Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Piotrek_

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Piotrek_ » 27-10-08, 16:14

Pytanie to jest zadane do Hioba, ale bardzo podobny wizerunek Chrystusa dostałem od Księdza Prymicjanta :-) Ale sam jestem ciekaw opinii Hioba ...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 28-10-08, 04:37

szymon pisze:http://nczas.com/wiadomosci/ameryka-pol ... -koscioly/

Proszę o zapoznanie się z linkiem.

Czy to prawda? Czy to możliwe, czy ma to szansę przejścia?
Nie wierzę, że w takim społeczeństwie, zbudowanym na wolności, mogło dziać się coś takiego!
Cóż, tutaj już nikt nie pamięta na jakich podstawach powstawały Stany Zjednoczone. Nie tylko jest to możliwe, ale jest to bardzo prawdopodobne. Wystarczy, że my nic nie będziemy robić. Sądy są niezwykle liberalne zawsze chętne takim "eksperymentom". Polityków lewicujących także nie brakuje. Prawdę mówiąc noszę się z zamiarem napisania o tym, w kontekście głosowania nad poprawką do konstytucji stanu Kalifornia w najblższych wyborach, choć nie jestem pewien, czy znajdę na to czas.
Adrian_Malbork pisze:Witam Hiobie, mam prośbe :)
czy znasz moze wymiary tych wszystkich naklejek na Twoim trucku? :) chodzi mi o napisa Totus tuus, Herb Krakowa, orzełka na dachu i te zółte napisy na boku :)
przydałyby mi się bardzo :)
i jakbym mogl prosic fotki tych naklejek, szykuje cos i przydadzą mi się fotki :)
Adrian, z tym gorzej. Zdjęć jest sporo, to są zresztą znane symbole. Herb Krakowa i godło Polski. A wielkość można mniej-więcej wydedukować ze zdjęcia.
magnum93a pisze:Hiobie jak wpadniesz odwiedzić Polskę to pewnie nie będziesz miał czasu by się spotkać z forumowiczami :-(
Pewnie będę. Jak w końcu pojadę, to mam nadzieję, że pobędę w Polsce ze dwa miesiące. Umówmy się od razu na czerwiec 2010, na zlot truckerów w Krakowie-Balicach. ;-)
ar pisze:...
Chciałbym sobie kupić do domu ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora.
Podoba mi się właśnie taka stylistyka, wzornictwo i forma.

Tylko nie jestem przekonany czy ikona to właściwy symbol religijny w katolickim domu? Kojarzy mi się raczej z obrządkiem wschodnim - prawosłamiem lub grekokatolicyzmem.

Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam,
Ar
Na pewno jest to właściwy symbol. Kościoły wschodnich obrządków są także częścią Kościoła Katolickiego. Nawet, jak teraz większość z nich pozostaje w schizmie. Jednak nie wszystkie wschodnie Kościoły wypowiedziały posłuszeństwo papieżowi. Sam niedawno byłem na Mszy w greckokatolickim, unickim kościele w Charlotte.

"Nasz" wizerunek Matki Bożej, ten z jasnogórskiego sanktuarium też jest przecież ikoną. Ikona to zresztą nic innego, tylko słowo oznaczające "wizerunek". Ikoną jest Krzyż z kościoła św. Damiana w Asyżu, z którego św. Franciszek usłyszał głos Jezusa i przed którym otrzymał stygmaty. Ja sam mam w domu kilka ikon (łącznie z kopią tego krzyża), a i w ciężarówce mam (poza kopiami Czarnej Madonny) nieco już podniszczone zdjęcie ikony modlącej się Matki Bożej:

Obrazek

Ikon sę nie maluje, ikony się pisze. Bo ikona jest modlitwą. Pełną symboli, pełną głębokich znaczeń. Wydaje mi się, że to doskonały pomysł, by posiadać w swym domu ikonę. Albo jeszcze lepiej kilka ikon. Nasze domy coraz częściej mają "pogański" wygląd. W domach naszych babć zawsze wisiały wizerunki Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, zawsze był krucyfiks, często także naczynie ze święconą wodą. Teraz coraz trudniej znaleźć domy, w których takie symbole są widoczne. Ludzie się teraz wstydzą swojej wiary. A szkoda. Zapominamy chyba, co Jezus powiedział:

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
(Mt 10, 32-33)

Tak więc, podsumowując, jak najbardziej możesz i powinieneś mieć w domu ikonę. Mam nadzieję tylko, że poza wzornictwem, poza wartością artystyczną będzie ona miała także dla Ciebie znaczenie głębsze. Że będzie także modlitwą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Vul » 28-10-08, 09:40

ar pisze:czy ikona to właściwy symbol religijny w katolickim domu?
Tak :)
Ja zostałem uzdrowiony w 2000 roku będąc w Grabarce. Od tamtej pory malutka ikona przywieziona przeze mnie towarzyszy mi na co dzień podczas pracy i gdy modlę się o 15-tej :)
Obrazek

P.s.
Wczoraj usnąłem chcąc odpowiedzieć na Twoje pytanie. Dzisiaj w odpowiedzi wyręczył mnie Hiob i jak to on zrobił to doskonale :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Adrian_Malbork » 28-10-08, 20:14

Hiobie, a dałoby się chociaz te dwie? ta zólta na zderzaku i ta biała u dołu drzwi. z lupą czy czyms tam :) tak z bliska :)
z resztą sobie poradze, bo są do odczytania :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 02-11-08, 14:37

ar pisze:...
Chciałbym sobie kupić do domu ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora...
Prawdę mówiąc, to ja mam w domu kopię właśnie tej ikony. Oprócz kilku innych. Oto parę zdjęć ścian mojego domu. :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Adrian_Malbork pisze:Hiobie, a dałoby się chociaz te dwie? ta zólta na zderzaku i ta biała u dołu drzwi. z lupą czy czyms tam :) tak z bliska :)
z resztą sobie poradze, bo są do odczytania :)
Ciągle zapominam. Jak będę pamiętał, to jasne. Nie ma problemu. Ta z dołu drzwi to chyba OOIDA, znajdziesz ją w Internecie. Na przykład tutaj:

http://i148.photobucket.com/albums/s6/w ... /OOIDA.jpg

Co to jest ta żółta na zderzaku, to nie bardzo kojarzę teraz, ale na pewno Ci ją sfotografuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Piotrek_

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Piotrek_ » 02-11-08, 19:38

Może tak: Pytanie do wszystkich ,którzy się orientują... :mrgreen:
Czy mp3 ze strony biblia-mp3.pl można pobierać na dysk?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
PS:Jeżeli się da to kupuję mp3,głównie do tego celu ;-)Miałem mp4 ale się zpsuła.
:-)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Vul » 02-11-08, 19:49

Piotrek_ pisze:Czy mp3 ze strony biblia-mp3.pl można pobierać na dysk?
TAK
1. Technicznie - prawy przycisk myszki na linku (pojawi się menu kontekstowe) - wybierz zapisz element docelowy na dysk
2. Prawa - Możesz kopiować, powielać, rozdawać, słuchać... itp - nie możesz sprzedawać ani czerpać z tego zysku :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Piotrek_

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Piotrek_ » 02-11-08, 20:00

Tak jak Hiob gdzieś powyżej napisał cytat "Darmo otrzymaliście ,darmo dawajcie"
Dzięki Wielkie za pomoc
Pozdrawiam Dobrej Nocy :-)

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Adrian_Malbork » 02-11-08, 21:50

Witam!
Hiobie, to nie dokładnie to :)
chodzi mi o tą tak u dołu z boku volvo, jest jakby lupa i obok niebieski czy tam czerwony napis. na białym tle, taki prostokąt ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 02-11-08, 22:31

Adrian_Malbork pisze:Witam!
Hiobie, to nie dokładnie to :)
chodzi mi o tą tak u dołu z boku volvo, jest jakby lupa i obok niebieski czy tam czerwony napis. na białym tle, taki prostokąt ;)
:shock: Aha, wiem. To jest "bumper sticker". Gdzieś już są jego zdjęcia, zaraz poszukam...

... jest. :mrgreen:

http://polonus.livenet.pl/viewtopic.php ... light=#626
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Adrian_Malbork » 03-11-08, 18:01

o, tak o to chodziło ;> dzięki. :)

Nąki
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 28-06-08, 00:20
Lokalizacja: Jasło Podkarpacie

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Nąki » 04-11-08, 09:04

Hiobie a mogłbys cos napisac o amiszach ciekawi mnie jak oni zyja zgory dziekuje
Niech Bóg bedzie z Wami

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Adrian_Malbork » 07-11-08, 18:30

Hiobie, coraz częsciej widuje się snieg na drogach usa. ;) jak to wygląda z oponami do trucka? musisz zmienic wszystkie zarowno w ciagniku jak i w naczepie?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 08-11-08, 06:42

Nąki pisze:Hiobie a mogłbys cos napisac o amiszach ciekawi mnie jak oni zyja zgory dziekuje
Niewiele o nich wiem. Mogę Ci podać jedną ciekawostkę: Na swych farmach mają generatory elektryczne, które napędzają dojarki elektryczne i jest to ich jedyna funkcja. W domach używają lamp naftowych i świec, ale w USA jest nielegalne dojenie krów ręcznie. A więc chcąc sprzedawać mleko, muszą oni używać elektrycznych dojarek, więc tylko w tym celu mają "odrobinę elektryczności".

TUTAJ masz link do artykułu w Wikipedii, a TUTAJ jest ciekawy felieton Franka Kucharczaka, w którym pisze on trochę o Amiszach.
Adrian_Malbork pisze:Hiobie, coraz częsciej widuje się snieg na drogach usa. ;) jak to wygląda z oponami do trucka? musisz zmienic wszystkie zarowno w ciagniku jak i w naczepie?
Nie, nie zmieniam ani w ciągniku, ani w naczepie. Zresztą w USA niemal nikt nie zmienia opon na zimowe, ani w autach, ani w truckach. Może z wyjątkiem osób mieszkających w rejonach, gdzie są naprawdę duże opady śniegu. Wiem, że np. w Oregon i w stanie Washington wielu jeździ w zimie na oponach z kolcami, ale to są wyjątki.

Opony "błotnośniegowe", "M+S", Mud plus Snow, czyli wielosezonowe, spisują się doskonale przez cały rok. Zwłaszcza wśród kierowców, którzy jeżdżą "na 90%" lub mniej. Znakomita większość kierowców nie wykorzystuje osiągów auta nawet w połowie, więc dla nich zakładanie w lecie letnich opon, a w zimie zimowych jest bez sensu. Opony wielosezonowe slużą im doskonale przez cały rok.

A ciężarówki? Tu wręcz nie ma wyboru, poza tym, że można "przednie" opony założyć na wszystkie koła. Ale 95% trucków ma wielosezonowe, szosowe opony i zdają one doskonale egzamin w każdych warunkach. A w warunkach naprawdę ekstremalnych i tak wymagane są łańcuchy. Bo na stromym podjeździe, na wyślizganym śniegu, czy lodzie,żadna opona nie zapewni wystarczającej przyczepności.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Piotrek_

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Piotrek_ » 08-11-08, 16:01

Witam.
Razem z użytkownikiem Kaczorek wykonujemy zdjęcia z USA ,dzięki programowi satelitarnemu.
Zdjęcia nie są robione z góry ,lecz są to normalne zdjęcia widziane z "obiektywu aparatu"
Więc mam takie pytanie do Administratorów:
Czy mógłbym założyć jakiś temat o tych zdjęciach ? Oczywiście do tematu ,zdjęcia będzie mógł dodawać każdy ,kto ma coś ciekawego i chce to pokazać.
Nie wiem może w Hyde Park?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Zablokowany