A tak nawiasem mówić, proszę się nie ośmieszac z tą "poprawnością" i nie mówić na "czarne" że jest "białe" i viceversa oraz nie traktować dorosłych ludzi jak dzieciakow, na których wystarczy huknąc i w kącie postawić.

Jeżeli dostaną bana, to już na forum nie wrócę, a ponieważ modliwa sama w sobie jest wazna, więc dla Mariusza zostawiam mój mail aby ewantualnie przydzielił mi tajemnicę na przyszłość:
dorota_m@libero.it
Magda

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 30-10-21, 20:56

Potwierdzam listopad

intencje:
o dobrą żonę
ułożenie życia
za zmarłych z rodziny.

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
o. Placyd Koń
Administrator
Posty: 375
Rejestracja: 11-04-08, 00:53
Lokalizacja: Neukirchen b. Hl. Blut, Niemcy
Kontakt:

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: o. Placyd Koń » 01-11-21, 08:37

Kochani,
Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób stajemy wobec tajemnicy obcowania świętych. Pierwszego listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a drugiego wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przez Wszystkich Świętych rozumiemy nie tylko tych, których imiona są w kalendarzach, ale wszystkich zbawionych, którzy już cieszą się oglądaniem Boga twarz w twarz; przez Wszystkich Wiernych Zmarłych tych zbawionych, którzy przebywają w czyśćcu. Przez nasze modlitwy i ofiary oraz zyskiwane odpusty możemy im przychodzić z pomocą, bo sami sobie pomóc nie mogą. Ale mogą pomagać nam i robią to bardzo chętnie. Dlatego pamiętajmy o nich zawsze, a w tym miesiącu szczególnie.

Niech Was błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty.

Maurizio Leoni
Przyjaciel forum
Posty: 75
Rejestracja: 28-06-17, 21:42

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: Maurizio Leoni » 03-11-21, 20:47

ciao a tutti,confermo le intenzioni che avevo postato il mese scorso
salutandovi,con Dio
Maurizio

artek
Przyjaciel forum
Posty: 64
Rejestracja: 21-12-13, 19:32
Lokalizacja: Brzesko

Re: Grupa Różańcowa im. św. Jana Pawła II

Post autor: artek » 29-11-21, 22:42

Zostaję na kolejny miesiąc grudzień.
Intencje:
Od dobrą żonę i żebym był dobrym mężem i ojcem.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ